Köögiviljaseemned. Baltic Agro soovitab

Tahad kasvatada midagi uut või vastupidi, läbiproovitut ja hinnatut? Siit leiad valiku peakapsa, lillkapsa, spargelkapsa, juurselleri, hiina kapsa, nuikapsa, pika, lühikese ja poolpika kurgi, tomati, porgandi, peedi, kaalika ja kõrvitsa sorte.

Vali ise või küsi nõu!


Valge peakapsas

UUS! Constable (HM Clause) – 55-60 päeva. Väga kompaktne kapsas, pea kaal 1-1,5 kg. Hea põllul säilivus.

UUS! Bravo (HM Clause) – 90-100 päeva. Ilus ümar pea, kaal 2-3 kg. Sobib hästi varajaseks hapendamiseks. Hea põllul säilivus.

UUS! Descurion (HM Clause) – 135-145 päeva. Pea kaal 2,5-3,5 kg. Sobib väga hästi pikaajaliseks säilituseks.

UUS! Brigadier (HM Clause) – 125-135 päeva. Pea kaal 5-7 kg. Väga hea põllul säilivus.

Nozomi (Sakata) - 55-65 päevase kasvuperioodiga kuulub Sakata varajaste kapsaste hulka. Pea kaalub 1-1,5 kg. See mitmekülgne sort on populaarne tänu oma suurepärasele põllul säilivusele ja lõhenemisele vastupidavusele. Tööstuse jaoks teevad sordi atraktiivseks ühtlase suurusega pead ja kõrge turustatava saagi osakaal. Vilja säravroheline värvus ja hea maitse teevad kapsa sobilikuks värskelt tarbimiseks toorsalatites.

Monalisa (Sakata) - 70-75 päeva. Pea kaal 1-1,5 kg. Ilusa ümara peaga ja hea põllul säilivusega.

Monroo (Sakata) - 80-95 päeva. Atraktiivse tumerohelise ümara peaga. Pea kaalub 1,5-2,5 kg. Sobib hästi hapendamiseks.

Fighter (Sakata) - 120-140 päeva. Hiline säilitussort. Püstise kasvukujuga, suurte välimiste lehtedega, heleroheline, kõrge peaasetusega taim. Pea kaal 3-4,5 kg. Hea hapukapsas.

Lillkapsas

Karneval (Sakata) - 75-80 päeva. Kevadine lillkapsa sort. Pea kaal 1 kg. Väga ilusa õisikuga, mis on pealt lehtedega kaetud. Sobib väga hästi värskelt turustamiseks.

Concept (Sakata) - 85-90 päeva. Ainulaadne kevad-, suvi- ja varasügisene sort. Pea kaetud lehtedega. Kõrgelt hinnatud välimuse, pea tiheduse, saagi ja maitse osas. On end tõestanud ebastabiilsetes kasvutingimustes.

Brokoli ehk spargelkapsas

Chronos (Sakata) - saak 65-70 päeva pärast istutamist, tavaliselt nädal varem kui ’Parthenon F1’. Kompaktne taim, millel on kõrge sile kuplikujuline õisik, mis kaalub 400-600 g. Kasvukuju püstine, väheste kõrvalharudega. Sinakasrohelise värvuse ja hea õisiku kujuga.

Parthenon (Sakata) - 80-85 päeva. Väga sobiv kvaliteet nii värskelt tarbimiseks kui tööstuse jaoks. Õisikud rasked, kompaktsed. Õievarred väikesed, sügavrohelised, ühtlase kujuga. Taimed tugeva kasvu ja juurestikuga ning võrdlemisi vastupidavad stressile.

Naxos (Sakata) - 75-80 päeva. Pea kaal 400-600 g. Tumeroheline kuppeljas õisik. Hästi kuuma taluv sort. Ei soovitata varajaseks külviks.

Juurseller

UUS! Torpedo (HM Clause) – 130 päeva. Sobib nii värskele turule kui säilituseks. Taimede istutustiheduse soovitus: 80 000 taime/ha.

Hiina kapsas

Yuki (Sakata) - nuutrikindel. Kasvuperiood 65-70 päeva. Sakata enimmüüdud hiina kapsa sort. Pead suured ja silinderjad (tünnikujulised). Pea kaal 1,5-2,5 kg. Välisvärvus tumeroheline, seest valge/helekollane. Suurepärase säilivusega.

Suteki (Sakata) – nuutrikindel. Kasvuperiood 70-80 päeva. Seda sorti kasutatakse nii värskelt turustamiseks kui tööstuses, kuna peas on rohkelt lehti ja peenikesi leheroode. Tünnikuju­lised pead, mille kaal kõigub sõltuvalt istutus­tihedusest 1,2-2,5 kg. Väljast värvus keskmine roheline, seest intensiivne kollane. Eriti hästi kuuma taluv, ei teki musti täppe ega lehtede pruunistumist.

Nuikapsas

Quickstar (Sakata) - Eriti varajane, aeglaselt putkuv väga populaarne hübriid. Värvus tumeroheline. Tihedad lame-ümarad viljad, mis kaaluvad ligikaudu 150 g. Sobib ka varajaseks kasvatamiseks. Peaaegu kiududeta ja säsita.

Pikk kurk

Carambole (Rijk Zwaan) - Väga varajane, sobib istutamiseks alates jaanuarist. Hea saagikusega sort.

Proloog (Rijk Zwaan) -  Isutatakse kuni jaanuari keskpaigani. Viljad väga hea kvaliteediga. Sort on vastupidav jahukastele.

Lühike kurk

Dirigent (Rijk Zwaan) - Varajane. Sobib väga hästi töötlemiseks. Kasvatamiseks nii avamaal kui kiletunnelis.

Majestosa (Rijk Zwaan) - Horisontaalseks kasvatamiseks, tugev ja kompaktne taim. Veidi pikem vilja kuju, suhtega 3,2 : 1. Soovitame ’Melody’ asemel.

Poolpikk kurk

Laheeb (Sakata) - Viljad 15-17 cm pikad, vilja paksus 2-3 cm. Viljad väga siledad, tumerohelised.

Tomat

UUS! Rediana (HM Clause) – Suur lihatomat. Vilja kaal 250-300 g.

Fuji Pink (Sakata) - Indeterminantse kasvuga suurepärase maitsega sort. Roosad lameümarad viljad, mis kaaluvad keskmiselt 180-200 g. Viljad on tugevad ja väga magusad. Roosade tomatite seas tuntud kui väga hea säilivusega sort. Taimed tugeva kasvuga.

Sweet Million (Sakata) - Indeterminantne kirsstomat. Saagikas ja suurepärase viljakandvusega. Viljad kaaluvad 15-20 g, on ümarad, ahvatleva punase tooniga ja väga magusad. Vastupidav tomati-mosaiikviirusele ja fusarioosile.

Logistica (Rijk Zwaan) - Hea lõhenemiskindlusega tomat. Talub hästi madalaid temperatuure. Vilja kaal 180-200 g.

Cheramy (Rijk Zwaan) - Kirsstomat, mille viljade kaal on 15-20 g.

Golden Cherry (Tozer Seeds) - Oranživiljaline sort. Suhteliselt vastupidav lõhenemise suhtes. Viljad suurepärase maitsega ja Brixi arv üle 9%. Resistentne tomati-mosaiikviiruse ja tomati fusarioosse närbumise suhtes.

Porgand

UUS! Primam (HM Clause) – 130 päeva. Väga hea säilitusporgand. Lehed tugevad, head masinkoristuseks, püsivad rohelisena kogu kasvuperioodi jooksul.

UUS! Match F1 (HM Clause) – 135 päeva. Tugevad lehed püsivad rohelisena. Hea sort masinkoristuseks.

Jerada (Rijk Zwaan) - 90 päeva, ülivarajane. Sobib värskelt turustamiseks, võimalus pärast porgandi valmimist põllule jätta ilma, et viljad kaotaks oma kuju või lõheneks.

Morelia (Rijk Zwaan) - 110 päeva. Värskelt turustamiseks ja säilitamiseks. Tugevad pealsed taluvad hästi mehhaanilist koristamist.

Joshi (Rijk Zwaan) - 120 päeva. Sobib värskelt turustamiseks ja tööstuse tarbeks.

Peet

Kestrel (Sakata) - 114 päeva. Ümara kujuga söögipeet. Kesk-hilise valmimisega sort, millel on ühtlane kerajas juurvili, rafineeritud pealsed ja peenike peajuur. Varajase ja ühtlase kasvuga taimed tagavad suurepärase saagi ja kvaliteedi. Sobib nii beebipeediks kui ka tootmiseks. Seda sorti hinnatakse tema kõrge suhkrusisalduse ja hea säilivuse tõttu.

Red Hawk (Sakata) - 75-80 päeva. Ümar söögipeet. Varajane sort, millel on ühtlased kerajad juurviljad ja meeldiv tumepunane värvus. Sort on suure suhkrusisaldusega ja sobib beebipeediks, aga ka värskelt tarbimiseks ja tootmisesse. Taimed püstiste ja tugevate lehtedega. Hoolimata varajasest valmimisest on sort hea säilivusega.

Cardeal (Sakata) - 100-115 päeva. Vara-keskmise valmimisega sort. Taim on jõulise kasvuga ja püstiste lehtedega. Sellel sordil on eriti kõrge suhkrusisaldus ja ta on väga sobilik beebipeediks. Sobib nii värskelt tarbimiseks kui töötlemiseks ja on väga hea säilivusvõimega.

Rodina (Sakata) - Silindrikujuline söögipeet. Keskvalmiv. Taim on tugeva kasvuga. Sellele sordile on iseloomulikud kõrge saagikus ja sügavpunane juurika värvus. Sobib viilutamiseks ja on hea säilivusega.

Kaalikas

Globus (SW Horto) - Kollase koore ja sisuga, mahlase ja ümara viljaga hea säilivusega sort.

Magres (Tozer Seeds) - Tumelilla koorega, seest kreemikas-valge. Jahukaste-kindel.

Kõrvits

UUS! Magic Lantern (HM Clause) – Taime kohta 3-4 vilja. Vilja suurus 35 x 30 cm ja kaal 7-11 kg. 


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Marge Olo

köögiviljaseemnete tootejuht

+372 5303 3664
E-post