Kati Ojaloo: Baltic Agro toetab aitab sillutada teed olümpiani

Vasaraheitja Kati Ojaloo on Viljandi tüdruk, kes on hetkel teel oma esimese olümpiani. Vaatamata sellele, et Tokyo mängude piletit veel taskus pole, on täna tõsine ettevalmistusperiood käsil ning vormi ajastamine toimub ka hooajavälisel ajal. Baltic Agro annab panuse profisportlase Kati Ojaloo toetuseks, et aidata kaasa Eesti spordi eesmärkide saavutamisele.

Kati Ojaloo. Foto: Anssi Mäkinen, www.anselmus.net

Toetus on oluline

Viimastel kuudel on sportlaste toetamine ning sponsoreerimine olnud väga aktuaalsed. Üheks Eesti olümpiadebütandiks ning -lootuseks on 31-aastane naiste vasaraheite Eesti rekordit hoidev Kati Ojaloo, kes poole aasta eest heitis Soomes vasara 71,50 meetri kaugusele. Kati on üks tippsportlasest, keda Baltic Agro on otsustanud toetada, kuna maailmatasemel treenimisega kaasneb mitmeid lisaväljaminekuid, mis on sportlasele väga vajalikud. ,,Igale sportlasele on igasugune toetus väga vajalik. Finantsiliselt tuleb ju tasuda kogu aasta vältel nii treening-, elamis- kui ka näiteks füsioteraapiakulud, kuid vähem olulisem pole ka see moraalne toetus, mida saavad erinevad organisatsioonid ning inimesed sportlasele anda. Igapäevasel ettevalmistusel annab see väga palju motivatsiooni juurde, kui tead, et keegi usub sinusse,“ kirjeldab Ojaloo toetuste olulisust.

Ettevalmistus tippvõistlusteks

Vasaraheitja Kati Ojaloo olümpiatee jätkumiseks, et järgmise võistlushooaja tippvormi hoida ja Tokyo pilet saada, otsustas Eesti tuntuim põllumajandusettevõte Baltic Agro toetada Ojalood 5000-eurose sponsorlusega. Kohaliku suurettevõttena on Baltic Agro aastate jooksul toetanud mitmeid erinevaid sportlasi, kogukonnaalgatusi ning projekte. Ettevõtte jaoks on oluline toetada just laste ja noorte sporditegevust maapiirkondades, et maa-elu oleks atraktiivne noortele peredele. Tippsportlasi, nagu Saskia Alusalu ja Kati Ojaloo, toetades on soov tekitada lastes inspiratsiooni ja sportimistahet.

Ojaloo kirjedab, et hetkel on tõepoolest keeruline hoida igapäevaselt sportlase rutiini, saada hakkama nii-öelda koroonaväsimuse ja stressiga ning samal ajal leida võimalusi, kuidas oma tegevusi rahastada. ,,Eks paljudele meenub sportlane siis, kui tippvõistlused on kohe tulemas, kuid selleks hetkeks on juba suurem osa tööd tegelikult tehtud. Olenevalt alast on võimalik ka leida töökohti ning ka mina annan, hetkel küll videosilla kaudu, trenne noortele, kuid tippsport on üsna kulukas ning unistus oma riiki edukalt esindada suurvõistlusel vajab lisajõude, olen siiralt tänulik Baltic Agrole toetuse eest.“

Edukaim eesti naisvasaraheitja tõdeb, et paljudel tippsportlastel on muidugi esindajad, klubi ja management-id, kes aitavad toetusi välja ajada, kuid tema on seda teinud omal käel ning vahel on tekkinud ka endal küsimusi, kas pärast järjekordset eitavat vastust saades, teeb ta midagi valesti. ,,Muidugi on väga paljudel ettevõtetel ja organisatsioonidel tegelikult paika pandud need valdkonnad, mida või keda nad toetavad. See tuleneb nende sotsiaalselt vastutustundliku ettevõtluse põhimõtetest ja kõike ning kõiki ei saagi aidata. Siin peab ka ise piisavalt taustatööd tegema ning aru saama, kelle poole on mõistlik pöörduda. Kuid kindlasti ei tee talvel profispordi toetamise teema ümber lahvatanud sündmused seda kuidagi lihtsamaks,“ leiab Ojaloo.

Kati Ojaloo: Eesti vasaraheitja

Kati Ojaloo. Eesti naissportlane vasaraheites.Kati Ojaloo on viiekordne Eesti ja Baltimaade meister vasaraheites ning esimene Eesti naine, kes on vasarat heitnud üle 70m. Ojaloo valiti aasta parimaks kergejõustiklaseks ja on maailma edetabelis kohal 15. Lisaks spordile on Ojaloo omandanud magistrikraadi TalTechis hajaenergeetika erialal. Ojaloo südameasjaks on keskkonnahoid ja jätkusuutlikkus ning tippspordi kõrval meeldib sportlasele raamatuid lugeda, aias nokitseda ning uusi retsepte katsetada ja luua.

Kati Ojaloo sportlaskarjääri saavutused:

• Eesti rekordi - 71,5 cm - omanik
• Maailma edetabelis 14.kohal (seisuga 11.09.2020)
• 5-kordne Eesti Meister ja 5-kordne Baltimaade meister
• 2015. aasta parim kergejõustiklane
• 4. koht Euroopa võistkondlikul MV ja Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioon 2014. aastal.

Kati tegemisi saab uudistada sotsiaalmeedia vahendusel

www.instagram.com/katioj 
www.facebook.com/ojalookati