« Tagasi


Kaarmal kerkib uus kuivati

06.09.2018

Väike-Maarja lähistele, Kaarmal on Baltic Agrol valmimas uus kuivati. Miks uus kuivati?

Kuivatusteenus võimaldab pakkuda klientidele mitmekülgsemat teenust. Kaarmal on investeeritud kuiva vilja vastuvõttu – olemas on laopinnad ja punkrid hoiustamiseks, sorteerimisvõimalus, puhtimisvõimalus ja kõige olulisem – tööjõud.

Baltic Agro kuivati peamine teeninduspiirkond on Virumaal, Järvamaal ja Jõgevamaal, kuid vajadusel oleme valmis pakkuma teenust üle Eesti.

Kuivati eelisteks on võimalus kuivatada ka väiksemaid koguseid ehk paindlikkus väiksemate koguste erikuultuurite kuivatamisel.
Kaarmale paigaldatakse kõige suurem Alvan Blanch’i mudel DF 48000. Kuivati saabub tehasest kokku monteerituna, ka kaabeldus on teostatud, seega on kuivatit kerge paigaldada ja töövalmis seadmiseks kulub umbes nädal.
Alvan Blanch’i kuivatiga saab kuivatada mistahes algniiskusega põlluvilja, ummistusi ei teki kuna vili liigub korruste peal keti ja õhu abil, kergelt saab muuta kuivatatava viljakihi paksust ja sordivahetus on lihtne - ehk ei ole vaja kuivatit tühjendada, näiteks nisult odrale üle minnes. Ka on kogu protsess lihtsalt jälgitav. Saab võtta eri kohtadest proove, kuivati on madalam kui šahtkuivati ning seega on hea ligipääs kuivati erinevatele sõlmedele. Lisaks on ventilaatorite müratase madal, soojuse korduvkasutus standardlahendusena ja kuivatiprotsessi käivitamine ja lõpetamine on oluliselt lihtsam ja kiirem kuna käivitamiseks vajalik viljakogus on vähemalt poole väiksem, kui sama võimsusega šahtikuivati puhul.

Uue kuivati tootlikkus on 58 tonni tunnis, keskmiselt 35 tonni nisu tunnis ja ööpäevaseks kuivatusvõimsuseks on 800 tonni.

Kuivati töötab maagaasiga, kuivati sorteer on Saksamaa tootjalt Bühler. Bühler sorteerimudel TAS 206A-6, mille tootlikkus on 250 t/h ja sõela pind 48 m2. Sorteer on kompaktne, tugeva metallist konstruktsiooniga ja ka sõelakastid ja sõelaraamid on metallist, sõelte vahetus on lihtne ja kiire.
Lisaks kuivatile ehitatakse uus autokaal ja kaalumise automaatika RFID kaartidega.

 

Koostööpartnerit saab usaldada
Baltic Agro kuivatit ehitab Mapri Ehitus koostöös Tatoli ASiga. Koostööpartnerite valikukriteeriumiks oli usalduväärsus.
Tatoli AS esindab Alvan Blanch’i kuivateid, varasem kogemus Scanola Balticu õlitehase ehituse osas on olnud positiivne.

 

Baltic Agro Kaarma laos on hoiupinda 25 000 tonnile viljale, ja aastas käideldakse ligi 35 000 tonni vilja.
Kolmel viljahoiupunkril on mahetunnistus mahevilja käitlemiseks.