Ridomil Gold

Süsteemse ja kontaktse toimega fungitsiid lehe- ja pruunmädaniku tõrjeks kartulil, pruunmädaniku tõrjeks tomatil ning Phytophtora spp. poolt tekitatud seenhaiguste tõrjeks sibulal, kõrvitsalistel ja dekoratiivtaimedel.

Toime

Ridomil Gold MZ 68 WG on profülaktiline, süsteemse ja kontaktse toimega preparaat. Ta toimib kõige aktiivsemalt noortele kasvavatele pealsetele, seega tuleks preparaati kasutada taime varases kasvufaasis.

Toimeaine metalaksüül-M on süsteemse toimega, ta absorbeerub 30 minuti jooksul ning kandub taimes edasi, kaitstes uusi juurdekasvavaid pealseid. Mankotseeb on kontaktse toimega, tekitades taimele kaitsekile.

Kasutamisjuhend

Resistentsuse tekke vältimiseks tuleks kulunormi ja pritsimiskordade soovitustest täpselt kinni pidada.

Sibul, kasvuhoone tomat ja kõrvitsalised, dekoratiivtaimed

Ridomil Gold sobib kasutamiseks sibulal, kasvuhoones kasvaval tomatil ja söödava koorega kõrvitsalistel ning dekoratiivtaimedel.

Kultuur Haigus, põhjustaja Kulunorm, kg/ha Kordi Intervall, p Ooteaeg, p
Tomat tomati-pruunmädanik 2,5 2 min 7 3
Kõrvitsalised Phytophtora capsici 2,5 2 min 7 20
Sibul ebajahukaste, Phytophtora spp 2,5 2 min 7 20
Dekoratiivtaimed Phytophtora spp 2,5 2 min 7 20

Kartul

Kartuli lehemädaniku ja pruunmädaniku tõrjeks kasutada haigusi ennetavalt. Kulunorm on 2,5 kg/ha, pritsida võib maksimaalselt 2 korda. Esimest korda tuleb preparaadiga pritsida siis, kui ilm on haiguse levikuks soodne, hiljemalt enne kartulitaimede kokkukasvamist vagudes. Viimast korda pritsida enne pealsete aktiivse kasvu lõppu, so kohe pärast õitsemist. Järgmised pritsimised tuleb teha kontaktse fungitsiidiga, kuni 7 päeva pärast viimast Ridomil Gold'iga pritsimist.

Haigused Kulunorm, kg/ha Vee kogus, l/ha Kordi Intervall, p Ooteaeg, p
Lehemädanik, pruunmädanik 2,5 300 - 400 max 2 10 - 14 20
Vee kogus 300-400 l/ha
Toimeaine metalaksüül-M 40 g/kg, mankotseeb 640 g/kg
Pakend 500 g, 5 kg, vees dispergeeruvad graanulid
Tootja Syngenta Crop Protection AG