Baltic Agro ja Scanola Baltic toetavad Lastefondi SMA skriinimiseks vajaliku süsteemiga

23.11.2022

Baltic Agro ja Scanola Balticu abiga soetatud EonisQ 96 on automaatplatvorm, mis on mõeldud erinevate DNA-põhiste sõeluuringute tegemiseks vastsündinutel kogutud vereplekkidest, sh SMA skriininguks. Sellist skriinimist tehes oleme Euroopas üks esimesi ning see päästab aastas vähemalt kahe lapse elu.

> Vaata

Miks teha siloanalüüse?

21.11.2022

Siloanalüüside tegemise peamine eesärk on teadlik söötmine tootmise eesmärkide saavutamiseks: olgu eesmärgiks siis kvaliteetne liha, piim või ka aretusloomade tootmine. Vaid kõhutunde põhjal söötmise ja pidamise korral on edu juhuslik, kuid teadlik tegevus toob alati paremaid tulemusi.

> Vaata

FloorCal kuivdeso eripakkumine!

17.11.2022

Niiskete ilmade saabumise puhul on novembris FloorCal pH erihinnaga. Küsi lisainfot loomakasvatusmeeskonna käest!

> Vaata

Õigeaegsed noortaimede tarned = varajane tellimus!

15.11.2022

Telli kvaliteetsed MULARSKI noortaimed varakult ja kindlusta õigeaegsed tarned soovitud sortimendis! Kassettides toodetud katmikköögivilja noortaimed on igal aastal saadaval alates novembrist ja avamaaköögivilja noortaimed alates märtsist.

> Vaata

Põllupäevik 27 | 2022. Põhja-Eesti põllumeeste aastakokkuvõte ja uue hooaja plaanid

09.11.2022

Taimekasvatushooaja 2022 õppetundidest ja uue aasta plaanidest räägivad Põhja-Eesti põllumehed Urmas Uustalu ja Urmet Kalden, firmadest Pae Farmer ja Akkerlac.

> Vaata

Kvaliteetne piim läbi lüpsihügieeni

02.11.2022

Loomade ja loomapidamishoonete puhastamine on oluline loomade tervise ja heaolu tagamiseks. Hügieenitooted ja desovahendite kasutamine muudab keskkonna bakteritele ebasoodsaks ning vähendab nakkuste levikut ja haiguste ohtu laudas.

> Vaata

Baltic Agroga uue toetuslepingu sõlminud Kati Ojaloo läheb Eesti rekordit püüdma

28.10.2022

Baltic Agro ja naiste vasaraheite Eesti rekordit hoidev Kati Ojaloo sõlmisid uueks aastaks koostööleppe, millega Baltic Agro toetab Ojalood 5000-eurose sponsorlusega, et aidata sportlasel pürgida maailmameistrivõistlustele ja eesmärgini uuendada Eesti rekordit.

> Vaata

Viljajutud 57 I 2022. Viljamaailm käib üles-alla

24.10.2022

Käes on Viljajuttude viimane episood! Aitäh kõigile kuulajatele. Oleme jõudnud perioodi, kus hinnad püsivad surve all. Kogu maailm on saanud väga suurt saaki, sest peaaegu kõik kohad sel aastal õnnestusid. Mäng käib endiselt Ukraina viljakoridori jätkumise ümber ning räägitakse ka mõnest uuest sadamast ja väetistest. Kuula kohe!

> Vaata

Ootame Sinu herne- ja põldoasortide tellimust!

17.10.2022

Valminud on 2023. aasta hooaja hinnakiri, millest leiad nii äraproovitud ja tuttavate köögiviljaseemnete kui ka uute sortide kirjeldused ja hinnainfo.

> Vaata

Põllupäevik 26 | 2022. Lõuna-Eesti põllumeeste aastakokkuvõte ja uue hooaja plaanid

14.10.2022

Põllutööde hooaeg on saanud ühele poole. Kuidas aasta läinud on? Seekordses vestlusringis teevad Tartumaa põllumehed Avo Samarüütel ja Rainer Leidik ettevõtetest Männiku Piim ja Luunja Mõis kokkuvõtte möödunud taimekasvatushooajast ja annavad ülevaate uutest plaanidest.

> Vaata

Crystalyx Mentholyx - abiks vasikate hingamisteede haiguste ravis

14.10.2022

Niiskel ja külmal perioodil kimbutavad vasikaid ka erinevad hingamisteede haigused, mis samuti pärsivad söömust ja juurdekasvu. Köha ja nohu leevendamiseks ning üldise söömuse parandamiseks sobib väga hästi vasikatele pangemineraal Crystalyx Mentholyx.

> Vaata

Põllupäevik 25 | 2022. Väetiste turu hetkeseis ning tuleviku väljavaated

30.09.2022

Selles saates keskendume peamiselt väetiste turu olukorrale. Millised on väetiste hindade viimased liikumised? Kas tehased Euroopas on töötamas? Mis väetiseid on saada 2023 hooajaks? Mis võimalused on toitainete paremaks mullast kättesaamiseks, et efektiivsus oleks kõrge? Natuke piilume ka kevadesse ja räägime kevadise NPK olulisusest. Sellel korral on vestlusringis Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas, väetiste tootejuht Mihkel Salum ning agronoom-nõustaja Kertrud Jaeski.

> Vaata

Startersööt: kõik saab alguse vasikast

28.09.2022

Hea juurdekasvuga ja terve vasikas on eelduseks kõrge toodanguga ning karjas püsiva lehma kasvatamiseks. Terviseprobleemid ja aeglane kasv nihutavad kaugemale aega, mil noorloomast saab produktiivloom ning suurendavad vasika üleskasvatamise kulusid.

> Vaata

Oleme kohal 2022. aasta Eesti Põllumajanduse Aastanäitusel!

28.09.2022

Leiad meid 12. ja 13. oktoobril Eesti Rahva Muuseumist. Tule kuulama ka meie seminare "Põllukultuuride efektiivne väetamine ja mulla tervis" ning "Vasikate söötmine piimaperioodil".

> Vaata

Otsime uut loomasöötade ostu- ja müügijuhti!

16.09.2022

Baltic Agro loomakasvatuse tiimi eesmärk on olla eelistatud partner loomakasvatajate seas. Väikest, kuid tubli ning kindlat tiimi motiveerib oma valdkonna pidev areng. Kui oled iseseisev ja hea suhtleja ning Sulle pakub rõõmu analüüsida, arvutada ja läbi rääkida ning seeläbi tulemusi saavutada, siis vaata lähemalt ja kandideeri Fontese Talendipangas.

> Vaata

Vasikate hingamisteede haiguseid aitab leevendada Kalvostart CAIR!

16.09.2022

Sügise saabumisega kimbutavad vasikaid taas mitmed tervisehädad. Kuidas tulla toime erinevate respiratoorsete haigustega, mis röövivad tihti palju aega, raha ja vähendavad karja juurdekasvu?

> Vaata

Kuidas parandada maisisilo seeduvust?

09.09.2022

Piimafarmi efektiivsuse üks oluline punkt on sööda toiteväärtus ja kvaliteet. Oluline erinevus väärtusliku ja vähemväärtusliku sööda vahel võib olla vaid erinevate töövõtete kasutamise vahe sööda valmistamisel. Kui rohusilo kvaliteet sõltub suuresti niiteajast ja tallamisest, siis maisisilo puhul peaksime tähelepanu pöörama ka maisitera töötlusele.

> Vaata

Põllupäevik 24 | 2022. Nõuanded taliviljade sügis-talvisteks töödeks

05.09.2022

Taliteraviljade külvid on täies hoos. Talirapsid olenevalt piirkonnast on kuivuse tõttu väga ebaühtlaselt tärganud. Suhteliselt keerukas on planeerida kasvureguleerimist. Kuidas seda siiski teha? Milliseid herbitsiidilahendusi taliteraviljadel kasutada? Kuidas talivilju läbi täiendväetamise turgutada ja algavaks külmaperioodiks ette valmistada? Millised on talvitumiseks olulised elemendid? Kuidas taimi talvitumishaiguste eest kaitsta? Nendel teemadel arutlevad vestlusringis Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas ning agronoom-nõustajad Annika Täkker ja Kertrud Jaeski.

> Vaata

Maisikoristuseks valmis?

05.09.2022

Maisi silokindlustuslisandiks soovitame valida Magniva Platinum 1. See on veega segunev valkjashall pulber (200 g pakend), mis sisaldab kahte heterofermentatiivset bakterit: L. Hilgardii CNCM I-4785 ja L. Buchneri NCIMB 40788.

> Vaata

Viljajutud 56 I 2022. Ajalooliselt kõrged hinnad

31.08.2022

Mis on MATIF vahepeal teinud? Euro muutus järsku nõrgemaks kui dollar, mis mõjutas ka MATIFit tagasi üles tõusma. Täna jätkame ajaloolises mõttes väga kõrgete hindadega. Välja on kujunenud ka huvitav olukord: sadamad on täis ja teedel liigub hunnik vilja, kuid on tekkinud vastupanu müügile. Räägitakse ka toidunisust, selle nõudluse ja pakkumise kujunemisest. Euroopa väetisetootmine on suures osas halvatud ja 3 kuu projektsioon on väga halb. See aga kergitab viljahinda. Mõju ei pruugi olla ühe aasta lõikes nii drastiline, kuid kannatavad need piirkonnad, kes väetavad kõige rohkem. Head kuulamist!

> Vaata

Viimane põlluseminar

30.08.2022

Baltic Agro maisiseminar toimub seekord 15. septembril Lääne-Virumaal ettevõttes Muuga PM OÜ.

> Vaata

Rattasõit on äge!

29.08.2022

Baltic Agros on sportlik liikumine au sees. Tublid rattasõidufännid osalevad erinevatel rattamaratonidel.

> Vaata

Põllupäevik 23 | 2022. Tagasivaade viljakoristusele ja ettevalmistused uueks hooajaks

26.08.2022

Õige aeg on arutleda juba koristatud põllukultuuride saagikuse ja kvaliteedi teemadel. Märkamatult on hoos ka sügistööd ja ettevalmistused algavaks 2023. aasta hooajaks käivad aktiivselt. Talirapsi külv on lõppenud ja varased külvid juba kasvureguleerimisenigi jõudnud. Milliseid valikuid teha? Kuidas valmistada talikultuurid ette algavaks sügistalviseks perioodiks? Juttu tuleb ka taliteraviljade puhtimisest ja puhtimisel kasutatavate lisaainete olulisusest. Ikka selleks, et luua tugev vundament algavaks taimekasvatuse hooajaks. Sellel korral on vestlusringis Baltic Agro müügidirektor Martin Maante, arendusdirektor Margus Ameerikas ning agronoom-nõustaja Kertrud Jaeski.

> Vaata

Hea põllumajandustootja – veel jõuad selle hooaja sees meeste tervisele toetust avaldada!

23.08.2022

Osta Trioworldi sinist silopallikilet ja toeta rahaliselt Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliinikut ning nende mobiilse meestearsti kabineti tegevust maapiirkondades.

> Vaata

Spetsiaalsed katted lasevad heina- ja põhurullidel hingata!

08.08.2022

Korralike varjualuste puudumisel soovitame rulle kvaliteetsena säilitada Tencate Toptex kattega kaetuna. Õhku läbi laskev, vihma eemale juhtiv, rebenemiskindel ja kõrge UV-stabiilsusega!

> Vaata

Viljajutud 55 I 2022. Uudiseid Musta mere äärest

04.08.2022

Seekordses osas vaatavad Indrek ja Timo üle MATIFi taseme ning räägivad Musta mere äärsetest uudistest. Juttu tuleb nii nisu, kaera, rukki kui rapsi kvaliteedist ning ka riskide juhtimisest. Lisaks: Indreku eelmise osa sõnavõtt sai palju tagasisidet. Mida vastavad nüüd omakorda Viljajutustajad – kuula kohe!

> Vaata

Õige aeg rohumaa rajamiseks

25.07.2022

Külvates heinaseemned suve lõpupoole, peale viljakoristust augustis, jõuavad taimed veel piisavalt areneda ning talveks valmistuda. Kindlasti aitab edukale talvitumisele kaasa sügisene väetamine.

> Vaata

Eriluba Salsa kasutamiseks

21.07.2022

Herbitsiid Salsa sai eriloa põldrõika tõrjeks talirapsis ja talirüpsis.

> Vaata

Margus Ameerikas 65! Palju õnne!

18.07.2022

Juuli alguses täitus Margus Ameerikasel 65 eluaastat ja seetõttu tegi Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda tagasivaade meie arendusdirektori põnevatesse tegemistesse. Palju palju õnne Margusele!

> Vaata

Veebiseminar loomakasvatajale

15.07.2022

K, 27. juulil kell 10 oled oodatud kuulama farmi mikrokliima teemalist lühiseminari

> Vaata

Enneta keskkonnas leiduvate patogeenide negatiivset mõju kuivdesoga Agrosan DryOut!

12.07.2022

Augustis ja septembris kipub somaatiliste rakkude arv piimas olema kõrgem kui muul ajal: kergelt löövad välja põletikud. Hea on selleks olukorraks juba praegu valmistuda.

> Vaata

Viljajutud 54 I 2022. Segadus viljahindadega

08.07.2022

Viljapodcast soovib kõigile kuulajatele ilusat suve! Viljahindu vaadates kõigi tuju aga nii hea olla ei pruugi. Eelmise saatega võrreldes on hinnavahe pea 100 eurot. Kuidas on hind nii palju alla tulnud, kuigi sõda ju läbi ei ole? Arutelu tekitab ka Eesti põllumeeste käitumine hindade fikseerimise osas. Kuula kohe!

> Vaata

Söödasegu kuumenemise vältimiseks vali Stabilizer TMR Plus!

05.07.2022

Kuumenemine vähendab sööda toiteväärtust ja halvendab maitseomadusi, vähendades söömust ja toodangut. Hoolikalt läbimõeldud koostis vähendab tõhusalt kuumenemist ning hoiab ära toitainete kaod.

> Vaata

AIV silokindlustuslisandid - kindlustunne kogu sileerimisprotsessis!

16.06.2022

AIV tooted tagavad parema söömuse, mistõttu on majanduslik kasu märkimisväärne. Samuti paraneb loomade tervis ning lisandub kulude kokkuhoid söödakulude vähenemise arvelt.

> Vaata

Põllupäevik 21 | 2022. Hinnaliikumised maailmaturul

15.06.2022

Põllupäeviku jaanipäevaeelses saates anname ülevaate lämmastiku, fosfori ja kaaliumi hindade liikumistest maailmaturul. Kuidas on üksikelementide hinnad mõjutanud NPK väetise lõpphinda ning milline on kauba saadavus? Kuidas lagundada talivilja põhku olukorras, kus lämmastik on kõrgel hinnatasemel? Millistest riikidest on võimalik saada asendusi Venemaa ja Valgevene päritolu väetiste asendamiseks? Kuula uut Põllupäevikut, kus kõik need küsimused saavad vastuse.

> Vaata

Spetsiaalsed katted lasevad põhu- ja heinarullidel hingata!

14.06.2022

Korralike varjualuste puudumisel saab rulle kvaliteetsena säilitada spetsiaalse kattega kaetuna. Koormakatete ja -kilede kasutamine ei ole hea – nendega kipuvad rullid hallitama minema. Loe katetest ja kvaliteetse heina saamise soovitustest lähemalt.

> Vaata

11. juunil on 70. juubel Adavere Uisuklubi pikaaegsel treeneril ja eestvedajal Väino Treimanil!

10.06.2022

Baltic Agro soovib Väinole palju õnne, jõudu ja jaksu edaspidiseks! Täname, et oleme saanud Adavere Uisuklubiga koostööd teha ning uisumaailma arengut toetada. Väino sai Baltic Agro poolt kingituseks meie muruseemneid ja -väetist: sümboolselt uute tarkuseterade külvamiseks ja väetamiseks.

> Vaata

Põllupäevik 20 | 2022. Taliviljade seemned

10.06.2022

Taliviljasortide valiku aeg on käes! Kuna talirapsi külvini on jäänud vaid loetud nädalad, siis on praegu viimane aeg valida endale talirapsi sort. Valikuga viivitades võib juhtuda, et soovitud seemned on kohe varsti läbi müüdud. Natuke rohkem mõtlemisaega on taliodra, -nisu ja -rukki valimisel. Taliviljade osatähtsus külvipinnast on 60-70%, mis on optimaalne. Sellist suhet võikski rihtida: see võimaldab näiteks töömahtu ühtlasemalt jaotada, loobuda vahekultuuridest, ning mis kõige tähtsam, ära kasutada taliviljade vastupidavust karmidele ilmastikutingimustele.

> Vaata

Viljakaubandus 53: Põllumehe matemaatika

27.05.2022

Seekordses osas on Viljajutud külas Sadala Agros Ahtil ja Üllel. Juttu tuleb Eesti põldudest ja sellest, kuidas põllumees peaks toimetama olukorras, kus nii sisendi kui väljundi hinnad on pidevas suures muutumises. Saate teises pooles tuleb juttu suurte turgude seisundist. Head kuulamist!

> Vaata

Jälgi ETKI taimekahjustajate monitooringut!

19.05.2022

Põllumees, kas oled kursis tähtsamate taimehaiguste ja kahjurite esinemisega Sinu piirkonnas? Heade saagitulemuste saavutamiseks soovitame lisaks Baltic Agro soovitustele järgida ka Eesti Taimekasvatuse Instituudi taimekahjustajate monitooringu tulemusi. Vaatlusi tehakse Eesti eri piirkondade põldudel igal nädalal maist juulini ning tulemuseks on kultuuripõhised kaardid, kus näidatakse taimekahjustajate esinemise kohad ja ajad. Kasvata teadlikult!

> Vaata

Põllupäevik 18 I 2022. Taimehaigused

17.05.2022

Milliseid taimehaiguseid näeme hetkel põldudel? Millised muutused on toimunud taimehaiguste esinemissageduses? Kust saada infot taimehaiguste leviku kohta Eestis? Nendele küsimustele aitab vastuseid leida Eesti Taimekasvatuse Instituudi vanemteadur Pille Sooväli.

> Vaata

Viljajutud 52 I 2022. Ukraina üllatab positiivselt

05.05.2022

Seekordses Viljajuttude osas jätkavad Indrek ja Timo sealt, kus eelmises osas pooleli jäid – taaskord on teemaks Ukrainas toimuv ja selle mõju. Positiivne üllatus on, et Ukraina suudab järjest rohkem eksportida – kui märtsis eksporditi 300 00 t, siis aprillis juba natuke alla 600 000 t. Surve vana saagi hindadele on olnud päris tugev, sest seda on palju kätte jäänud. Rapsi hinna kukkumine – peamiseks põhjuseks see, et Ukrainast on rohkem välja tulnud, kui loodeti. Head kuulamist!

> Vaata

Põllupäevik 17 I 2022. Taliviljade eesootavad tööd

03.05.2022

Seekordses Põllupäevikus keerles jutt peamiselt taliviljade eesootavate tööde ümber. Kas ja millega teostada taliviljade turgutamine, kasvureguleerimine ja taimekaitse? Samuti tuli juttu liblikõieliste külvidest ning lehe- ja mullaproovide kogumisest. Head kuulamist!

> Vaata

Koduaia kastmissüsteemid

25.04.2022

Baltic Agro pakub nüüd ka kastmissüsteemide komplekte koduaeda ja terrassile. Valikus on potitaimede tilkkastmissüsteem Terrace Kit ja imbkastmissüsteem Veggie-Garden Kit. Loe lähemalt!

> Vaata

Põllupäevik 16 I 2022. Suviviljade külv ja väetamine

21.04.2022

Esimesed suviviljad on juba maha saanud. Mida suvivilja külvil silmas pidada? Kuidas suvivilja väetada? Milliseid sorte täna veel saada on? Keerulised ilmastikutingimused panevad põllumajandustootjaid kindlasti enam mõtlema taimede stressitaluvuse suurendamisele. Panustada tuleks hästi arenenud ja tugevale juurekavale, mis mängib olulist rolli keeruliste ilmastikutingimustega kohanemisel ning kiire algarengu saavutamisel. Sellel korral on vestlusringis taaskord Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas ning agronoom-nõustajad Annika Jõemaa ja Kertrud Jaeski.

> Vaata

Baltic Agro on Maamessil kohal. Kohtumiseni!

20.04.2022

Messialal on kohal Baltic Agro taimekasvatuse müügiesindajad. Baltic Agro leiate Maamessi välialalt VP-28.

> Vaata

Põllupäevik 15 I 2022. Taliviljade olukord Eestimaa põldudel

19.04.2022

Millises seisus on taliviljad Eestimaa põldudel? Mida silmas pidada kevadisel pealtväetamisel? Kuidas tänases olukorras väetada nii, et toitained saaks taime poolt võimalikult efektiivselt omastatud? Kuidas turgutada talvitunud taliteravilju ja talirapsi? Neil ja paljudel teistel huvitavatel teemadel arutlevad uues podcastis Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas ning agronoom-nõustajad Annika Jõemaa ja Kertrud Jaeski.

> Vaata

Põllupäevik 14 I 2022. Põllumehe vaade algavale hooajale

14.04.2022

Tere tulemast kuulama 2022. aasta Põllupäeviku esimest osa! Algav aasta tundub tulevat tootja seisukohast üsnagi suurte rahaliste riskidega. Milline on põllumeeste meelestatus: kas aasta 2022 võib olla parim aasta rahateenimiseks või just kõige närvesöövam kõrge riskitaseme tõttu? Vestlusringis on Margus Ameerikas, Urmas Uustalu, Urmet Kalden ja Aivar Treiberg. Mõnusat kuulamist ja edukat hooaja algust!

> Vaata

Viljakaubandus 51: Arengutest Ukrainas

12.04.2022

Järjekordne viljapodcast on eetris. Oleme pigem positiivsel noodil - MATIF on korralikult plussis, võib-olla mitte endistes kõrgustes, aga siiski plussis. Jätkame Ukraina teemadel.

> Vaata

Kvaliteetse silo valmistamisest saab teadmisi koguda EPKK virtuaalsel infopäeval, mis toimub 12.04!

06.04.2022

Infopäeval teeb Baltic Agro loomakasvatuse müügiesindaja Kadri Luhter ettekande silo valmistamise saladustest. Registreeri end kuulama!

> Vaata