Baltic Agroga uue toetuslepingu sõlminud Kati Ojaloo läheb Eesti rekordit püüdma

Baltic Agro ja naiste vasaraheite Eesti rekordit hoidev Kati Ojaloo sõlmisid uueks aastaks koostööleppe, millega Baltic Agro toetab Ojalood 5000-eurose sponsorlusega, et aidata sportlasel pürgida maailmameistrivõistlustele ja eesmärgini uuendada Eesti rekordit. 

Kati Ojaloo.

Toetus aitab jõuda kõrgete eesmärkideni

2020. aastal Eesti rekordi 71,50 meetrini viinud Ojaloo kinnitusel aitab toetus tal kvaliteetselt uueks hooajaks valmistuda ning ta mainib, et eesmärgid on kõrged.

"Tahan uuendada rahvusrekordit ning kindlasti pääseda Budapesti MMile, et seal võistleda medalite eest," ütles Ojaloo. "Selge, et kõigepealt tuleb finaali saada, aga sel aastal oleks MMil piisanud 71,5 meetrist, EMil 67,5 meetrist. See ei ole ebarealistlik."

Ettevalmistus rekordite heitmiseks

Ojaloo sõnul tagab toetus, et vähemalt kaks talvist laagrit saab ta teha Tenerifel, kuhu tavaliselt koguneb kogu Euroopa vasaraheitjate paremik. Kui lõppeesmärgiks on järgmisel hooajal heita Eesti rekord, siis kindlust ja teadmist, et see on võimalik, ammutab ta stabiilsusest.

"Sel aastal oli minu elu paremuselt teine hooaeg ja sellega võin rahule jääda. Ma olen stabiilsuse pigem üles leidnud ning kuna maagiline 70 meetri piir on mul elus ületatud, siis proovingi pidevalt sihtida top5 tulemust, mitte ainult uue tippmargi peale mõelda," rääkis Ojaloo.

"Rekordeid tehakse harva, aga küll see tuleb. Kehaliselt ja füüsiliselt on praegu asjad paigas, nüüd tuleb lisaks endale veel natuke õiget mõtlemist juurde anda, et ei pea ennast iga päev läbi piitsutama. Olen abi saanud spordipsühholoogilt, et alati ei pea rekordit tegema ja see on mul aidanud areneda," lisas Ojalooo.

Kati Ojaloo on üks tippsportlastest, keda Baltic Agro on otsustanud toetada, kuna maailmatasemel treenimisega kaasneb mitmeid lisaväljaminekuid, mis on sportlasele väga vajalikud. Näiteks tuleb sportlastel tasuda kogu aasta vältel nii treening-, elamis- kui ka füsioteraapiakulud.

Kati Ojaloo: Eesti vasaraheitja

Kati Ojaloo. Eesti naissportlane vasaraheites.Kati Ojaloo on viiekordne Eesti ja Baltimaade meister vasaraheites ning esimene Eesti naine, kes on vasarat heitnud üle 70m. Ojaloo valiti aasta parimaks kergejõustiklaseks ja on maailma edetabelis kohal 15. Lisaks spordile on Ojaloo omandanud magistrikraadi TalTechis hajaenergeetika erialal. Ojaloo südameasjaks on keskkonnahoid ja jätkusuutlikkus ning tippspordi kõrval meeldib sportlasele raamatuid lugeda, aias nokitseda ning uusi retsepte katsetada ja luua.

Kati Ojaloo sportlaskarjääri saavutused:

• Eesti rekordi - 71,5 cm - omanik
• Maailma edetabelis 14.kohal (seisuga 11.09.2020)
• 5-kordne Eesti Meister ja 5-kordne Baltimaade meister
• 2015. aasta parim kergejõustiklane
• 4. koht Euroopa võistkondlikul MV ja Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioon 2014. aastal.

Kati tegemisi saab uudistada sotsiaalmeedia vahendusel

www.instagram.com/katioj 
www.facebook.com/ojalookati