Greenstim

Bioloogiline kasvustimulaator, mis eemaldab kartuli stressi, tõstab tärklise sisaldust ja kindlustab saagi. Samuti aitab ära hoida külmakahjustusi viljapuudel ja marjapõõsastel õitsemise ajal ning parandab puuviljade säilimisvõimet.

Sobib kasutamiseks mahepõllumajanduses vastavalt määrustele (EÜ) 834/2007 ja (EÜ) 889/2008.

Toime

Preparaadi Greenstim® toimeaineks on suhkrupeedi melassist eraldatud glütsiinbetaiin. See mõjub taimes osmolüütiliselt: aitab taimedel paremini taluda külmast, kuivusest, kuumusest ja kasvusubstraadi kõrgest sooladesisaldusest tingitud stressi. Ta intensiivistab fotosünteesi ja vähendab fotorespiratsiooni (valgushingamist), soodustab assimilatsiooni ja vähendab transpiratsiooni ning samuti suurendab tärklisesisaldust taimes.

Kasutamisjuhend

Katsetes paremad tulemused on saadud maavitsalistel, nagu kartulil ja tomatil.

Kartul tärkliseks

Töötlemine Greenstim'iga suurendab viljade ja mugulate arvu ning tärklisesisaldust. Pritsida mugulate moodustumise algperioodil, kui taimede kõrgus on sordist sõltuvalt 15-25 cm. Kasutusnorm on 2 kg/ha segatuna 200-400 liitri veega, kasutuskordi 1. Soovitatav on toodet kasutada siis, kui kartulitaimed on kõige tundlikumad ebasoodsatele kasvutingimustele; vajadusel pritsida korduvalt 7-10 päevaste intervallidega.

Parima tulemuse saamiseks kasutatakse pritsimislahuses märgajat (näiteks Kemiwett 0,05% = 0,1 l/200 l või 0,2 l/400 l).

Viljapuud ja marjapõõsad

Viljapuude ja marjapõõsaste pritsimine Greenstim´iga õitsemise ajal või vähemalt  24 tundi enne öökülma ohtu kulunormiga 5-7 kg Greenstim´i /ha kohta viljapuudel ja 3-4 kg/ha kohta marjapõõsastel (vee kogus 250-1000 l/ha) aitab ära hoida külmakahjustusi.

Viljapuude pritsimine 4 nädalat enne saagi koristamist kulunormiga 4 kg Greenstim´i /ha kohta (vee kogus 250-1000 l/ha) parandab puuviljade säilimisvõimet ja aitab vältida viljade lõhenemist.

Greenstim´i kasutamise kohta viljapuudel ja marjapõõsastel loe lähemalt siit.

 

Toimeaine glütsiinbetaiin
Pakend 2 kg
Tootja Verdera OY