MAVRIK

Kontaktse toimega uudne insektitsiid teraviljal, rapsil, rüpsil, linal, hernel, oal (täisküpsuses koristatav), kartulil, porgandil, kapsal (brokoli, pea-, lill-, rooskapsas). Samuti kasutatav ilutaimedel ja jõulupuudel (kuuskedel, nulgudel). Laiendatud kasutusala väikese kasvupinnaga kultuuridele: õuna- ja pirnipuud.

Toime

Toimeaine tau-fluvalinaat kuulub püretroidide keemilisse gruppi. Mavrik on kontaktne preparaat, mis hävitab kahjurputukaid ning tõrjub ja hävitab lesti. Preparaati võib kasutada taimede õitsemise ajal, pritsides hommiku- ja õhtutundidel, et kaitsta mesilasi ja teisi tolmlejaid putukaid kahjulike mõjude eest.

Kasutamisjuhend

Kultuuride kahjustuste ärahoidmiseks pritsida võimalikult vara, hiljemalt esimeste kahjustuste ilmumisel. Vajaduse korral korrata pritsimist 2-3 nädalase intervalliga. Rapsi ja rüpsi võib pritsida teistkordselt juba 1 nädala pärast ja teravilja 10 päeva pärast.

Brokoli, lill-, pea- ja rooskapsa puhul pole teist korda pritsida lubatud. Maksimaalne pritsimiskordade arv on sõltuvalt kultuurist 1-3.

Kulunorm sõltub kultuurist ja jääb vahemikku 0,1-0,3 l/ha.

Mavriku kasutamisel on ooteaeg teraviljadel 30 päeva; rapsil ja rüpsil 60 päeva; hernel, oal (täisküpsuses koristatavad), porgandil 14 päeva ning rohelisel hernel, kartulil ja kapsal 7 päeva, õuna- ja pirnipuudel 30 päeva. Ilutaimedel ja jõulupuudel (kuusk ja nulg) ooteaeg puudub.

Õuna- ja pirnipuude pritsimisel tuleb veeorganismide kaitsmiseks pidada kinni mittepritsitavast puhvervööndist 30 m pinnaveekogudest ning kasutada triivi vähendavaid otsikuid.

Vee kogus 100 - 400 l/ha
Toimeaine tau-fluvalinaat 240 g/l
Pakend 1 l, 5 l; emulsioon, õli vees
Tootja Adama