« Tagasi


Baltic Agro EPA 2021 näitusel

24.09.2021

Tule osalema ja pane end seminaridele kirja!

Loomakasvatuse seminar - "Mineraalsöödad - mida ja miks kasutatakse?" 13. oktoobril kell 10.30-11.15

Seminaril tulevad arutluse alla kõik olulisemad mineraalsöötadega seotud teemad. Lähemalt vaadatakse mineraalsöötade koostisi ning selgitatakse erinevate söötade valimise tagamaid. Milliseid söötasid mis põhjustel kasutatakse? Milline on funktsionaalse lisandi doos? Samuti käsitletakse küsimusi seoses söötade maksumusega – miks sama või sarnase koostise juures võib erinevatel tootjatel olla väga erinev mineraali maksumus?

Seminari viib läbi loomakasvatustoodete müügiesindaja Kadri Luhter.

Registreeri seminarile siin 

 

Taimekasvatuse seminar - "Põllumuldade hapestumine ja pH täpne kaardistamine" 14. oktoobril kell 13.30-14.15

Mullareaktsioon on üks olulisimaid põllumaa viljelusväärtuse näitajaid. Põllumajandusuuringute Keskuse mullaseire andmetel on Eestis happelisi muldi enim Lõuna- ja Kagu-Eestis (Valgamaa, Põlvamaa, Viljandimaa, Võrumaa), sest seal on aluspõhjaks karbonaadivaene devoni liivakivi. Muldade hapestumise põhjustest ning tagajärgedest räägib Baltic Agro agronoom-nõustaja Annika Jõemaa.

Seminaril tulevad teemaks ka mitmed innovatiivsed põllumajanduse abivahendid. Üheks uueks ja põnevaks lahenduseks muldade pH täpseks kaardistamiseks on SoilOptix. Ka FieldSense ilmajaamal on uuendusi – nüüdseks on programmi lisandunud võrgustik, tänu millele on kaardi peal võimalik näha punkte üle Eesti. SoilOptix mullanalüüsidest ja FieldSense põlluilmajaamast räägib lähemalt tootejuht Kevin Laande.

Registreeri seminarile siin