Betanal Expert

Betanal Expert
 

Kontaktne ja mulla kaudu mõjuv laia toimespektriga herbitsiid kaheiduleheliste ja mõnede kõrreliste umbrohtude tärkamisjärgseks tõrjeks suhkru-, sööda- ja punapeedil. 

Toime

Betanal Expert tõrjub kaheidulehelisi umbrohtusid nagu valge hanemalts, harilik hiirekõrv, põld-harakalatv, roomav madar, iminõgesed, põldsinep, must maavits, vesihein, põld-litterhein, mailaselised, harilik punand, harilik ristirohi, põldrõigas, põld-varsapõlv, erilehine linnurohi, kahar kirburohi, harilik kirburohi, raudnõges, põldkannike, harilik rukkilill, harilik malts, osaliselt on vastuvõtlik ka kesalill. Kõrrelistest tõrjub tähkjat rebasheina, murunurmikat, rukki-kasteheina.

Mõju umbrohtudele on eristatav 4-8 päeva pärast pritsimist, taimed kolletuvad ja närbuvad. Parim tulemus saadakse soojade ilmade korral. Preparaat on kahe tunniga vihmakindel.

Betanal Expert’i ei tohi koos kasutada kleepainega! Kleepaine lisamine võib kahjustada peeditaimi.

Kasutamisjuhend

Betanal Expert’i täisnorm on 3,0 l/ha. Pritsida on lubatud 1 kord kasvuperioodi vältel täisnormiga, kuid preparaadi mõju on tõhusam, kui see norm jaotatakse 2-3 pritsimiskorra vahel ning pritsitakse kui umbrohud on idulehtede faasis. Erinevatest  kasvutingimutest sõltuvalt on välja töötatud kolm soovituslikku pritsimisskeemi.

  • Esimese skeemi puhul tehakse kolm pritsimist. Esimene pritsimine, kui umbrohud ja punapeet on idulehtede faasis. Suhkru- ja söödapeedi kasvufaas ei ole oluline. Pritsimiste vahe 5-10 päeva. Preparaadi kulunorm kõigil kolmel pritsimisel 1 l/ha.
  • Teise skeemi puhul tehakse kaks pritsimist. Esimene pritsimine kui suhkru-, sööda- ja punapeet on kahe lehe faasis ning umbrohtudel ei ole arenenud rohkem kui kaks pärislehte. Teine pritsimine 5-10 päeva pärast esimest pritsimist. Esimesel pritsimisel on preparaadi kulunorm 1,3 l/ha ja teisel pritsimisel 1,7 l/ha.
  • Kolmanda skeemi puhul tehakse ainult üks pritsimine, kui suhkru-, sööda- ja punapeet on 4 lehe faasis ning umbrohtudel on kaks või enam pärislehte. Pritsitakse täisnormiga 3 l/ha.

Paagisegud

Kui esineb rohkesti kesalille, valget karikakart ja rapsi võõrkultuurina, võib paagisegusse lisada Goltixit. Esimene pritsimine toimub nii nagu esimese skeemi puhul, ainult paagisegusse on igal korral lisatud Goltixi kulunormiga 1 l/ha.

Vee kogus 200-300 l/ha, sõltuvalt pritsimistingimustest
Toimeaine fenmedifaam 91 g/l, desmedifaam 71 g/l, etofumesaat 112 g/l
Pakend 5 l, emulsioonikontsentraat.
Tootja Bayer CropScience