Põldude lupjamine

Põldude lupjamine I Baltic AgroLupjamise eesmärk on saavutada muldades optimaalne kaltsiumi tase. Lupjamine parandab mullaosakeste püsivust, tuues kaasa vee- ja õhurežiimi ning mulla poorsuse paranemise.  Parem mullastruktuur vähendab muldade erosiooni ning tihenemist. Lisaks elavdab lupjamine mikroorganismide ja vihmausside elutegevust, soodustades huumuse teket ning kiirendades seekaudu taimetoitainete vabanemist ning muutes need taimedele paremini omastatavaks.

Happelistes muldades on pärsitud mitmete taimede kasvuks vajalike toiteelementide omastamine, tuues kaasa saagikuse ning saagikvaliteedi languse. Neil muldadel on väetiste kasutamise efektiivsus madal..

Sobivaimaks pH vahemikuks enamike põllukultuuride kasvatamisel on 6,0-7,2. Liiga happelistes muldades on mitmete bakter- ja seenhaiguste levik intensiivsem.

Lubiväetis koosneb peenestatud kaltsiidist või magneesiumit sisaldavast lubjakivist. Sõltuvalt mullast ja selle vajadusest kasutatakse lubjakivi või lubjakivi segatuna dolokiviga, dolomiidi kõrge magneesiumisisalduse tõttu. Tooraine saadakse Põhja-Eesti aluspõhjaks olevate kivimite purustamisel. Kasutame looduslikku päritolu lubjakivijahu, mille kasutamine mahepõllumajanduses on kooskõlas määrusega (EÜ) NR 834/2007 ja (EÜ) NR 889/2008).

Külvikud on varustatud GPS- seadmetega, võimaldades teha lupjamist vajaduspõhiselt.

Atrigran lubiväetisAtriGran: kiiretoimeline granuleeritud lubiväetis

Nii tava- kui mahetootjale pakume ka kiiretoimelist orgaaniliste elementidega rikastatud granuleeritud lubiväetist AtriGrani, mis on erakordselt hea peenestusastmega ning koosneb madala niiskusesisaldusega vastupidavatest graanulitest.

AtriGrani kohta rohkem infot siit.

Atrigran


Sooviksid rohkem teada?

Kirjelda oma soovi ning leiame kindlasti sobiva lahenduse.

Lisainfo ja tellimine

Kevin Laande: telli ilmajaam +372 507 6797

Kevin Laande

tootejuht


HELISTA +372 507 6797

Saada e-kiri