Amblyseius andersoni

Amblyseius andersoni on röövlest, keda kasutatakse kedriklestade (Tetranychidae) tõrjeks, kuid kes sööb ka mitmeid teisi lesti, näiteks pahklesti (Eriophydae), ning väikseid putukaid (ripslase vastsed) ja õietolmu.

 

Täiskasvanud röövlest on beež ja alla 1 mm pikk. Emased munevad elu jooksul umbes 35 muna. Munadest kooruvad 2-3 päeva pärast vastsed. Areng munast täiskasvanuks kestab 8 – 11 päeva 20-25°C juures. Noortel vastsetel on kuus jalga, samas kui kahel järgmisel nümfijärgul on kaheksa jalga (nagu täiskasvanul). Täiskasvanud röövlestad elavad umbes kolm nädalat.

Teave kasurite tellimise ja kaubale järele tulemise kohta.

Toime

Amblyseius andersoni on röövlest, kes toitub kedriklesta (Tetranychidae) kõikidest arengujärkudest, kuid sööb ka pahklesti (Eriophydae), ripslase vastseid, putukate mesinestet ja õietolmu. See omadus võimaldab teda kasutada ennetavalt enne kedriklesta ilmumist taimedele.

Amblyseius andersoni talub väga laia temperatuuride vahemikku. Ta muutub aktiivseks, kui temperatuurid tõusevad üle 8-10 °C. Kuumal aastaajal on ta aktiivne isegi temperatuuril 35-40 °C.

Sügisel päevade lühenedes ja temperatuuride langedes läheb Amblyseius andersoni diapausi ehk puhkeseisundisse.

Kasutamine

Alustage tõrjet varakult, kasutades ennetavaks tõrjeks 10 või rohkem isendit ruutmeetri kohta. Kui kedriklest on juba taimedel, kasutage 30-50 röövlesta ruutmeetri kohta. Korrake tõrjet vastavalt olukorrale 3-4 korda.

Röövlesta Amblyseius andersoni on soovitatav kasutada ennetavalt või kui kedriklesti on vähe. Kuna ta on efektiivne madalamatel temperatuuridel, saab teda kasutada kasvuhooajal palju varem kui teisi röövlesti.

Kahjuri kohta

Kedriklesta kohta loe lähemalt.

Amblyseius andersoni sobib kasutamiseks: 
viinamarjal, viljapuudel
vaarikatel

erinevatel köögiviljakultuuridel, nagu tomat, baklažaan, suvikõrvits, kurk
dekoratiivtaimedel

 

Transportimine ja säilitamine

NB! Kasureid tuleb transportida jahedas, vältides nende ülekuumenemist. Kui kodutee on pikem, tuleks kasutada termoskotti koos külmaelemendiga. Veenduge, et kasureid sisaldav pudel ei puutuks otseselt külmaelemendiga kokku. Külmaelemendi ja pudeli vahele võib panna näiteks mingi riideeseme või ajalehe.

Säilitamine: A. andersoni tuleks esimesel võimalusel taimedele vabaks lasta. Hoida  kuni taime lehtedele puistamiseni temperatuuril 10-15°C.

Tooted

25 000 Amblyseiulus andersoni/ 1 L pakend

Tootja

Biotus


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Indrek Teder

aiandustoodete müügiesindaja

+372 505 4406
E-post

Generic placeholder image

Ingrid Loddes

assistent, taimekasvatus

+372 5683 3005
E-post

Generic placeholder image

Marge Olo

köögiviljaseemnete tootejuht

+372 5303 3664
E-post