« Tagasi


Muudatused üldhävitavate herbitsiidide valikus

01.09.2016

Euroopa Komisjon piirab üldhävitavate herbitsiidide kasutamist, milledes on kasutatud kleepainet polüetoksüleeritud rasvamiin (tallow amine). Eestis keelatakse 14 toodet, mis sisaldavad seda lisaainet.

Seoses Euroopa Komisjoni 01.08.2016 rakendusmäärusega EU2016/1313, mis jõustus Eestis 21. augustil, kustutati taimekaitsevahendite registrist polüetoksüleeritud rasvamiini (tallow amine) sisaldavad glüfosaadid. 

Registrist kustutatud toodete turustamiseks on aega veel 6 kuud (kuni 22.02.2017) ja kasutamiseks peale seda 12 kuud (kuni 22.02.2018).

Vaata Põllumajandusameti pressiteatest, millised Eestis siiani kasutuses olevad polüetoksüleeritud rasvamiini sisaldavad glüfosaadid on uue määrusega alates 22.02.2017 turustamiseks keelatud.

Glüfosaadid Baltic Agros

Juba mõni aeg oli teada, et taimekaitsevahendite toime- ja lisaainete sisalduste ülevaatamisel Euroopa Liidus toimuvad muutused ka glüfosaatide tootevalikus. Seetõttu on Baltic Agro tootevalikus juba 2014. aastast kaks polüetoksüleeritud rasvamiini (tallow amine) mittesisaldavat glüfosaati - kiiretoimeline Roundup Flex (480 g/l) ja Rodeo XL (360 g/l). See tähendab seda, et uus regulatsioon ei muuda Baltic Agro tootevalikut ning meie partnerid võivad julgelt oma valitud tehnoloogiatega jätkata. 


Roundup Flex

Roundup Flex on kasutaja- ja keskkonnasõbralikum ning ohumärgistuseta vastavalt CLP märgistusele. Roundup Flex on optimeeritud ja patenteeritud kaaliumsoola pindaktiivse aine kombinatsioon, mis annab tootele väga hea toimeefektiivsuse.

Kuna glüfosaat toimeainena taimekudedesse praktiliselt ei imendu, sõltub glüfosaatide herbitsiidse toime efektiivsus lisaainete kvaliteedist. Lisaks efektiivsusele on Roundup Flexi koostises määrav olnud lisaainete keskkonnasõbralikkus.

Miks eelistada just Roundup Flex´i?

  • Ei sisalda polüetoksüleeritud rasvamiini (tallow amine
  • Kõrge toimeaine kontsentratsioon - 480 g/l, väiksem kulunorm 
  • Suurepärane toime keerulistes ilmastikutingimustes (öökülmad, liigniiskus, põud jne) 
  • Vihmakindlus 1 tund pärast pritsimist 
  • Väga hea toime ka kareda vee korral 
  • Kõige laiem kasutusala 
  • Paagisegude puhul suurim hulk testitud segupartnereid, puudub antagonism mullaherbitsiididega  
  • Kultiveerimisintervall üheaastastel umbrohtudel 6 tundi 
  • Esimene formulatsioon, mis annab parima kvaliteedi ja toime tänu triivi vähendavatele omadustele 
  • 15 l mulksumisvabad konteinerid kaaluga 21 kg