Esta Kieserit

Magneesiumsulfaat

25% MgO vees lahustuv magneesiumoksiid, 50% SO3 vees lahustuv vääveltrioksiid

ESTA® Kieserit

  • Sulfaadil põhinev magneesium- ja väävelväetis, mis sisaldab 25% MgO ja 50% SO3.
  • Efektiivne Mg- ja S-allikas kõikidele kultuuridele kõikidel mullatüüpidel sõltumata mulla pH-st.
  • Magneesium ja väävel on taimele koheselt kättesaadavas (vees lahustuvas) vormis.
  • Suurepärased laotamisomadused tänu ideaalsele osakeste jaotumisele suuruse järgi ja graanulite vastupidavusele. Täpselt ja efektiivselt laotatav kõigi kaasaegsete väetiselaoturitega.>
  • Sobib kompleksväetise tootmiseks, samuti otseseks käsitsi laotamiseks.
  • Määruste (EC) 834/2007 ja (EC) 889/2008 kohaselt toorsoolana heaks kiidetud kasutamiseks mahepõllumajanduses.

Magneesium – täielikult vees lahustuv

Magneesiumväetise efektiivsus sõltub oluliselt tema keemilistest omadustes, mis on otseselt seotud toodete lahustuvusega. ESTA Kieserit on väga tõhus tänu suurepärasele vees lahustuvusele, olles seega koheselt ja täielikult taimedele kättesaadav.

Paljud mullad, eriti kerge lõimisega ja/või happelised mullad, on loomupäraselt magneesiumivaesed. Lisaks sellele takistab lubjarikastel ja kõrge pH-ga muldadel magneesiumi kättesaadavust kaltsiumi suur kontsentratsioon mullalahuses. Kieserit, eriti sellistes tingimustes, garanteerib optimaalse magneesiumi varu taimedele tänu oma pH-st sõltumatule lahustuvusele.

Väävel

Oluliselt vähenenud väävli sadestumine atmosfäärist ning vähese väävlisisaldusega ja väga kontsentreeritud väetiste jätkuv kasutamine on viinud paljudes piirkondades põllukultuuridel väävlipuuduse tekkeni. ESTA Kieserit suudab seda puudust tõhusalt vähendada. Lisaks parandab taimede efektiivne väävliga varustamine lämmastiku kasutamise tõhusust ja tulemuseks on väetistega antud toitainete palju tõhusam kasutamine.

Kasutamine mahepõllumajanduses

ESTA Kieserit on kaevandatud looduslikest soola lademetest, mis moodustusid Euroopas merevee aurustumise tõttu miljoneid aastaid tagasi.

Tänu oma looduslikule päritolule ja minimaalsele töötlemisele sobib Kieserit kasutamiseks mahepõllumajanduses vastavalt määrustele (EÜ) 834/2007 ja (EÜ) 889/2008. Veätis on sertifitseeritud ka Soil Association (UK) poolt kasutamiseks mahepõllumajanduses.