Zetrola

Zetrola on ühe- ja mitmeaastaste kõrreliste umbrohtude tärkamisjärgseks tõrjeks rapsil, linal, aga ka paljudel köögiviljadel, viljapuude aedades (õuna- ja pirnipuudel), marjakultuuridel ja puukoolis kasvatatavatel dekoratiivtaimedel (s.h. ka kaseistikud).

Toime

ZETROLA imendub umbrohtude lehtede kaudu ning transporditakse sealt nii maapealsetesse kui maa-alustesse kasvukuhikutesse. Umbrohtude kasv peatub juba 1-2 päeva pärast. Herbitsiidi efekt on märgatav esmajoones noortel lehtedel, need muutuvad kollaseks, värvuse muutus varre alumises osas. Umbrohud surevad lõplikult 10-20 päevaga. 

Üheidulehelised umbrohud on kõige tundlikumad enne võrsumise algust, hiljem võrsumise-kõrsumise kasvufaasis tundlikkus herbitsiidi suhtes väheneb, mistõttu tuleb kasutada suuremat kulunormi. Mitmeaastased üheidulehelised umbrohud (orashein) hävivad kõige paremini 4-6 pärislehe staadiumis, harilik nurmikas on kõige paremini tõrjutav 1-3 pärislehe staadiumis, kasutades kogust 1,0-1,5 L/ha. Tarnasid ja kaheidulehelisi umbrohtusid toode ei hävita. Toote efektiivsus on parim umbrohtude aktiivse kasvu ajal. Pärast pritsimist idanenud umbrohud ei hävi.

Kasutamisjuhend

ZETROLA’d ei soovitata kasutada, kui kultuurid on stressis ja kui on oodata öökülma. Idanevad taimed võivad olla tundlikumad ZETROLA mõju suhtes, eriti kui esineb öökülma. ZETROLA ja teiste herbitsiidide pritsimise vahele on soovitatav jätta 5-päevane intervall.

Suviraps, taliraps

Orasheina tõrjumisel on kulunorm 0,75-1,5 l/ha. Pritsitakse üks kord. Orasheina, isekülvanud teravilja, lühiealiste kõrreliste umbrohtude ja tuulekaera tõrjumisel on kulunorm 0,75 l/ha. Tehakse kaks pritsimist intervalliga 2-4 nädalat. Isekülvanud teravili, lühiealised kõrrelised umbrohud ja tuulekaer kulunorm 0,5-1,0 l/ha. Pritsitakse üks kord.

Ooteaeg on 90 päeva ning tööoode  1 päev.

Suuremat  kulunormi kasutatakse madalatel temperatuuridel, kui umbrohtu on väga palju ja on vaja kiiremat mõju.

ZETROLA sisaldab pindaktiivseid aineid, seetõttu lahuse valmistamisel teisi pindaktiivseid aineid kasutada ei ole vaja. Tund aega peale pritsimist on toode vihmakindel.

Pritsida on lubatud hooajal 1 – 2 korda.

 

Vee kogus 200-300 l/ha
Toimeaine propakvisafop 100 g/l
Pakend 5 l, emulsioonikontsentraat
Tootja ADAMA Agan Ltd

 

Vaata veel

Generic placeholder image

Clearfield tehnoloogia

Uudne tehnoloogia, mis ühendab tulemusliku umbrohutõrje nimel spetsiaalsed rapsisordid ja Clamox herbitsiidi.

Prev Next