Priaxor

Kaitsva ja raviva toimega süsteemne fungitsiid haiguste tõrjeks tali- ja suvinisul, tali- ja suviodral, rukkil, tritikalel ja kaeral.

Toime

Priaxor sisaldab kahte toimeainet: püraklostrobiin ja fluksapüroksaad. Püraklostrobiin on kaitsev fungitsiid, sisaldades strobiluriini grupi raviva mõjuga toimeaineid, mis toimivad väga tõhusalt rooste haigustele, nisu-pruunlaiksusele (DTR), võrklaiksusele ja äärislaiksusele. Püraklostrobiini füsioloogiline toime suurendab mullalämmastiku omastamist ja taime stressi taluvust. Püraklostrobiiniga töödeldud lehed püsivad kauem rohelised, mistõttu taim vananeb hiljem. Nende mõjul suureneb teravilja  saak  ja saadakse parem tera kvaliteet. Fluksapüroksaad on uus laia tõrjespektriga, kaitsva ja raviva mõjuga toimeaine võrklaiksuse, kõrreliste jahukaste, ramularioosi, äärislaiksuse, helelaiksuse, nisupruunlaiksuse (DTR) ja rooste haiguste tõrjeks teraviljadel.

Kahe toimeaine kombinatsioon tagab hea ja pikaajalise mõju peamistele teraviljade haigustele. Fungitsiidi efektiivsus kestab enamike haiguste puhul 30-40 päeva. Priaxor on väga hea ja pikaajalise mõjuga rooste liikide vastu – 40-50 päeva.

Efektiivsuse tagamiseks tuleb Priaxor’it  kasutada alati soovitatud täisnormiga või segus erineva ristresistentsuse grupi ravitoimega fungitsiidi sobiva kulunormiga.

Kasutamisjuhend

Parim tulemus ja pikim toimeaeg saavutatakse pritsides ennetavalt või haiguste varajases lööbimisfaasis. Priaxor´i kulunorm on 0,75-1,5 l/ha või jaotatult 2x0,75 l/ha 21- päevase intervalliga. Väiksemat kulunormi kasuta ennetava tõrjena,  kui haiguste surve ei ole suur, ilmastik ei ole haiguste arenguks soodne ning kui teravilja sort on haiguskindlam.  Suuremat kulunormi tuleb kasutada, kui haiguste surve on kõrge, ilmastiku tingimused on haiguste arenguks soodsad ja kui sort on haigustele vastuvõtlik.

Vee hulk  on 100-300 l/ha ning ooteaeg 35 päeva. Toode on vihmakindel 1 tund pärast pritsimist.

Tali- ja suvinisu 

Kulunorm 0,75-1,5 l/ha helelaiksuse, pruun rooste, kollase rooste, nisu-pruunlaiksuse (DTR), kõrreliste jahukaste tõrjeks kasvufaasis täielik võrsumine kuni õitsemise lõpp (BBCH 25-69).

Tali- ja suvioder

Kulunorm 0,75-1,5 l/ha pruun rooste, kollase rooste, võrklaiksuse, äärislaiksuse, kõrreliste jahukaste, ramularioosi ja suviodral päikese põletuse kahjustuse tõrjeks kasvufaasis täielik võrsumine kuni õitsemise lõpp (BBCH 25-69).

Talirukis

Kulunorm 0,75-1,5 l/ha pruun rooste, kollase rooste, kõrreliste jahukaste ja äärislaiksuse tõrjeks kasvufaasis täielik võrsumine kuni õitsemise lõpp (BBCH 25-69).

Talitritikale

Kulunorm 0,75-1,5 l/ha pruun rooste, kollase rooste, kõrreliste jahukaste ja äärislaiksuse tõrjeks kasvufaasis täielik võrsumine kuni õitsemise lõpp (BBCH 25-69).

Kaer

Kulunorm 0,75-1,5 l/ha kaera-pruunlaiksuse ja kõrreliste jahukaste tõrjeks kasvufaasis täielik võrsumine kuni õitsemise lõpp (BBCH 25-69).

 

Paagisegud
Kasutades paagisegusid, tuleb iga toode lisada pritsipaaki eraldi, järgides kõiki segude valmistamise juhiseid. Laboratoorsete katsete põhjal sobib Priaxor® kokku fungitsiidide Corbel®, Opus®, Flexity®, kasvuregulaatorite CCC/Cycocel® 750, Terpal®, Medax® Top ja insektitsiidiga Fastac® 50. Teiste firmade toodetega segamisel konsulteerige toote maaletooja ja turustajaga.

 

Vee kogus 100-300 l/ha
Toimeaine fluksapüroksaad 75,0 g/l, püraklostrobiin 150,0 g/l 
Pakend 5 l, emulsioonkontsentraat (EC)
Tootja BASF SE