Cantus® Gold

Cantus Gold on süsteemse toimega fungitsiid seenhaiguste tõrjeks tali- ja suvirapsil.

Toime

Cantus Gold sisaldab kahte toimeainet, boskaliidi ja dimoksüstrobiini, ning on mõeldud õitsemisaegseks kasutamiseks talirapsil ja suvirapsil selliste seenhaiguste, nagu kuivlaiksus (Alternaria) ja valgemädanik (Sclerotinia), tõrjeks.

Boskaliid toimib molekulaarsel tasemel, inhibeerides suksinaat dehüdrogenaasi ensüümi (SDH), samuti esineb kompleks II mitokondrilises elektroni transpordi ahelas. Dimoksüstrobiini toime on tõkestada mitokondrilist hingamist.

Sisaldab ohtlikke aineid: boskaliid, dimoksüstrobiin.

Kasutamisjuhend

Cantus Gold’i tuleb kasutada ennetavalt või haiguse arengu varases faasis. Cantus Gold’i on lubatud kasutada taimede õitsemise ajal (BBCH 59-69). Pritsitakse varastel hommikutundidel enne mesilaste ja teiste kasulike putukate lendluse algust või õhtutundidel, kui mesilaste ja teiste kasulike putukate lendlus on lõppenud.

Kuivlaiksuse ja valgemädaniku tõrje tali- ja suvirapsil

Kulunorm: 0,4-0,5 l/ha, vee hulk 100-400 l/ha. Kultuuri tiheda seisu korral on vaja piisavaks taime sisenemiseks ja kultuuri paremaks katmiseks kasutada suuremat vee kogust. Ooteaeg (koristuseelne intervall) 42 päeva.

Pärast Cantus Gold’iga töötlemist on täheldatud haiguste kuivlaiksus (Alternaria), valgemädanik (Sclerotinia) ja mustmädanik e fomoos (Phoma) märgatavat vähenemist ning intensiivne nakatumine puudub. Mõjutab positiivselt ka 1000 tera massi.

Lubatud kasutada maksimaalselt 1 kord hooaja jooksul.

Paagisegud

Cantus Gold sobib füüsiliselt ja keemiliselt kokku toodetega nagu Karate Zeon, Fastac 50, Juventus 90 (Juventus 90’ga võib hakata vahutama, kasuta vahuvastast ainet). Karate Zeon, Fastac 50 ja Juventus 90 tuleb lisada viimasena, pärast Cantus Gold’i. Enne teiste toodete lisamist veendu alati, et esimene toode oleks korralikult lahustunud.

Vee kogus 100-400 l/ha
Toimeaine boskaliid 200 g/l, dimoksüstrobiin 200 g/l
Pakend 5 l, suspensioonikontsentraat (SC)
Tootja BASF SE