Taliteraviljaseemned

Taliteraviljade seemnetest on saadaval talinisu, talirukki, tritikale ja taliodra seemned.

Talinisu Olivin põld

2020. aastal viisime Raplamaal läbi talinisu sordivõrdluskatse, kus osalesid sordid Informer, Julius, Malunas ja Skagen.
Vaata katse tulemusi!


 • + Talinisu

  Talinisu sortide seast leiab sobiva nii sööda- kui toidunisu kasvataja. Esindatud on nii keskvalmivad kui hilise valmimisega sordid, kuid kõik nad on näidanud väga head saagipotentsiaali. Talinisu seemne toome Prantsusmaa, Saksamaa ja Taani aretajatelt. Külvisenormiks soovitame 420-450 tera/m².

  • Hyacinth
   Vara valmiv, hea lamandumiskindluse ja talvekindlusega söödanisu sort. Hyacinthil on hea haiguskindlus nii lehe- kui viljapea haiguste suhtes.
   Aretaja: Saaten Union

   Lähemalt nisust Hyacinth »
  • Lemmy
   Kõrge proteiinisisaldusega vara valmiv toidunisu sort. Lemmy on keskmisest madalama kasvuga, hea seisukindlusega ja hea talvekindlusega.
   Aretaja: Saaten Union

   Lähemalt nisust Lemmy »
  • Informer

   Suurepärase saagipotentsiaali ja väga hea haiguskindlusega toidunisu sort. Informeril on hea vastupidavus haigustele ning väga hea lamandumiskindlus. Sobib hiliseks külviks.
   Aretaja: Saatzucht Josef Breun GmbH (Saksamaa)

   Lähemalt nisust Informer »
  • Ahoi
   Varajane, stabiilse saagikusega toidunisu sort, mis sobib hiliseks külviks. Ahoi on hea stressitaluvusega ja väga hea talvekindlusega.
   Aretaja: KWS Lochow GmbH (Saksamaa)

   Lähemalt nisust Ahoi »
  • Skagen

   Skagen on väga kõrge saagipotentsiaali ja väga hea talvekindlusega keskvalmiv toidunisu sort. Kvaliteediklass on E. See sort on keskmise mahukaalu ja kõrge proteiini sisaldusega ning tulenevalt keskmisest kõrgemast kasvust võib veidi lamanduda.
   Aretaja: Nordic Seed A/S (Taani)

   Lähemalt nisust Skagen »
 • + Talirukis

  Talirukki sordiseemned, mida pakume, sobivad nii sööda- kui toiduvilja kasvatamiseks, nii tava- kui mahetootjatele. Sordid on kõrge saagikuse ja hea talvekindlusega. Meie hübriidrukki sordiseeme tuleb Saksamaalt, liinsordi seeme Poolast.

  • Bono
   Silmapaistva toidurukki kvaliteediga keskvalmiv hübriidsort, mistalub väga hästi ka põuaseid tingimusi. Tänu heale kõrre tugevusele vajab vähe kasvuregulaatorit. Tänu ainulaadsele Pollen Plus süsteemile on tungaltera suhtes kõrge resistentsusega.
   Aretaja: KWS Lochow GmbH (Saksamaa)

   Lähemalt rukkist Bono »
 • + Talioder

  Talioder Meridian on väga kõrge saagikuse ja lamandumiskindlusega. Meridiani aretaja on KWS Lochow Saksamaalt.

  • KWS Meridian

   Meridian on väga kõrge saagikusega varavalmiv söödaodrasort. Teda iseloomustavad hea võrsumine ja lamandumiskindlus ning kõrge tuhande tera kaal. Külvisenorm 230-270 tera/m2.
   Aretaja: KWS Lochow GmbH (Saksamaa)

   Lähemalt odrast KWS Meridian »
  • SY Wootan
   Saagikas hübriidtalioder. Hea seisukindlusega, taimede keskmine kasv 103 cm. Hea mahukaaluga.
   Aretaja: Syngenta

   Lähemalt odrast SY Wootan »
  • Wallace

   Väga kõrge saagikusega kuuerealine uus talioder. Hea kõrretugevusega ja hea talvekindlusega varavalmiv söödaodra sort. Kõrge tuhande tera kaal.
   Aretaja: KWS Lochow GmbH (Saksamaa)

   Lähemalt odrast KWS Wallace »


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Anu Ruut

teravilja- ja rapsiseemnete tootejuht

+372 5858 5067
E-post