Maisisilo toiteväärtus ja seeduvus sõltub palju maisi koristusaegsest vegetatsioonistaadiumist

14.09.2023

Piimatootmise efektiivsuse tõstmine on kestev eesmärk. Oluline erinevus väärtusliku ja vähemväärtusliku sööda vahel võib olla vaid erinevate töövõtete kasutamine sööda valmistamisel. Näiteks maisisilo tegemisel õige koristusaja ja lisandi valik, korralik tallamine ja tera töötlus.

> Vaata

Sügiseks kuivdeso välja valitud?

12.09.2023

Niiskel ja jahedal ajal on eriti oluline hoida farmis head hügieeni, et vältida patogeensete bakterite levikut. Maksimaalselt tõhusat kaitset pakub kõrgelt aluseline kuivdeso FloorCal pH 12.

> Vaata

Tartus ja Pärnus uued asukohad

08.09.2023

Baltic Agro Tartu kontor-ladu ja Pärnu kontor on saanud omale uued aadressid.

> Vaata

Põllupäevik 39 | 2023. Viljakoristuse hetkeseis

29.08.2023

Tänases podcastis anname ülevaate teravilja ja rapsi saagikusest ja kvaliteedist, mis Eesti põldudelt tänaseks on koristatud. Arutleme, kui suureks võib kujuneda käimasoleva viljahooaja kogusaak ning milline on olukord eksporditurgudel. Balti riigid tervikuna on muutunud oluliseks viljatootjaks – vaatame, kui suure saagi meie lõunanaabrid on koristanud ning kas Lätis sadanud hiidrahe tegi olulist kahju. Kuula, milline on hetkeolukord Musta mere vilja ekspordil ning kuhu on kadunud MATIF-i volatiilsus.

> Vaata

Kaitse oma piimakarja toksiinide eest

24.08.2023

Pikaajaline kokkupuude mükotoksiinidega, isegi madalal tasemel, põhjustab piimakarja kroonilisi terviseprobleeme. Anpro-UB on innovaatilise koostisega toksiinisiduja, milles on ühendatud looduslikud mineraalsed silikaadid ja bioflavonoidid.

> Vaata

Katted heina- ja põhurullidele

11.08.2023

Tänavusel aastal on tulenevalt põuast heina- ja põhusaak väga kehv. Samuti on põhukoristusel takistused tihedad hoovihmad. Iga tonn saaki, mis põllult koristatakse, tuleks hoiustada varju all, vältimaks ilmastikutingimustest tekkivaid kadusid. Korralike varjualuste puudumisel saab põhu- ja heinarulle kvaliteetsena säilitada spetsiaalse kattega kaetuna.

> Vaata

Rohkem piima melassiga!

08.08.2023

Suhkrurikka melassi lisamine ratsiooni vähendab segasööda sorteerimist, parandab sööda maitset, suurendab piimatoodangut ja palju muud. Baltic Agro valikust leiad alati kindla ja kvaliteetse koostisega melassi, Üle 6 tonni tellides on võimalik tsisterniga vedu otse farmi - küsi lisainfot müügiesindajalt!

> Vaata

Kvaliteetne startersööt - investeering tulevikku

03.08.2023

Vasika teekond kõrgtoodangulise lehmani algab kohe peale sündi. Vasikate tugeva tervise ja hea kasvukiiruse aitavad saavutada Baltic Agro kvaliteetsed granuleeritud starterid. Kuni 18.08 on vasikastarterid mahukampaania hinnaga - küsi lisa müügiesindajatelt!

> Vaata

Õige aeg rohumaa rajamiseks

21.07.2023

Külvates heinaseemned suve lõpupoole, peale viljakoristust augustis, jõuavad taimed veel piisavalt areneda ning talveks valmistuda. Kindlasti aitab edukale talvitumisele kaasa sügisene väetamine.

> Vaata

Yara sügisväetis viib Islandile!

20.07.2023

Vali kohe Yara väetis välja, otsusta kiiresti ja tee tellimus - nii jõuad kindlasti Islandile. Kiirematel rohkem loosiõnne, aga suure tellimusega kindlustad koha Eesti põllumeeste ühisel reisil 16.-20. oktoobril 2023.

> Vaata

Crystalyx Cattle Booster eripakkumine

20.07.2023

Kuni 30.07 on Crystalyx Cattle Booster eriti hea hinnaga - 98 eur/tk. Crystalyx on energiarikas täiendsööt, mis sobib lüpsi- ja ammlehmadele, mullikatele, lihaveistele ning kitsedele.

> Vaata

Suve lõpus laudahügieen laitmatuks

18.07.2023

Augustis ja septembris näeme tihtipeale, et somaatiliste rakkude arv piimas on kõrgem ja põletikud löövad kergemini välja kui muul ajal. Selleks, et vältida taolist olukorda, peaks tegema ettevalmistusi juba täna. Enneta keskkonnas leiduvate patogeenide negatiivset mõju looma tervisele ja piima kvaliteedile kuivdesoga Agrosan DryOut.

> Vaata

Hivetona - kõige parem energiasööt täna soodushinnaga

11.07.2023

Hivetona sarja kõige populaarsem Hivetona Liuos Blend on nüüd lisaks teistele energiajookidele Baltic Agro tootevalikus. Juulikuus Hivetona Blend IBC 1200 kg tutvumishinnaga kõigest 1500 eur! Küsi lisa loomakasvatuse müügiesindajatelt.

> Vaata

Põlluteade. Talirapsi umbrohutõrje

05.07.2023

Aeg on valmistuda sügistöödeks. Talirapsi põldudel umbrohutõrjet planeerides soovitame mõelda, millised on probleemsed umbrohud konkreetsel põllul, millised on põllu mullaharimise tehnoloogiad ning millised on mulla niiskustingimused. Jagame soovitusi nälkjate tõrjeks.

> Vaata

Põlluteade. Talirapsi sordid

03.07.2023

Kuidas valid talirapsi sordi? Kas külvad varem või hiljem? Millal kavatsed saagi koristada? Erinevatele katsetulemustele ja oma meeskonna kogemustele tuginedes aitame sul valida rohkem kui 15 sordi vahel.

> Vaata

Talivilja sordivalik

03.07.2023

Kui Sa ei ole veel otsustanud, milliseid taliviljade sorte külvata, siis Põlluteade annab ülevaate nii sortide omadustest kui katsetulemustest.

> Vaata

Silo tootmise riskide maandamine

27.06.2023

Selle aasta esimese niite rohusilo on paljudel piimatootjatel juba tehtud. Keskmine saak jäi väga kesiseks – paljudel juhtudel kogusid tootjad vaid veerandi planeeritavast söödakogusest. Loe, millised on selleaastase esimese niite õppetunnid!

> Vaata

KUULA | Põlluteade 27.6: glüfosaatide kasutamine põllul

27.06.2023

Glüfosaate on võimalik kasutada teravilja-, rapsi ning herne põldudel koristuseelselt kui ka koristusjärgselt. Kuidas täpsemalt? Põlluteate loeb ette taimekaitse tootejuht Kiti Krebes.

> Vaata

Põllupäevik 36 | 2023. Valmistume taliviljade külviks

16.06.2023

Seekordses osas räägime taliviljade külviks ettevalmistamisest, eelkõige seemnetest ja väetistest sügiskülvideks, mis on talirapsi puhul vaid pooleteise kuu kaugusel. Teemaks on ka viimaste aastate muudatused kultuuride struktuuris - taliviljade osatähtsuse kasv ning hübriidsete sortide areng. Täpsem ja targem taimede toitumine on võimalus muutuvate ilmastikuoludega kohaneda ja hakkama saada. Kuula soovitusi Baltic Agro seemnete tootejuhilt Tanel Käbinilt, väetiste tootejuhilt Mihkel Salumilt ja arendusdirektorilt Margus Ameerikaselt.

> Vaata

Kuidas valmistuda kuumastressi perioodiks?

16.06.2023

Kisub palavaks - kas teadsid, et kõrgtoodangulised piimaveised tajuvad kuumast tulenevat stressi juba 20°C juures? Loe kuumastressi kohta täpsemalt ning arvuta temperatuuri ja suhtelise õhuniiskuse järgi TH indeks.

> Vaata

Põllumajandusplasti tagastamisest

14.06.2023

Puhta ja liigiti tagastatud materjali ära andmisega luuakse eeldused põllumajandusplasti taaskasutamiseks! Hoolime koos ja tagame, et võimalikult palju põllumajandusplasti jõuaks ringlusesse!

> Vaata

Heinale!

09.06.2023

Korralike varjualuste puudumisel saab põhu- ja heinarulle kvaliteetsena säilitada spetsiaalse kattega kaetuna. Spetsiaalsed katted on õhku läbilaskvad ning võimaldavad rullidel "hingata".

> Vaata

Farmijutud 5 | 2023. Luubi all on söödarasvade omadused

07.06.2023

Söödarasvade teemal jätkavad Kusti Aavik ja Katerina Reiska. Seekord on fookuses erinevad turul olevad söödarasvad ja nendega kaasnevad hüved ja ohud. Küsimuste tekkimisel võta kindlasti ühendust Baltic Agro loomakasvatusspetsialistidega!

> Vaata

Põllupäevik 35 | 2023. Niiskusoludest ja süsiniku sidumisest

30.05.2023

Seekordses podcastis rääkisid Martin Maante, Margus Ameerikas ja Kevin Laande olukorrast põllul. Millised on niiskusolud ning kas me oleme taimede kasvutempos ees võrreldes eelmise aastaga? Mida panna tähele edasistes taimekaitsetöödes ning mida kindlasti paagisegudesse juurde lisada? Süsiniku sidumine ja sellest teenimine on muutunud väga oluliseks teemaks. Baltic Agro koostöös Agreenaga pakub võimalust süsiniku sidumisest raha teenida. Kuula, mitu eurot/hektar teenisid eelmise aasta eest programmiga liitunud Eesti põllumehed ning mida peaks tegema, et ise hakata süsiniku sidumiselt raha teenima. Anname ülevaate põldude SoilOptixiga skaneerimisest ning juba õige pea lähenevast kuivatusteenuse tellimise ajast.

> Vaata

FloorCal - parima hinnaga parim kuivdeso

25.05.2023

Kuumade ilmade saabumise puhul FloorCal eriti hea hinnaga! BigBag - 365 eur/t, 25 kg 410 eur/t. Küsi lisa müügiesindajatelt!

> Vaata

Põllupäevik 34 | 2023. Viljakaubandus: kas hinnad langevad edasi?

24.05.2023

Tänases saates räägime viljakaubandusest. Arutame lähemalt, mis on täna kõige suuremad hinnamõjurid, millele tähelepanu pöörata. Anname ülevaate, millised on saagikuse väljavaated erinevates maailma piirkondades suurimate kultuuride lõikes. Kui suurt saaki oodatakse Ukrainas ning kuidas toimub nisu eksport Venemaal? Mida Eesti põllumees nendes segastes turuoludes tegema peaks? Kuula värskest podcastist – külas on Timo Sildvee, saadet juhib Martin Maante.

> Vaata

Farmijutud 4 | 2023. Sukeldume söödarasvade maailmasse

22.05.2023

Selles episoodis räägivad Baltic Agro loomakasvatustarvikute müügiesindaja Kusti Aavik ja pakendatud loomakasvatustarvikute tootejuht Katerina Reiska söödarasvade funktsioonidest lüpsilehma ratsioonis. Juttu tuleb erinevatest rasvhapetest ja nende olulisusest. Episoodi lõpus tutvustab Katerina Baltic Agro tooteportfellis olevaid söödarasvasid lähemalt. Head kuulamist!

> Vaata

Hea põllumajandustootja – veel jõuad selle hooaja sees toetust avaldada!

19.05.2023

Ostes Trioworldi sinist silopallikilet, toetad rahaliselt Tartu Ülikooli Meestekliinikut ja nende mobiilse meestearsti kabineti tegevust maapiirkondades.

> Vaata

Põllupäevik 33 | 2023. Seis põllul ja soovitused suviviljade töödeks

17.05.2023

Seekordses Põllupäevikus jagavad oma mõtteid ja kogemusi Margus Ameerikas, Kervin Adamson, Ene Kiudsoo ja Urmas Uustalu. Milline on olnud külmade ilmade mõju kevadistele töödele, taimede toitumisele ning haiguste ja kahjurite levikule põllul? Mida silmas pidada suviviljade taimekaitse ja väetamise töödel ning kuidas toetada taimede kasvu ebasoodsates tingimustes? Juttu tuli ka olulistest tähelepanekutest paagisegude valmistamisel. Head kuulamist!

> Vaata

Kas otsid võimalusi karjatamispotentsiaali suurendamiseks?

17.05.2023

Kaugemalt polegi vaja otsida - Crystalyx suure energiasisaldusega pangemineraalid tõstavad loomade söömust ja jõudlust ning pakuvad kõiki vajalikke vitamiine, mineraale ja mikroelemente. Maikuu lõpuni Crystalyx pangemineraalid eriti hea hinnaga - uuri lähemalt loomakasvatuse müügiesindajatelt!

> Vaata

Eesti loomakasvatajad on CLAAS pallivõrke kasutanud juba ligi 20 aastat

11.05.2023

Tänu pikaajalisele kogemusele ja ulatuslikele välikatsetustele ei ole võrgutoodete valikus CLAASile võrdset: ROLLATEXi pidevalt kasvav kulutõhusus ja töökindlus tagavad loomasööda parima kaitse õiglase hinna eest.

> Vaata

Farmijutud 3 | 2023. Baltic Agro teenused teevad elu lihtsaks

10.05.2023

Seekord vestlevad Farmijuttude saates Baltic Agro loomakasvatustarvikute müügiesindaja Kusti Aavik ja teenuste müügijuht Madis Heinsalu. Madis annab ülevaate Baltic Agro põllumajandusteenuste osakonna tegemistest, jagab esmaseid muljeid selle kevade töödest ja annab näpunäiteid, kuidas erinevad tööd muuta hõlpsamaks nii põllumehele kui ka teenusepakkujale.

> Vaata

Miks valida Lipiteci söödarasvad oma lüpsikarja ratsiooni?

04.05.2023

Kõrgeima kvaliteediga Lipiteci söödarasvad pakuvad piimaveistele kergesti omastatavat energiat, aidates suurendada piimatoodangut, parandada kehakonditsiooni ja vähendada seedehaiguste tekke riski.

> Vaata

Põllupäevik 32 | 2023. Taliviljad Koplimäe Agros

04.05.2023

Kuidas talvitusid taliviljad Harjumaal Koplimäe Agros ning milliseid praktikaid seal talvitumise kindlustamiseks rakendatakse? Millised on olulisemad esimesed taimekaitsetööd ning täiendväetamised taliviljadel ning kuidas neid töid tänasestes keerulistes ilmastikuoludes planeerida? Neil ning ka muudel olulistel teemadel vestlesid Silver Haugas, Margus Ameerikas ja Kiti Krebes.

> Vaata

Telli lägalaotusteenus rohumaadele

27.04.2023

Baltic Agro lägalaotusbrigaadidel on nüüdseks lepingulised mahud tehtud. Tänu sellele saame alates 02.05 pakkuda lägalaotusteenust ka mittelepingulistele klientidele nii orase- ja rohumaaseadme kui randaaliga. Lisainfo ja tellimine Jaak Reemann +372 510 1686, jaak.reemann@balticagroestonia.com.

> Vaata

Varakevadine päästja - talirukis

24.04.2023

Kevadel lipulehefaasis koristatud rukkisilo on väga hea toiteväärtusega sööt lüpsilehmale ja silonappuse leevendaja, kuid arvestada on vaja sileerimise ja söötmise eripäradega.

> Vaata

Tule täppisväetamise põllupäevale 03.05 Mägede OÜ põllul!

24.04.2023

Kas nutitehnoloogia on täppisväetamisel abiks? Nutitehnoloogia põllupäev toimub Mägede OÜ põldudel kolmapäeval, 3. mail kell 10:00-15:00.

> Vaata

Mahekiri. Kevadine täiendväetamine

24.04.2023

Milline on sinu mulla lõimis? Aga mulla temperatuur talivilja põllul? Kas peaksid juba väetama?

> Vaata

Põlluteade. Starterväetis ja MAP

24.04.2023

Koos külviga soovitame kindlasti kasutada starterväetist, mis mikrograanulitena on kiiresti kättesaadavaks fosfori allikaks.

> Vaata

Põllupäevik 31 | 2023. Algav hooaeg põllumeeste pilgu läbi

21.04.2023

Külas on põllumehed Margus Klais (Rämsi Agro OÜ) ja Aivar Treiberg (Naeris OÜ). Saates kuuleme tootjatelt endilt, kuidas on nende hinnangul kevad alanud Põhja- ja Lõuna-Eestis – kuidas on talvitumine võrreldes eelmise aastaga, mis tööd on hetkel käsil ja mis kohe-kohe algamas. Turud on jätkuvalt nii sisendite kui viljahinna osas väga volatiilsed. Kuidas on meie saatekülalised otsuseid langetanud ostudel/müükidel, et sügisene koristus lõppeks kasumlikult? Kuula värskest Põllupäevikust.

> Vaata

Parimad pangemineraalid karjatamisperioodiks

13.04.2023

Aprillikuu tähistab lihaveisekasvatajate jaoks karjamaade ettevalmistamist ja karjatamise hooaja algust. Kuidas hõlbustada karjatamisperioodi nii enda kui loomade jaoks? Kõige mugavam ja lihtsam viis pakkuda lihaveistele kõiki vajalikke mineraale ja vitamiine on pangemineraalide kasutamine.

> Vaata

Põllupäevik 30 | 2023. Esimeste taimekaitsetööde ja väetamiste ootuses

13.04.2023

Saates anname ülevaate talvitumisest erinevates Eesti piirkondades, kas on erinevusi kultuuriti või sorditi. Esimesed taimekaitsetööd ei ole enam kaugel ning käime läbi esimeses järjekorras vajalikud tööd. Samuti anname hinnangu, kas sellel aastal äestamine on mõistlik või mitte. Paljudel põllumajandustootjatel on veel lahtine, kui palju väetist sellel hooajal põldudele anda. Vaatame, milline on olukord lämmastike ja kompleksväetiste saadavuse osas ning mis on lähima aja hinnaprognoos. Saates on külas Mihkel Salum ja Annika Täkker.

> Vaata

Kutsume aiandusproffide infopäevale!

10.04.2023

19. aprillil tutvustame keskkonnasõbralikke umbrohutõrje lahendusi. Esitleme täiesti keemiavaba umbrohutõrje lahendust ning ka lihtsat, kerget ja 50% väiksema herbitsiidikuluga meetodit!

> Vaata

Viljelusvõistlus tuleb taas!

10.04.2023

Tänavu on kätte jõudnud aeg juba järjekorras 19. viljelusvõistluseks, kus õpihimulisemad põllumehed on aastaid võistelnud parima viljakasvataja tiitlile. Loe osalemisest lähemalt!

> Vaata

Cattle High-Mag – edukas start karjatamisperioodile

05.04.2023

Cattle High-Mag on kõrge 10,5% magneesiumisisaldusega täiendsööt, mis aitab hoida optimaalset magneesiumitaset veres karjatamisperioodi alguses, mil on kõrge risk karjamaatetaania tekkeks. Karjatamisperioodi alguse puhul kehtib kuni 17.04 Cattle High-Mag pangemineraalile kampaaniahind – 100 €/tk.

> Vaata

Crystalyx Pre-Calver - ideaalne täiendsööt kinnislehmadele poegimiseelseks perioodiks

30.03.2023

Dehüdreeritud suhkrud imendavad õhust niiskust ja tekitavad Crystalyxi pangele magusa siirupikihi, mis meelitab loomi sööma. Kuni 10.04 on Pre-Calver eriti hea hinnaga – 108 €/tk.

> Vaata

Rohumaade kevadine väetamine

30.03.2023

Rohumaa taimestiku kasv ja areng kevadel algab varakult: kohe, kui mullatemperatuur on plusspoolele liikunud. Seetõttu on oluline, et toitained oleksid taimedele esimesel võimalusel kättesaadavad. Millised on parimad rohumaade väetamise lahendused ja soovitused lehekaudseks taimede toetamiseks?

> Vaata

Ära jää hiljaks - telli porgandiseemned kohe!

29.03.2023

Kui hindad köögiviljade kasvatamisel garanteeritud kvaliteeti, siis on Baltic Agro poolt pakutavad professionaalile mõeldud köögiviljaseemned just õige valik. Vaata, vali ja telli sobivad porgandisordid!

> Vaata

Crystalyx - enam kui pangemineraal

23.03.2023

Kuni 27.03 saad Crystalyx Cattle Boosteri eriti hea hinnaga – 105 €/tk. Cattle Booster on karjatamisperioodiks sobiv pangemineraal lüpsilehmadele, ammlehmadele, mullikatele ja kitsedele.

> Vaata

Viljakäitlusseadmed soeta PRIA toetusega - avaldused tuleb esitada 5.aprilliks. Kiirustage!

22.03.2023

PRIA toetab näiteks Baltic Agrost ostetava KMZ trummelsorteeri soetamist kuni 40%. Seadme maksumusest. Sel aastal saab viimast korda ka taotlust esitada mobiilse viljakuivati soetamiseks. Taotlusvooru jaoks on planeeritud üle 27,5 miljoni euro ja taotlusi võetakse vastu kuni 5. aprillini.

> Vaata