Envidor

Envidor on kontaktne insektitsiid ja akaritsiid kahjurlestade tõrjeks õunapuudel, pirnipuudel, avamaa maasikatel ja dekoratiivtaimedel (välja arvatud roosid). Samuti pirnipuu-lehekirbu tõrjumiseks pirnipuudel. 

Toime

Envidori mõju on tõhusaim, kui kahjurputukad on varajases kasvufaasis, munadena või vastsetena. Täiskasvanud kahjurputukate vastu võib mõju jääda ebapiisavaks. Envidor on kontaktne akaritsiid, mille mõju seisneb rasvhapete sünteesi pidurdamises kahjurputuka organismi rakkudes. Kahjuri organismis pidurdub kasvuprotsess ning tema sigimisvõime on pärsitud. Kui järglaskonda ei moodustu, kahaneb kahjurite arvukus järk-järgult ning kahjustuste hulk kultuurile väheneb.

Envidori toime kestab 2-3 nädalat. Kõige pikem mõju on punase kedriklesta vastu.

Envidoril on tõhus mõju erinevate lestaliikide vastu: punane kedriklest ja viljapuu-võrgendilest õunapuudel, pirnipuudel ja dekoratiivtaimedel (välja arvatud lestaliigid, mis kahjustavad roositaimi) ning punane kedriklest maasikal. Envidor aitab ära hoida ka pahklesta Aculus schlechtendali kahjustusi õunapuul, samuti sobib hästi pirnipuu-lehekirbu tõrjeks pirnipuudel.

Kasutamisjuhend

 

 

Toimeaine spirodiklofeen 240 g/l
Pakend 1L, suspensioonikontsentraat
Tootja Bayer CropScience