Taliteraviljaseemned

Taliteraviljade seemnetest on saadaval talinisu, talirukki, tritikale ja taliodra seemned.

Talinisu Olivin põld


 • + Talinisu

  Talinisu sortide seast leiab sobiva nii sööda- kui toidunisu kasvataja. Esindatud on nii keskvalmivad kui hilise valmimisega sordid, kuid kõik nad on näidanud väga head saagipotentsiaali. Talinisu seemne toome Prantsusmaa, Saksamaa ja Taani aretajatelt. Külvisenormiks soovitame 420-450 tera/m².

  • Suurepärase saagipotentsiaali ja väga hea haiguskindlusega toidunisu sort. Informeril on hea vastupidavus haigustele ning väga hea lamandumiskindlus. Sobib hiliseks külviks.
   Aretaja: Saatzucht Josef Breun GmbH (Saksamaa)

   Lähemalt nisust Informer »
  • Julius

   Talinisu Julius on väga hea saagipotentsiaaliga hiline toidunisu sort. Juliuse kvaliteediklass on A. Ta on väga hea talvekindluse ning hea seisukindlusega vili, mida võib kasvatada nisu järel. Juliuse 1000 tera mass on kõrge, kuid samuti langemisarv, ta on vastuvõtlik kõrreliste helelaiksusele.
   Aretaja: KWS Lochow GmbH (Saksamaa)

   Lähemalt nisust Julius »
  • Olivin

   Kõrge saagikuse ja keskmise kasvukõrgusega toidunisu sort, mille valmimisaeg on keskmine kuni hiline. Olivin on kõrge proteiini ja hea kleepvalgu sisaldusega talinisu, tema talvekindlus on väga hea.
   Aretaja: RAGT Seeds Ltd (Prantsusmaa)

   Lähemalt nisust Olivin »
  • Skagen

   Skagen on väga kõrge saagipotentsiaali ja väga hea talvekindlusega keskvalmiv toidunisu sort. Kvaliteediklass on E. See sort on keskmise mahukaalu ja kõrge proteiini sisaldusega ning tulenevalt keskmisest kõrgemast kasvust võib veidi lamanduda.
   Aretaja: Nordic Seed A/S (Taani)

   Lähemalt nisust Skagen »
 • + Talirukis

  Talirukki sordiseemned, mida pakume, sobivad nii sööda- kui toiduvilja kasvatamiseks, nii tava- kui mahetootjatele. Sordid on kõrge saagikuse ja hea talvekindlusega. Meie hübriidrukki sordiseeme tuleb Saksamaalt, liinsordi seeme Poolast.

  • Bono
   Silmapaistva toidurukki kvaliteediga keskvalmiv hübriidsort, mistalub väga hästi ka põuaseid tingimusi. Tänu heale kõrre tugevusele vajab vähe kasvuregulaatorit. Tänu ainulaadsele Pollen Plus süsteemile on tungaltera suhtes kõrge resistentsusega.
   Aretaja: KWS Lochow GmbH (Saksamaa)

   Lähemalt rukkist Bono »
 • + Tritikale

  Talitritikale Remiko on väga kõrge saagikuse ja väga hea talvekindlusega. Tritikale seemet aretab meie partner Danko Poolast.

  • Remiko

   Remiko on väga kõrge saagikusega keskvalmiv tritikale sort. Teda iseloomustavad hea võrsumine ja väga hea talvekindlus ning kõrge proteiinisisaldus. Külvisenorm 350 tera/m2.
   Aretaja: Danko (Poola)

   Lähemalt tritikalest Remiko »
 • + Talioder

  Talioder Meridian on väga kõrge saagikuse ja lamandumiskindlusega. Meridiani aretaja on KWS Lochow Saksamaalt.

  • KWS Meridian

   Meridian on väga kõrge saagikusega varavalmiv söödaodrasort. Teda iseloomustavad hea võrsumine ja lamandumiskindlus ning kõrge tuhande tera kaal. Külvisenorm 230-270 tera/m2.
   Aretaja: KWS Lochow GmbH (Saksamaa)

   Lähemalt odrast KWS Meridian »
  • SY Wootan
   Saagikas hübriidtalioder. Hea seisukindlusega, taimede keskmine kasv 103 cm. Hea mahukaaluga.
   Aretaja: Syngenta

   Lähemalt odrast SY Wootan »


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Tanel Käbin

viljaseemnete tootejuht

+372 525 6354
E-post