EPA näitus

EPA mess 2023

Kohtumiseni järgmisel EPA messil 2024. aastal!

Rohkem infot EPA kohta leiad ürituse kodulehel ning jälgi uudiseid ka EPA Facebookis! Lisaks leiad altpoolt Baltic Agro messiuudiseid.


Baltic Agro seminarid 2023. aastal

 

  • "Rapsi kahjustavad peitkärsakad Eestis"

Esinejad: Annika Täkker, Silva Vilumets (EMÜ nooremteadur, MSc)

Silva Vilumets on Eesti Maaülikooli taimetervise õppetooli nooremteadur. Magistritöös keskendus ta kõdra- ja varre-peitkärsaka kahjustuse ja parasiteerituse taseme uurimisele talirapsil. Doktoriõpingutes läheb ta süvitsi teemasse, et mõista, kuidas maastiku ehitus mõjutab rapsi kahjureid ning kas sel on mõju ka nende looduslikele vaenlastele ja loodusliku kahjuritõrje ulatusele. Lisaks testis ta erinevate taimsete eeterlike õlide kasutuspotentsiaali kõdra-peitkärsaka tõrjeks ning on oma töös pööranud tähelepanu ka teistele rapsi kahjustavatele kärsakatele. Silva pälvis 2021. aastal Baltic Agro stipendiumi teemal: "Loodushoidlik taimekaitse – Põldude aeg-ruumilise eraldatuse mõju kahjurputukatele ja nende looduslikele vaenlastele". Varasemalt on ta esitlenud oma teadustöö tulemusi nii kohalikel kui rahvusvahelistel konverentsidel. 

Talirapsi pinna suurenedes ning soodsate ilmastikutingimuste tõttu on rapsi varre-ja kõdra peitkärsakad muutunud järjest olulisemateks kahjuriteks Eesti põldudel. Varre-peitkärsaka vastsed kahjustavad rapsi varsi ning lehti: kirjanduse andmetel võib kahjustuse ulatus põllul ulatuda 90%-ni ja põhjustada saagikadu kuni 50%. Kõdra-peitkärsaka vastsed kahjustavad rapsi kõtrasid, mille tagajärjel kõdrad moonduvad ja kuivavad kiiremini. Mida rohkem me kõdra-ja varre peitkärsakatest teame, seda paremad võimalused on meil nimetatud kahjurite kahjustuste ennetamiseks ja tõrjeks.

Vaata seminari materjale >>>

 

  • "Laokahjurid. Kas tead, kes sinu laos end peidavad ja mida nad seal sinu viljaga teevad?"

Esineja: Martin Jaaniste

Laokahjurid põhjustavad vilja kvaliteedi langust ja probleeme vilja müügil. Laokahjurite tegevuse tagajärjel hävib maailmas hinnanguliselt 13 miljonit teravilja aastas - tulemuseks on suur rahaline ja ajaline kulu.

Mida paremini oma vilja monitoorid ja probleemile jälile jõuad, seda kiiremini on võimalik kahjurid kõrvaldada. Laokahjuritest aitab vabaneda fumigeerimine ja desinsektsioon. Millal ja mida teha? Kas tellida teenusena? Viljaladude ettevalmistusest hooajaks, puhastusmeetoditest ja kahjurite jälgimisest rääkis seminaril lähemalt Baltic Agro kahjuritõrje ja täppisviljeluse teenuste tootejuht Martin Jaaniste.

Vaata seminari materjale >>>


Generic placeholder image

Pixxaro EC 2023 sügiskampaania

Ostes vähemalt 300 ha ulatuses Pixxaro EC, saad ostuga kaasa kvaliteetsed töösaapad. Ostes vähemalt 1000 ha ulatuses Pixxaro EC, saad ostuga kaasa põlluilmajaam Cordulus paigalduse aastase kasutuslitsentsi.

Kampaania kestab kuni 15.11.2023 või kuni kaupa jätkub.

Vaata kampaania kohta lähemalt

Generic placeholder image

Kergtunnel - pikem saagiperiood ja kaitse ilmastiku eest

Tugeva konstruktsiooniga kergtunnel võimaldab saagiperioodi pikendada ning taimi ebasoodsa ilmastiku mõju eest kaitsta. 

Kergtunnel on lihtsasti paigaldatav ning kilet pole tarvis talveks eemaldada - see on külgedelt üles keritav. 

Kergtunnelitest

Generic placeholder image

Baltic Agro - Sinuga aias!

Baltic Agro on Sinu kindel partner koduaias. Otsime pidevalt uusi võimalusi, kuidas olla abiks koduaiapidajale, kasutades professionaalseid lahendusi.

Vaata Baltic Agro koduaia tooteid

Generic placeholder image

Baltic Agro - üks suurimaid taimekaitsevahendite turustajaid professionaalsele kasutajale Eestis

Turuliidri positsioon on vastutus, mistõttu oleme koostöös oma partnerite pidevalt otsimas uusi, efektiivseid ning jätkusuutlikke taimekaitselahendusi Eesti põllumeestele. Meie jaoks on oluline, et Eestis oleks oleks tagatud kohaliku toidu tootmine ning kättesaadavus.

Baltic Agro AS on Eesti Taimekaitse Assotsiatsiooni üks asutajaliikmetest. Läbi selle organisatsiooni soovime tõsta teadlikkust keskonnasäästlikkest taimekaitse põhimõtetest, illegaalsete taimekaitsevahendite kasutamise ohtudest ning riskidest. Soovime kaasa rääkida valdkondliku poliitika arendamisele ning osaleda põllumajandus-ja keskkonnateemade õigusloomes. 

Taimekaitse tooted

Generic placeholder image

Cordulus ilmajaam toetab põllumehe tööd igal aastaajal

Sügisesel perioodil on ilmajaam põllumehele suureks abimeheks temperatuuride järgi taimede talvitumise jälgimisel. Samuti aitab varakult ilmajaama omamine kaasa kevadtööde teostamisele. Mida varem hakata infot koguma, seda parem on varasemaid aastaid omavahel võrrelda!

Klientide tagasiside, mida Cordulus ilmajaama abil kõige rohkem jälgitakse: koristusperioodil sademete ennustust ja õhuniiskust ning pritsimise ajal tuule kiirust.

Rohkem infot ilmajaamast

Generic placeholder image

Üheksa korda mõõda, üks kord sõida!

Hoolitse sama hästi ka taimede talvitumiseks valmisoleku eest - YaraVita Safe K leheväetis aitab!

1. Telli nüüd vähemalt 200 l leheväetist YaraVita Safe K,

2. tasu hiljemalt 30. septembril 2024,

3. saad kingituseks kaasa digitaalse alkomeetri Rovico!

Kampaania kehtib kuni kaupa jätkub.

Vaata kampaania kohta lähemalt

Generic placeholder image

Vahekultuuride abil parandad mullaviljakust, vähendad toitainete leostumist ning surud alla umbrohtumust

Eestis kasvatatakse vahekultuuridena mitmeid ristõielisi (valge sinep, õlirõigas, raps, kesaredis), teravilju (rukis, tatar), liblikõielisi (talivikk, Aleksandria ristik, inkarnaatristik) ja ka näiteks itaalia raiheina, keerispead. Ristõieliste vahekultuuride puhul tuleb nuutri leviku vähendamiseks siiski jälgida külvikorda ning vältida ühel põllul järjestikustel aastatel ristõieliste kultuuride kasvatamist.

Baltic Agro heinaseemnete tootevalikust sobivad vahekultuurideks inkarnaatristik ja ka kõik teised ristikud, itaalia raihein ning karjamaa raihein.

Vaata vahekultuuride valikut

Generic placeholder image

Avamaa kastmislahendused - Netafim FlexNet süsteem ja Ocmis kastmispool

FlexNet kastmissüsteem ja Ocmis kastmispool tagavad mugava kastmislahenduse avamaakasvatajale.

FlexNet kastmissüsteemis on koondatud painduvad, lihtsasti teisaldatavad ja lekkekindlad pea- ja kõrvalmagistraali torud. Lihtne paigaldada, kokku kerida ja teisaldada. Süsteemi minimaalne veetarve on alla 30/m3 päevas ja maksimaalne vastavalt vajadusele. 

Ocmis kastmispooli on lihtne transportida ja teisaldada ühelt põllult teisele. Suurepärane lahendus põuakahjustuste vältimiseks sellistel põldudel, mida ei ole vaja pidevalt kasta.

Vaata teisi kastmislahendusi

Generic placeholder image

CAIR täispiimaasendaja on lihtsaim ja mugavaim lahendus vasikate jootmiseks peale ternespiima

Täispiima asenduspulbrid katavad vasikate toitainete vajadused kohe peale ternespiima. Vasikate piimapulbrit on mugav kasutada - see lahustub hästi vees ja on alati sama koostisega. CAIR täispiimaasendajad sobivad vasikate jootmiseks alates kolmandast elupäevast.

Kalvostart CAIR kaitseb vasikaid hingamisteede haiguste eest. CAIR tooted sisaldavad erinevaid eeterlikke õlisid ja ürte. Looduslikud lisandid rahustavad hingamisteid ja vähendavad ebamugavustunnet - seeläbi on vasikatel parem söömus ja kasv ning loomakasvatajal väiksem kulu ravimitele.

Rohkem infot Kalvostart CAIR täispiimapulbrist

Generic placeholder image

Köögiviljaseemnete sordivalik täieneb uute porgandisortidega

Baltic Agro on tulnud turule kahe uue seemnefirmaga - Seminis ja DeRuiter. 2023. aastal olid meil katses väga head ja perspektiivikad porgandisordid, mida soovime 2024. aastal turustada. 

Köögiviljaseemnetest

Generic placeholder image

Edukas seemnemajandus algab õigest sortide valikust

Teravilja- ja rapsisortidest esindab Baltic Agro Euroopas tunnustatud ja pikaajalise kogemustega aretajaid nagu Nordic Seed, Syngenta, Bayer, BASF, Saaten Union, Rapool/NPZ, Limagrain.

Vaata teravilja- ja rapsiseemneid

Generic placeholder image

Viljakäitlusseadme originaalvaruosad tagavad seadme parima seisukorra aastateks

Viljakäitlusseadmete originaalvaruosade kasutamisel võid olla kindel, et Sinu seade töötab aasta-aastalt täie võimsusega.

Kõikidel viljakäitlusseadmete varuosadel on hooajapikkune garantii ning probleemide korral leiame alati koos lahenduse. 

Varuosadest lähemalt

Generic placeholder image

Metallist kaarhall - varjualune loomadele või hoiuruum põllutehnikale

Kaarhallid on ilmastikukindlad ning taluvad lumekoormust kuni 225 kg/m2 (Eestis ehitatavate elumajade kandevõime peab olema 180 kg/m2). Kaarhalle on võimalik pikendada vastavalt oma soovile 1,5 m sektsioonidega. Kaarhalle on kerge ümber kohandada varjualusest mugavustega kontoriruumiks: soojusta, viimistle sisevoodriga, lisa aknaid ja uksi.

Kariloomade varjualuste puhul on võimalik rakendada ka erilahendusi ning teha kaarhallid teisaldatavateks, lisada otsaseinu, piirdeaedu koos väravatega ja teisi lisatarvikuid (näiteks söötmis- ja jootmisnõusid jne).

Kaarhallidest lähemalt

Generic placeholder image

Telli SoilOptixiga põllumuldade kaardistamine koos nõustamisega

SoilOptixi põllumuldade kaardistamise süsteem annab detailse ülevaate Sinu põllust: kaardistatakse mulla happesust, lõimist ja mullas leiduvad toitained. Kaardistatud informatsiooni põhjal saab läbi viia vedelsõnniku laotamise, lupjamise või väetamise. Taimekasvatuse suurim väljakutse: õiged taimetoitained, õiges koguses, õigel ajal ja õiges kohas - SoilOptix analüüsidega saad vastused, et need küsimused efektiivselt lahendada.

Pärast SoilOptixiga kaardistamist on Baltic Agrost võimalik küsida nõustamist ja lisainfot edasiste tegevuste osas.

SoilOptixist lähemalt