Rapsikook

Rapsikook on rapsiseemnetest õli pressimisel saadud proteiinsööt.

Rapsikoogi keemiline toiteväärtus sõltub nii toorainest kui ka töötlemise viisist. Külmpressimisel saadud rapsikook sisaldab rohkem toorrasva ja vähem proteiini kui kuumpressrapsikook. Kuumtöötlemise teel eraldub seemnest rohkem õli ja mõjutatakse ka proteiini omadusi, nimelt väheneb vatsas lahustuva ja lõhustuva ning suureneb peensooles aminohapetena imenduva proteiini osakaal. Liiga kõrge temperatuur või pikk kuumutamise aeg võib aga proteiini seedumatuks muuta. Seetõttu on tähtis olla veendunud, et rapsikoogi tootmise protsess on optimaalne ja sellega on tagatud rapsikoogi parim kvaliteet.

Baltic Agro pakutav rapsikook toodetakse Scanola Baltic tehases. Tootmise protsess on optimeeritud nii õli kui ka proteiinsööda kvaliteedinõudeid silmas pidades. Rapsikoogi tootmiseks kasutatakse ainult madala eruukahappe sisaldusega sorte (00 sordid). Tootmisel ei kasutata geneetiliselt muundatud toorainet.

Scanola Baltic rapsikoogi proteiinist vähemalt 40% on vatsast mööduv.

Töökorraldus eriolukorra ajal

Head kliendid ja koostööpartnerid!

Seoses koroonaviiruse (COVID-19) levikuga Eestis oleme vähemalt järgmiseks kaheks nädalaks läinud ettevõttega osaliselt kaugtööle. Palume olla valmis, et suhtlus ja tellimuste täitmine võib võtta kauem aega. Kõige tähtsam on praeguses olukorras vähendada viiruse tõttu tekkivaid ohte inimestele. Täpsem info eriolukorra ajal kaupade tellimise, vastuvõtu ja väljastamise kohta leiate siit. 

Rapsikoogi tellimused täidetakse vastavalt lepingutele, lisainfo oma müügiesindajalt. 


Tekkivate küsimuste puhul saab meiega ühendust üldtelefonil 606 2260 ja e-posti teel. Kontaktid leiate meie kodulehel www.balticagro.ee/kontakt. Teavitame teid koheselt, kui taastame tavapärase töökorralduse.

Scanola rapsikoogi sertifikaat

Vaata Scanola Balticu rapsikoogi sertifikaati

Kuumpressitud rapsikoogi kvaliteedinäitajad

Näitaja Kuivaines Söödas
Niiskus, %   11,5
Proteiin, % 34 - 40 30 - 36
Toorõli, % < 11,8 < 10,5
Toorkiud, % < 16 < 14
Neutraalkiud, % < 26 < 23
Happekiud, % < 19 < 17
Fosfor, % 12 11
Kaltsium, % 8 7
Glükosinolaadid, µmooli/g < 39 < 35
Energia, Mj/kg   14-15

Õli ja rapsikooki toodetakse tehases aasta ringi igapäevaselt ning kauba liikumine tehasest klientideni toimub väga kiiresti. See omakorda tähendab, et rapsikook, mis jõuab farmi, on alati värske.

Tehasest on võimalik tellida ka granuleeritud rapsikooki, mis on oma struktuuri poolest sobiv kasutamiseks lüpsirobotites ja söödapunkrites.