Vilja kuivatus ja ladustamine

Vilja kvaliteedi hoidmiseks ning vilja käitluseks peale koristust vajad korralikku vilja kuivatus-, puhastus- ja ladustamislahendust.


Baltic Agro esindab Antti, Skandia, KMZ, Sveaverken ja Westrup viljakäitlusseadmete tootjaid

Viljakuivatid, punkrid ja teised teraviljakäitlusseadmed ning nende varuosad


Alates ehitusest ja paigaldusest ning lõpetades kasutamise ja hooldusega – abistame kõiges, mida peate vilja kuivatuse, oma kuivati ja viljapunkri kohta teadma.

Pärast teraviljasaagi koristamist on põllumehe tähtsaim ülesanne vilja ladustamine, puhastamine, kuivatamine ja sorteerimine, tagamaks kvaliteetse toidu- ja/või söödateravilja olemasolu soodsal müügihetkel. Vilja kvaliteet ja müügiväärtus oleneb eelkõige vilja kuivatamisest. Tänu innovatiivsetele kuivatitele on viljakuivatusprotsess muutunud varasemast oluliselt kiiremaks ja lihtsamaks, kuid teravilja kvaliteet selle tõttu ei kannata. Saagi korralik kuivatamine, puhastamine ja õigel temperatuuril hoiustamine on vajalik, et hoida vili puhas putukatest, kahjuritest ning bakter- ja seenhaigustest. Lisaks tootlikkusele peaks viljakuivati jt viljakäitlusseadmete valikul mõtlema ka energiakulule ja keskkonnale.

Õigesti korraldatud kuivatusprotsess tagab põllumehele võimaluse müüa kvaliteetset vilja just sel ajal, mil selle saab parima hinnaga realiseerida ning seeläbi maksimaalset kasumit teenida.


Sooviksid rohkem teada?

Kirjelda oma soovi ning leiame kindlasti sobiva lahenduse.


Võtke küsimuste korral ühendust

 

Generic placeholder image

Taimo Kukk

teraviljakäitlusseadmete paigaldusjuht ja hooldustehnik

+372 5306 7402
E-post

Generic placeholder image

Nevo Sild

viljakuivatite tootejuht
Viljandi

+372 5332 4489
E-post

Generic placeholder image

Kristo Ant

teraviljakäitlusseadmete müügijuht
Viljandi

+372 5646 4109
E-post