Katse herbitsiidiga Centurion Plus

Mullaherbitsiidide efektiivsus teraviljavarise tõrjumisel jääb madalaks. Kõrreliste umbrohtude ja teraviljavarise tõrjeks on uue lahendusena turul herbitsiid Centurion Plus. Centurion Plus sisaldab toimeainet kletodiim, mis absorbeerub töödeldud taimeosadesse ja liigub taimes edasi juurtesse ja maapealsetesse taimeosadesse.

Tundlike umbrohtude tüüpilised sümptomid, milleks on kasvu kängumine ja kolletunud lehed ning millele järgneb taime surm, ilmnevad 1–2 nädalat pärast töötlust. Toode mõjub tõhusalt tähkjale kukehirsile, murunurmikale, teraviljavarisele, lustetele. Soovituslik kulunorm on 1 l/ha.

Katse herbitsiidiga Centurion Plus

Katse olemus

Katse herbitsiidiga Centurion Plus

Tõrjuda saab ainult Centurion Plusi kasutamise ajaks tärganud umbrohtusid. Centurion Plus sobib kasutamiseks kõikidel mullatüüpidel. Optimaalne pritsimise aeg
üheaastaste umbrohtude tõrjumiseks on alates kolmest lehest kuni võrsumise alguseni ning mitmeaastaste umbrohtude tõrjumiseks, kui võrsed on 15–20 cm pikkused.

Nii ühe- kui ka mitmeaastaste umbrohtude tõrjumiseks peab olema piisavalt lehestikku, mis absorbeerib pritsitavat ainet. Samuti on oluline valida töötlemiseks aeg, mil umbrohud pole veel alustanud konkureerimist kasvatatava kultuuriga. Üheidulehelised umbrohud on kõige tundlikumad 2–4 pärislehe faasis, orashein 4–6 pärislehe faasis (10–15 cm).

Umbrohud, mis kannatavad stressi, põua, külma, ülemäärase niiskuse, vm ebasoodsate keskkonnatingimuste
tõttu ja hävivad loomulikult või ei kasva aktiivselt, pole efektiivselt tõrjutavad, kuna sellised tingimused häirivad Centurion Plusi omastamist ja liikumist taimedes.

Tuleb meeles pidada, et kui õhutemperatuurid on sügisel madalad, on toodete mõju aeglasem. Pritsimistöid ei
soovitata ette võtta, kui on oodata öökülma.