Avaunt

Avaunt on insektitsiid naeri-hiilamardika tõrjeks tali- ja suvirapsil ning rüpsil.

Toime

Avaunt-i toimemehhanism on kontakt - aktiivne. Indoksakarb seotakse taimse vahakihiga, ning kahjurid puutuvad sellega kokku või söövad töödeldud taimeosi. Seetõttu on väga oluline, et taimeosad saaksid ühtlaselt pritsimislahusega kaetud, eriti taimeosad, mida kahjur kahjustab. Avaunt-i  toimeaine indoksakarb blokeerib naatriumi transpordi kesknärvisüsteemi kanalites ja putukad lõpetavad söömise. Kesknärvisüsteemi kahjustus põhjustab koordineerimata liigutusi. Putukad langevad maapinnale ja surevad 1-4 päeva jooksul. Avaunt mõjub õienuppudel seedeelundkonna kaudu ja kokkupuutel. Avaunt on efektiivne õienuppudel olevatele püretroidide suhtes resistentseks muutunud naeri-hiilamardikatele.

Kasutamisjuhend

Kulunorm on 0,2 l/ha Avaunt-i suvi- ja talirapsile ning suvi- ja talirüpsile. Lubatud on pritsida maksimaalselt 1 kord kasvuperioodi jooksul. Avaunt on vihmakindel 2 tundi pärast pritsimist ja kui pritsimislahus on taimedel kuivanud, siis tulemust ei mõjuta isegi suured vihmasajud.

Avaunti võib kasutada rapsi kasvufaasides BBCH 30–57 (varsumise algusest kuni õienupud on nähtavad, kuid tupplehed suletud). Ideaalne pritsimise aeg on BBCH 50–57 (õiepungade moodustumise algusest kuni õienupud on nähtavad, kuid tupplehed suletud). Naeri-hiilamardikate teistkordsel ilmumisel pärast pritsimist, võib olla vajalik teine pritsimine mõne muu tootega (tavaliselt 8–14 päeva pärast esimest pritsimist). Teiseks pritsimiseks valige erineva toimemehhanismiga toode.

Normaalsete ilmastikutingimuste korral on Avaunt suvirapsil ja -rüpsil efektiivne 7-14 päeva ning talirapsil ja -rüpsil kevadel 7-10 päeva. Kultuurtaimede kiire kasvu korral kevadel, sealhulgas pungade kiire arenemise ning soojast ilmast tingitud putukate sagedase rände tõttu on preparaadi efektiivsus õienuppudel 4-5 päeva.

NB! Mesilastele ja teistele tolmeldajatele ohtlik. Keelatud kasutada õitsvatel põllumajanduskultuuridel ja umbrohtudel. Kui ei esine õitsvaid taimi, siis on lubatud kasutada ajavahemikus 22:00-05:00. ​

Paagisegu

Avaunt seguneb veega kergesti ja seda võib lisada otse pritsipaaki. Avaunti võib segada enamiku taimekaitsevahenditega, kuid mitte aluselise reaktsiooniga toodetega. Lugege alati enne segu valmistamist paagisegu kasutamisjuhiseid. Kui kultuur ei ole väga heas seisundis (terve ja hea kasvuga), ei tohiks erinevaid tooteid kokku segada.

Vee kulu 100–200 l/ha 
Toimeaine indoksakarb 150 g/l
Pakend 1 l, emulsioonikontsentraat (EC)
Tootja FMC