Baytan Trio

Süsteemne ja kontaktne puhtimisvahend seenhaiguste tõrjeks talinisul, taliodral, talirukkil, tritikalel, suvinisul, suviodral ja kaeral.

Toime

Baytan Trio kaitseb noori teraviljataimi nii seemnetega levivate kui mullas leiduvate ja tuulega edasikanduvate haiguste eest teraviljataime varajasest arengujärgust alates. Preparaat on nii kontaktse kui süsteemse toimega. Baytan Trio sisaldab kolme toimeainet:

  •  Triadimenool on süsteemne toimeaine, mis pärsib haigustekitajate arengut. Ta tõrjub efektiivselt selliseid seemnetega levivaid haigusi nagu juuremädanikud, nõgihaigused, lumiseen ning kaitseb noori taimi kasvu alguses tuulega levivate haiguste, nagu jahukaste ja äärislaikus, eest.
  •  Fluoksastrobiin on kontaktse toimega ning väga tõhusa toimega lumiseene vastu. Hävitab lumiseene eosed nii seemne pinnal kui mullas.
  •  Fluopüraam on uus süsteemne toimeaine, mis on eriti tõhus seemnetega levivate odratriiptõve ja odra-võrklaiksuse haigustekitajate vastu.

Kasutamisjuhend

Baytan Trio kulunorm on 1,5-2,0 l/t ning soovitatav puhtimislahuse kogus 5-10 l/t. Kui puhtimismasin seda võimaldab, võib preparaati kasutada veega segamata või segatuna väiksema vee hulgaga. Puhtida tuleks üksnes kvaliteetseid seemneid (piisav idanevus, niiskusesisaldus kuni 16%, kahjustamata, idanemata), mis ei sisalda lisandeid ega tolmu. Kasuta valmis segatud puhtimislahust samal päeval. Segisti peab töötama kogu puhtimisprotsessi vältel ning samuti töövaheaegadel. Puhitud seeme külvata maha samal aastal. Liiga pikka aega hoiustatud seemnete idanemisvõime ja tärkamine põllul võib halveneda.

Tähelepanu! Ebasoodsate kasvutingimuste korral võib Baytan Trioga puhitud seemnete tärkamine mõnevõrra hilineda.

Paagisegud
Baytan Triot võib segada teiste seemnete puhtimiseks sobivate ainetega.

Toimeaine fluopüraam 5 g/l, fluoksastrobiin 25 g/l, triadimenool 150 g/l
Pakend 5 l, 200 l,  suspensioonikontsentraat
Tootja Bayer CropScience