ZM-Grow

Kaaliumit, mangaani, tsinki ning väävlit sisaldav vedelväetis, mis sobib leheväetiseks ja seemnete külvieelseks töötlemiseks.

 

Kaalium (K) reguleerib vee tasakaalu taime rakkudes, omab olulist rolli suhkrute moodustumisel ning tagab saagi valmimise ühtlikkuse. Mangaan (Mn) aktiveerib suhkrute kogunemist säilitusorganitesse (n: juurtesse) ja valkude talletumist teradesse. Lisaks võimaldab saavutada optimaalse ligniini sisalduse, mis muudab taime mulla kaudu levivatele haigustele vähem vastuvõtlikumaks. Tsink (Zn) on vajalik valkude ja süsivesikute tootmiseks ning on oluline kasvuhormoon auksiini sünteesil. Optimaalne auksiini tase aitab kaasa lehestiku arengule. Väävel (S) parandab lämmastiku omastamist ning mõjutab otseselt saagi kvaliteeti.

Toode sobib teraviljadele, maisile ja heintaimedele. Seemnete külvieelne töötlemine varustab taime algarenguks vajalike tsingi ja mangaaniga, mis omakorda aitab kaasa tervete võrsete moodustumisele ja rohelise lehestiku säilimisele kogu kasvuperioodi jooksul. Suureneb vastupanuvõimet mulla kaudu levivatele haigustele, näiteks juuremädanikule.

Heintaimede puhul on iga uue niite leheväetamine kõige kulutõhusam viis suurendamaks mikrotoitainete sisaldust taimedes.

Vastavalt Euroopa Liidu määrusele (EÜ) 889/2008 sobib ZM-Grow mahepõllumajanduses kasutamiseks.

Toote iseloomustus:
- Ökoloogiline
- Sisaldab taimele olulisi elemente (K; Mn; Zn; S)
- Toode on taimedel ohutu ning hea segunevusega paagisegudes.
- Sobib teiste väetiste ja taimekaitsevahendite segupartneriks

 

Kasutamine ja hoiustamine

- Kasutusnorm jääb tavaliselt vahemikku 2-3 l/ha kohta. Täpse vajaduse saab välja selgitada peale mulla- ja taimeanalüüside teostamist ning analüüsimist.

- Paagisegus lisatakse 2-3 liitri ZM-Grow kohta vähemalt 200 liitrit vett.

- Toodet hoiustada suletud pakendis, jahedas ja hästi ventileeritud ruumis. Temperatuur üle 35o C ei ole tootete hoiustamiseks sobiv.

Heintaimed (karjamaa) – pritsida 10-14 päeva enne karjatamist ning vajadusel tegevust 10-14 päeva tagant korrata. Oluline on silmas pidada, et väetamise ja karjatamise vahele peab jääma minimaalselt 10 päeva.

Heintaimed (silo/hein) – väetada kevadel kohe kasvu alguses. Vajadusel korrata 10-14 päeva tagant või peale igat niidet uue saagi kasvu alguses.

Teraviljad – kasutada alates kolme lehe faasist kuni lipulehe faasini. Mõõduka kuni tõsise toitainete puuduse korral teostada teistkordne väetamine 7-14 päeva pärast.

Mais (silo) – õige aeg väetamiseks on kasvuperioodi algus, sest siis vajab silomais kõige enam tsinki.

Paagisegud

Järgige üldiseid paagisegude valmistamise tavasid ja nõudeid. Paagisegude tabelid on kättesaadavad Viljelijän Avena Bernero veebilehelt.

 

Koostis:         

Kaalium (K)                                                           12–15 g/l
Mangaan (Mn)            4,7 - 6,2 massi%          65 - 85 g/l
Tsink (Zn)                     4,7 - 6,5 massi%          65 - 90 g/l
Väävel (S)                    5,8  - 8,7 massi%        80 - 120 g/l

Kondensaadi pH        3,8 – 4,1
Valmislahuse pH        4,5 -6,5


 

Pakend 10 l
Tootja Tracegrow Oy