Söödasegu kuumenemise vältimiseks vali Stabilizer TMR Plus!

05.07.2022

Kuumenemine vähendab sööda toiteväärtust ja halvendab maitseomadusi, vähendades söömust ja toodangut. Hoolikalt läbimõeldud koostis vähendab tõhusalt kuumenemist ning hoiab ära toitainete kaod.

> Vaata

AIV silokindlustuslisandid - kindlustunne kogu sileerimisprotsessis!

16.06.2022

AIV tooted tagavad parema söömuse, mistõttu on majanduslik kasu märkimisväärne. Samuti paraneb loomade tervis ning lisandub kulude kokkuhoid söödakulude vähenemise arvelt.

> Vaata

Põllupäevik 21 | 2022. Hinnaliikumised maailmaturul

15.06.2022

Põllupäeviku jaanipäevaeelses saates anname ülevaate lämmastiku, fosfori ja kaaliumi hindade liikumistest maailmaturul. Kuidas on üksikelementide hinnad mõjutanud NPK väetise lõpphinda ning milline on kauba saadavus? Kuidas lagundada talivilja põhku olukorras, kus lämmastik on kõrgel hinnatasemel? Millistest riikidest on võimalik saada asendusi Venemaa ja Valgevene päritolu väetiste asendamiseks? Kuula uut Põllupäevikut, kus kõik need küsimused saavad vastuse.

> Vaata

Spetsiaalsed katted lasevad põhu- ja heinarullidel hingata!

14.06.2022

Korralike varjualuste puudumisel saab rulle kvaliteetsena säilitada spetsiaalse kattega kaetuna. Koormakatete ja -kilede kasutamine ei ole hea – nendega kipuvad rullid hallitama minema. Loe katetest ja kvaliteetse heina saamise soovitustest lähemalt.

> Vaata

11. juunil on 70. juubel Adavere Uisuklubi pikaaegsel treeneril ja eestvedajal Väino Treimanil!

10.06.2022

Baltic Agro soovib Väinole palju õnne, jõudu ja jaksu edaspidiseks! Täname, et oleme saanud Adavere Uisuklubiga koostööd teha ning uisumaailma arengut toetada. Väino sai Baltic Agro poolt kingituseks meie muruseemneid ja -väetist: sümboolselt uute tarkuseterade külvamiseks ja väetamiseks.

> Vaata

Põllupäevik 20 | 2022. Taliviljade seemned

10.06.2022

Taliviljasortide valiku aeg on käes! Kuna talirapsi külvini on jäänud vaid loetud nädalad, siis on praegu viimane aeg valida endale talirapsi sort. Valikuga viivitades võib juhtuda, et soovitud seemned on kohe varsti läbi müüdud. Natuke rohkem mõtlemisaega on taliodra, -nisu ja -rukki valimisel. Taliviljade osatähtsus külvipinnast on 60-70%, mis on optimaalne. Sellist suhet võikski rihtida: see võimaldab näiteks töömahtu ühtlasemalt jaotada, loobuda vahekultuuridest, ning mis kõige tähtsam, ära kasutada taliviljade vastupidavust karmidele ilmastikutingimustele.

> Vaata

Viljakaubandus 53: Põllumehe matemaatika

27.05.2022

Seekordses osas on Viljajutud külas Sadala Agros Ahtil ja Üllel. Juttu tuleb Eesti põldudest ja sellest, kuidas põllumees peaks toimetama olukorras, kus nii sisendi kui väljundi hinnad on pidevas suures muutumises. Saate teises pooles tuleb juttu suurte turgude seisundist. Head kuulamist!

> Vaata

Jälgi ETKI taimekahjustajate monitooringut!

19.05.2022

Põllumees, kas oled kursis tähtsamate taimehaiguste ja kahjurite esinemisega Sinu piirkonnas? Heade saagitulemuste saavutamiseks soovitame lisaks Baltic Agro soovitustele järgida ka Eesti Taimekasvatuse Instituudi taimekahjustajate monitooringu tulemusi. Vaatlusi tehakse Eesti eri piirkondade põldudel igal nädalal maist juulini ning tulemuseks on kultuuripõhised kaardid, kus näidatakse taimekahjustajate esinemise kohad ja ajad. Kasvata teadlikult!

> Vaata

Põllupäevik 18 I 2022. Taimehaigused

17.05.2022

Milliseid taimehaiguseid näeme hetkel põldudel? Millised muutused on toimunud taimehaiguste esinemissageduses? Kust saada infot taimehaiguste leviku kohta Eestis? Nendele küsimustele aitab vastuseid leida Eesti Taimekasvatuse Instituudi vanemteadur Pille Sooväli.

> Vaata

Viljajutud 52 I 2022. Ukraina üllatab positiivselt

05.05.2022

Seekordses Viljajuttude osas jätkavad Indrek ja Timo sealt, kus eelmises osas pooleli jäid – taaskord on teemaks Ukrainas toimuv ja selle mõju. Positiivne üllatus on, et Ukraina suudab järjest rohkem eksportida – kui märtsis eksporditi 300 00 t, siis aprillis juba natuke alla 600 000 t. Surve vana saagi hindadele on olnud päris tugev, sest seda on palju kätte jäänud. Rapsi hinna kukkumine – peamiseks põhjuseks see, et Ukrainast on rohkem välja tulnud, kui loodeti. Head kuulamist!

> Vaata

Põllupäevik 17 I 2022. Taliviljade eesootavad tööd

03.05.2022

Seekordses Põllupäevikus keerles jutt peamiselt taliviljade eesootavate tööde ümber. Kas ja millega teostada taliviljade turgutamine, kasvureguleerimine ja taimekaitse? Samuti tuli juttu liblikõieliste külvidest ning lehe- ja mullaproovide kogumisest. Head kuulamist!

> Vaata

Koduaia kastmissüsteemid

25.04.2022

Baltic Agro pakub nüüd ka kastmissüsteemide komplekte koduaeda ja terrassile. Valikus on potitaimede tilkkastmissüsteem Terrace Kit ja imbkastmissüsteem Veggie-Garden Kit. Loe lähemalt!

> Vaata

Põllupäevik 16 I 2022. Suviviljade külv ja väetamine

21.04.2022

Esimesed suviviljad on juba maha saanud. Mida suvivilja külvil silmas pidada? Kuidas suvivilja väetada? Milliseid sorte täna veel saada on? Keerulised ilmastikutingimused panevad põllumajandustootjaid kindlasti enam mõtlema taimede stressitaluvuse suurendamisele. Panustada tuleks hästi arenenud ja tugevale juurekavale, mis mängib olulist rolli keeruliste ilmastikutingimustega kohanemisel ning kiire algarengu saavutamisel. Sellel korral on vestlusringis taaskord Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas ning agronoom-nõustajad Annika Jõemaa ja Kertrud Jaeski.

> Vaata

Baltic Agro on Maamessil kohal. Kohtumiseni!

20.04.2022

Messialal on kohal Baltic Agro taimekasvatuse müügiesindajad. Baltic Agro leiate Maamessi välialalt VP-28.

> Vaata

Põllupäevik 15 I 2022. Taliviljade olukord Eestimaa põldudel

19.04.2022

Millises seisus on taliviljad Eestimaa põldudel? Mida silmas pidada kevadisel pealtväetamisel? Kuidas tänases olukorras väetada nii, et toitained saaks taime poolt võimalikult efektiivselt omastatud? Kuidas turgutada talvitunud taliteravilju ja talirapsi? Neil ja paljudel teistel huvitavatel teemadel arutlevad uues podcastis Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas ning agronoom-nõustajad Annika Jõemaa ja Kertrud Jaeski.

> Vaata

Põllupäevik 14 I 2022. Põllumehe vaade algavale hooajale

14.04.2022

Tere tulemast kuulama 2022. aasta Põllupäeviku esimest osa! Algav aasta tundub tulevat tootja seisukohast üsnagi suurte rahaliste riskidega. Milline on põllumeeste meelestatus: kas aasta 2022 võib olla parim aasta rahateenimiseks või just kõige närvesöövam kõrge riskitaseme tõttu? Vestlusringis on Margus Ameerikas, Urmas Uustalu, Urmet Kalden ja Aivar Treiberg. Mõnusat kuulamist ja edukat hooaja algust!

> Vaata

Viljakaubandus 51: Arengutest Ukrainas

12.04.2022

Järjekordne viljapodcast on eetris. Oleme pigem positiivsel noodil - MATIF on korralikult plussis, võib-olla mitte endistes kõrgustes, aga siiski plussis. Jätkame Ukraina teemadel.

> Vaata

Kvaliteetse silo valmistamisest saab teadmisi koguda EPKK virtuaalsel infopäeval, mis toimub 12.04!

06.04.2022

Infopäeval teeb Baltic Agro loomakasvatuse müügiesindaja Kadri Luhter ettekande silo valmistamise saladustest. Registreeri end kuulama!

> Vaata

Põllumees, vali helesinine!

29.03.2022

Baltic Agro ja Trioworld kutsuvad Eestimaa põllumehi osalema meeste tervise kampaanias “HELESININE AITAB”. Helesinised silopallid Eestimaa põldudel näitavad hoolivust ja toetust eesnäärmehaiguste võitluses ning aitavad pöörata tähelepanu haiguste ennetamisele – selleks pallita oma rohusilo helesinise silokilega ja kaunista põllud helesiniste silopallidega!

> Vaata

Kvaliteetsed porgandiseemned aiandustootjale

29.03.2022

Erinevad porgandisortide seemned ootavad profikasvatajaid Baltic Agros.

> Vaata

2022. aasta Lastefondi toetus

16.03.2022

2022. aasta jõulutoetus läks tüvirakkude eraldamise ja töötlemise seadmele, mis võimaldab viia läbi Eestis unikaalne vereloome tüvirakkude siirdamine.

> Vaata

Põlluteade. Starterväetised

15.03.2022

Koos külviga soovitame kindlasti kasutada starterväetist. See on taimedele esmane fosforiallikas, mis sügiseks toob saagilisa.

> Vaata

Telli kurgisordid avamaale!

15.03.2022

Kas köögiviljaplaan kevadeks valmis! Uuri lähemalt sobivaid kurgisorte avamaale.

> Vaata

Viljakaubandus 49: Meeletud hinnakõikumised ja teraviljaauk Euroopas

10.03.2022

Seekordne saade tähistab peaaegu täpselt Viljajuttude kaheaastast sünnipäeva! Kaks aastat tagasi hakkas Eestis koroonaaegne karantiiniperiood ja alguse sai Viljajuttude podcast. Küll aga on praeguseks ilmselt kõik näinud, mismoodi hiljutiste maailma sündmuste taustal hinnad kõiguvad. Head kuulamist!

> Vaata

Tutvustame uut teenust - fumigeerimine!

07.03.2022

Fumigeerimine on gaasiga kahjurite tõrje viljahoidlates. Töö õnnestumiseks on vaja fumigeeritavad objektid muuta hermeetiliseks.

> Vaata

Ära jää hiljaks - telli porgandiseemned kohe!

06.03.2022

Kui sa hindad köögiviljade kasvatamisel garanteeritud kvaliteeti, siis on Baltic Agro poolt pakutavad professionaalile mõeldud seemned just õige valik.

> Vaata

Aeg esitada kapsaseemnete tellimus!

28.02.2022

Kas varajane või hiline peakapsasort? Värskelt tarbimiseks või säilitamiseks? Lisaks ka lai valik brokoli- ja lillkapsasorte! Loe lähemalt!

> Vaata

Viljakaubandus 48: Keerulised ajad maailmas

25.02.2022

Viljajuttudes on jäänud pikem paus sisse – uuel aastal aga uue hooga! Kahjuks on teemad tõsised ning ka viljamaailm elab kaasa Musta mere äärsetele sündmustele. Võtmekohaks saab kindlasti konflikti kestus. Kuula kohe!

> Vaata

Baltic Agro podcastid nüüd uues kuues!

25.02.2022

Meil on hea meel teada anda, et kõik kolm Baltic Agro podcasti - Põllupäevik, Viljajutud ja Mahesaade - on saanud uue kujundusega kaanepildid. Ikoonid kaanepiltidel tähistavad konkreetse podcasti teemasid ning annavad aimu sisust. Kuula podcaste kohe!

> Vaata

Baltic Agro 2022. aasta talvetrükis on kohe varsti valmis!

23.02.2022

Esimesi trükise eksemplare võib postkastidesse oodata juba sel nädalavahetusel.

> Vaata

Selontra rodentitsiidi kampaaniapakkumine

23.02.2022

Ostes 6 kg uuenduslikku Selontra rotimürki, saad tasuta kaasa tõhusa Protecta Evo Ambush söödamaja! Kampaania kehtib kuni 28.02.2022.

> Vaata

Vaata talveseminaride esitlusi järele ja tutvu materjalidega!

22.02.2022

Videod on vaadatavad seminarikeskkonnas ja kuulatavad SoundCloudis, esitlusmaterjale saad lehitseda ekraanil esitlust kuulates või oma arvutisse alla laadida. Lingid allpool viivad otse esitluse lehele seminarikeskkonnas.

> Vaata

Uus Söödameister alustas tööd

18.02.2022

Alates veebruarist on masinapark täienenud uue sõidukiga. Nüüd saame kliente veelgi sujuvamalt teenindada ja pakkuda söödavalmistamist ka uutele huvilistele.

> Vaata

Kurgiseemned profikasvatajale

15.02.2022

Kui sa hindad köögiviljade kasvatamisel garanteeritud kvaliteeti, siis on Baltic Agro poolt pakutavad professionaalile mõeldud seemned just õige valik.

> Vaata

Tomatiseemned aiandustootjale

07.02.2022

Kas oled oma valiku selle aasta tomatisortide osas teinud? Pakume Euroopa aretajate profiseemneid lihatomatite, härjasüdame-tüüpi tomatite ning punaste ja kollaste kirsstomatite kasvatamiseks.

> Vaata

Kas oled oma lemmikkõrvitsa juba leidnud?

30.01.2022

Kõrvitsaseemned profitootjale tuntud seemnefirmadelt Sakata, Rijk Zwaan, HM Clause, SW Horto, Hazera ja CN Seeds. Küsi soovitusi ja telli sobiv sort oma põllule!

> Vaata

Kasvata mahedalt! Telli eri köögiviljasortide puhtimata maheseemned!

15.01.2022

Tuntud seemnefirmade köögiviljade puhtimata maheseemned on võimalus kvaliteetsete seemnetega kasvatada ökoloogiliselt ja loodussõbralikult kvaliteetset toitu. Küsi soovitusi ja esita tellimus!

> Vaata

Siloseminari eri 1: sordivõrdluskatsed

10.01.2022

Lähenev siloseminar tõi vestlusringi Baltic Agro arendusdirektori Margus Ameerikase ja seemnete tootejuhi Tanel Käbini, kes arutlesid teemadel, mis seminaril ettekandmisele tulevad. Üheks oluliseks teemaks on sordivõrdluskatsed, mida Baltic Agro on koostöös tublide põllumeestega korraldanud juba 5 aastat. Need katsed on olnud ja on ka tulevikus väga suureks abimeheks meie sordivaliku kujunemisel. Kohtumiseni siloseminaril!

> Vaata

Kas oled oma valiku selle aasta tomatisortide osas teinud?

05.01.2022

Pakume Euroopa aretajate profiseemneid lihatomatite, härjasüdame-tüüpi tomatite ning punaste ja kollaste kirsstomatite kasvatamiseks. Küsi soovitusi ja telli sobivad sordid!

> Vaata

Viljalaevad detsembris

24.12.2021

Detsembris saatis Baltic Agro tegus viljakaubanduse osakond koostöös logistikatiimi ja ladudega välja kolm viljalaeva.

> Vaata

Baltic Agro Machinery müügitiim on Rukki teel

20.12.2021

Claas, Ponsse, Kobelco ja teiste kaubamärkide põllumajandus-, ehitus- ja metsamasinate ning varuosade müügitiim ning põllumajandustehnika hooldusmeeskond on alates 20.detsembrist Rukki teel.

> Vaata

Ole kursis loomakasvatuse erinevate tahkudega uuel Lihafaktid.ee veebilehel!

16.12.2021

Eestis ja Euroopas laiemalt on käimas elav arutelu loomakasvatuse ja liha rollist tulevikus.

> Vaata

Talirapsi sordivõrdluskatse 202

15.12.2021

Viljelusvõistluse rapsivõitja Urmet Kalden kasvatas oma põllul Baltic Agro poolt esindatavat sorti „Atora“.

> Vaata

Aasta põllumees Andres Vaan soovitab alati eelistada kodumaist toitu

15.12.2021

Toetame Eesti loomakasvatust ja tootmist! Euroopa toiduohutusameti andmetel on Eestis kasvatatud ja toodetud toit üks maailma puhtamaid.

> Vaata

Uus speed-baiting tehnoloogial põhinev rodentitsiid Selontra

14.12.2021

Kahjurite tõrje tootevalikusse on lisandunud uuenduslik rodentitsiid Selontra, mis on kuni 3 korda kiirem, kui enamik antikoagulantseid mürksöötasid.

> Vaata

Telli sobivad hernesordid varakult!

14.12.2021

Baltic Agrost leiad kvaliteetsed ja kõrge saagikusega hernesordid. Vali oma lemmikud ja esita tellimus!

> Vaata

Selle aasta viimane toidunisu laev!

13.12.2021

Aasta hakkab lõppema ja ka tänavune viimane suur toidunisu laev läheb Sillamäe sadamast peagi välja.

> Vaata

Aitäh, et saime abiks olla!

09.12.2021

Baltic Agro 25. juubeliaasta puhul toetasime erinevaid projekte - Eesti põllumeeste väljapakutud ja ühisel hääletusel valitud rahastatud projektid on valmis!

> Vaata

Viljakaubandus 47: Kõrge hinnatase = uus normaalsus?

08.12.2021

Viljapodcasti 47. osas on Indrek ja Timo veel hiljutise rekordilise MATIFi taseme lainel. Kuigi tänaseks on hinnatase natuke allapoole tulnud, püsivad hinnad siiski stabiilselt kõrgel. Head kuulamist!

> Vaata

Jõulurõõmu!

06.12.2021

Täname südamest kõiki kliente ja partnereid, et saame tänu teile juba neljandat aastat toetada laste ravitingimuste parandamist. Sel aastal Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile tehtud annetusega toetame psühholoogilise abi andmist Harvikhaiguste kompetentsikeskuse patsientide peredele.

> Vaata