Regalis Plus

Kasvuregulaator viljapuudele, mis muudab võrsed lühemaks.

Toime

Regalis Plus omab 3 toimet: võrsed muutuvad lühemaks, väheneb stressist tingitud reaktsioon nagu viljade varisemine ning lisaks põhjustab proheksadioonkaltsium 3-deoksüflavonoidide (luteoforool; luteoflavaan) moodustumise, mis võib pritsitud taimedel tekitada resistentsust erinevate taimepatogeenide vastu.

Regalis Plus imendub taimesse roheliste taimeosade kaudu. Olenevalt pritsimise tingimustest, imendub toimeaine umbes 4 tunniga.

Mõju viljapuudele:

• Vähendab võrsete kasvu

• Tagab saagi, kuna viljade varisemine väheneb

• Väheneb viljakandmise vahelduv fenomen, kuna vegetatiivne ja generatiivne kasv on harmoonilises tasakaalus

• Paraneb vastupanu haigustekitajatele, eriti sekundaarsetele bakterpõletiku infektsioonidele.

• Paraneb õhuringlus ja lehestikust valguse läbitungimine.

 

Kasutamisjuhend

Regalis Plus’i kasutamisel peab vee kogus olema 200-1500 l/ha.

Õuna- ja pirnipuud

Kulunorm 0,5 – 2,5 kg/ha. Esimene pritsimine tehakse kasvufaasis BBCH 60-69 (õitsemise algus kuni kõik õied on pudenenud). Teine pritsimine tehakse kasvufaasis BBCH 71-75 (viljade Ø on 1 cm kuni viljad on saavutanud poole oma iseloomulikust suurusest).

Mitte ületada kasvuhooajal maksimaalset kogust 3 kg/ha.

Hoiatus! Regalis Plus’i on lubatud kasutada taimede õitsemise ajal. Pritsitakse varastel hommikutundidel enne mesilaste ja teiste kasulike putukate lendluse algust või õhtutundidel, kui mesilaste ja teiste kasulike putukate lendlus on lõppenud. Regalis Plus’i ettenähtud koguse mõju  kõrval kasvavatele kultuuridele on väike.

Paagisegud

Regalis Plus’i võib segada nii viljapuude fungitsiidide, akaritsiidide kui insektitsiididega.  Ära kasuta koos Ca-sisaldavate vedelväetisega, soovitatud on 2-3 päevane vahe.

Toimeaine Proheksadioonkaltsium 100 g/kg  
Pakend 1,5 kg, vees dispergeeruvad graanulid (WG)
Tootja BASF SE