Crystalyx - enam kui pangemineraal

23.03.2023

Kuni 27.03 saad Crystalyx Cattle Boosteri eriti hea hinnaga – 105 €/tk. Cattle Booster on karjatamisperioodiks sobiv pangemineraal lüpsilehmadele, ammlehmadele, mullikatele ja kitsedele.

> Vaata

Tule tööle - veoautotehnikuks Kaarma töökotta

21.03.2023

Ootame meeskonda veoautode lukkseppa, kelle tööülesandeks on Baltic Agro veokite ja haagiste tehnoseisundi kontrollimine, remondivajaduse määramine ning tehnohooldus ja remont. Pakume võimalust rakendada oma kogemusi ning arendada erialaseid teadmisi, et saaksime olla usaldusväärskes partneriks Eesti põllumajandustootjatele.

> Vaata

Kas oled leidnud sobivad kurgisordid avamaale?

15.03.2023

Tutvu valikuga ja küsi soovitusi!

> Vaata

Telli keemiline silokindlustuslisand juba täna ja oled esimeseks niiteks õigeaegselt valmis!

13.03.2023

Valides AIV keemilised silokindlustuslisandid, teeb piimatootja teadliku otsuse sileerimise õnnestumiseks ilma riskide ja kadudeta.

> Vaata

Herbitsiidiresistentsusest

10.03.2023

Kasutades pikaaegselt samasse toimeainegruppi kuuluvaid herbitsiide, riskime sellega, et umbrohtudel võib välja kujuneda resistentsus kasutatud herbitsiidide suhtes. Planeeri oma herbitsiidide kasutus hoolikalt.

> Vaata

Kevad võib taimedele tuua stressi

08.03.2023

Tuntuimad stressi vastu võitlejad ja kevadise ärkamise ergutajad on toiteelementidest fosfor ja kaalium.

> Vaata

Triowrap Plus pallikilega toetad meeste terviseuuringuid

03.03.2023

Helesinised silopallid Eestimaa põldudel näitavad hoolivust ja toetust eesnäärmehaiguste võitluses ning aitavad pöörata tähelepanu haiguste ennetamisele. Selleks pallita oma rohusilo helesinise silokilega ja kaunista põllud helesiniste silopallidega!

> Vaata

Põlluilmajaamal on alates tänasest uus nimi

01.03.2023

Alates tänasest kannab meie varasemalt FieldSense põlluilmajaamana tuntud täppisviljeluse töövahend uut nime - Cordulus. Nimeuuenduse puhul kehtib põlluilmajaamale erihind kuni märtsi lõpuni: sõlmi leping ilma 520 euro suuruse alustustasuta!

> Vaata

Kas varajane või hiline peakapsasort? Lillkapsas või brokoli?

28.02.2023

Vali ja telli sobivad kapsasordid varakult!

> Vaata

Kõrge kvaliteediga kurgiseemned

15.02.2023

Kurgiseemned avamaale - uuri lähemalt sordivalikut! Pikk kurk, poolpikk kurk ja lühike kurk.

> Vaata

Porgandiseemned profikasvatajatele

06.02.2023

Erinevad porgandisortide seemned ootavad profikasvatajaid Baltic Agros. Vaata, vali ja telli!

> Vaata

Köögiviljaplaan kevadeks valmis?

05.02.2023

Pakume Euroopa aretajate profiseemneid lihatomatite, härjasüdame-tüüpi tomatite ning punaste ja kollaste kirsstomatite kasvatamiseks.

> Vaata

Nutrifizz - parim abivahend vasikale kiireks taastumiseks

31.01.2023

Kõhulahtisuse käes vaevlev vasikas ei taha juua ja nii tekib äge vedelikupuudus. Halvimal juhul võib see lõppeda isegi surmaga. Nutrifizz on parim lahendus kõhulahtisuse käes vaevleva vasika abistamiseks.

> Vaata

Väeta vedelsõnnikuga nii rohumaid kui viljapõldusid

25.01.2023

Vedelsõnnikulaotus nõuab eriseadmeid ja õigel ajal kiiret tegutsemist, et toitained jõuaksid taimeni õigel ajal vajalikus koguses sobivasse kohta.

> Vaata

Startersööt vasikatele – parim algus parima tuleviku nimel!

19.01.2023

Kuni 27.01 on võimalik soetada Baltic Agro vasikastarterit kampaaniahinnaga! Küsi lisa loomakasvatuse müügiesindajatelt. Õige toitainete vahekorraga startersööt koos kvaliteetse koresöödaga annab aluse heale söömusele ja kasvule peale võõrutust.

> Vaata

Vaata soovitusi ja telli puhtimata seemned mahetootmisesse!

16.01.2023

Köögiviljade puhtimata seemned tuntud seemnefirmadelt on võimalus kasvatada ökoloogiliselt ja loodussõbralikult kvaliteetset toitu.

> Vaata

Põllupäevik 29 | 2023. Taimekaitsevahendite vähendamine 50% - fakt või poliitiline soovunelm?

12.01.2023

Saates on meil külas Eesti Taimekaitse Assotsiatsiooni esindaja Evelin Hillep. Räägime, millal ja miks assotsiatsioon loodi ning kes on selle liikmed. Mis on tegevuse eesmärgid ning kuidas suudetakse olla kasulikud põllumehele. Räägime, kuidas saavad taimekaitsevahendid Eestis registrisse ja miks see protsess kipub väga palju aega võtma. Arutame, mis on murekohad Eesti põllumehe jaoks seoses Talust Taldrikule eesmärkide saavutamisega ning puudutame ka taimekaitse salaturul toimuvat.

> Vaata

Farmijutud 2 | 2023. Soovitused maisisilo õnnestumiseks

11.01.2023

Seekordses osas on teemaks maisisilo. Millised olid 2022. aasta eripärad maisikasvatuses? Mida saab väetamise ja taimekaitse poole pealt teha, et taime stressi eest rohkem kaitsta? Millised sammud viivad maisisilo õnnestumiseni? Juttu tuleb ka esmakordsetest kogemustest Eesti maisikasvatuses ja sileerimises. Stuudios on koos Baltic Agro loomakasvatuse müügiesindaja Kadri Luhteri ja agronoom-nõustaja Kertrud Jaeskiga ka Margus Algo ettevõttest Ranna Farm OÜ.

> Vaata

Telli tomatisordid

19.12.2022

Pakume Euroopa aretajate profiseemneid lihatomatite, härjasüdame-tüüpi tomatite ning punaste ja kollaste kirsstomatite kasvatamiseks.

> Vaata

Rohumaa ja silo kui piimatootmise alus

16.12.2022

Oleme jõudnud tagasi veendumusele, et koresööt on mäletsejale kõige loomuomasem ja olulisem. Loe loomakasvatuse müügiesindaja ja nõustaja Kadri Luhteri kirjutatud artiklit!

> Vaata

Tootmine ja kogemused: maisi sordivõrdluskatse

14.12.2022

Maisi sordivõrdluskatse raames katsetas Baltic Agro koostöös põllumeestega 2022. hooajal erinevaid sorte. Põlvamaal Krootuse Agro ja Lääne-Virumaal Muuga PM katsepõldude tulemusi selgitavad taime- ja loomakasvatuse nõustajad.

> Vaata

UUS! Loomakasvatuse podcast Farmijutud

09.12.2022

Tere tulemast kuulama loomakasvatajatele suunatud podcasti Farmijutud! Esimese osa vestlusringis on loomakasvatusspetsialist Kadri Luhter, seemnete tootejuht Tanel Käbin ja agronoom-nõustaja Kertrud Jaeski. Arutatakse maisiseemnete turuolukorda ja uudistatakse maisi sordivõrdluskatsete tulemusi.

> Vaata

Uus süsinikuplatvorm Eestis: põllumehed saavad kestliku põlluharimise eest lisaraha teenida

07.12.2022

Eesti põllumajandusettevõte Baltic Agro koostöös Agreenaga tõi turule süsinikukrediidi platvormi, mis innustab põllumehi võtma kasutusele kestlikuid põlluharimismeetodeid, et vähendada kasvuhoonegaase ja suurendada süsinikuvaru mullas ning teenida loodud süsinikukrediidi pealt lisatulu.

> Vaata

UUS - leia oma uued lemmikud paprikasortide seast!

05.12.2022

Pakume Euroopa aretajate profiseemneid paprika- ja tšillitaimede kasvatamiseks.

> Vaata

Baltic Agro tellimusel jõudis Baltikumi 25 000 tonnine väetiselaadung Ameerikast

28.11.2022

New Orleansi sadamast Läänemerre jõudnud ammooniumnitraatväetise kogusest 15 000 tonni laaditi maha Klaipedas ja ülejäänud 10 000 tonni Sillamäe sadamas. Ameerika päritolu väetis jõudis Baltikumi Danish Agro Grupi ühise pingutuse tulemusel, et pakkuda vilja- ja taimekasvatuseks kasutatud Venemaa päritolu väetistele alternatiive. Danish Agro grupi seisukoht on mitte osta Vene ja Valgevene tooteid seoses sõjategevusega Ukrainas.

> Vaata

Põllupäevik 28 | 2022. Viljelusvõistluse parimad praktikad

28.11.2022

Viljelusvõistlus toimus käesoleval aastal juba 18. korda. Täna on stuudios külas mitmeid aastaid edukalt viljelusvõistlusel osalenud ning käesoleval aastal talinisuga "Informer" esikoha saavutanud Erki Plamus. Uurime, milliseid viljeluspraktikaid Erki oma põldudel kasutab ning kuidas on sügishooaeg möödunud. Stuudios on ka Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas ja agronoom-nõustaja Annika Täkker.

> Vaata

Baltic Agro ja Scanola Baltic toetavad Lastefondi SMA skriinimiseks vajaliku süsteemiga

23.11.2022

Baltic Agro ja Scanola Balticu abiga soetatud EonisQ 96 on automaatplatvorm, mis on mõeldud erinevate DNA-põhiste sõeluuringute tegemiseks vastsündinutel kogutud vereplekkidest, sh SMA skriininguks. Sellist skriinimist tehes oleme Euroopas üks esimesi ning see päästab aastas vähemalt kahe lapse elu.

> Vaata

Miks teha siloanalüüse?

21.11.2022

Siloanalüüside tegemise peamine eesärk on teadlik söötmine tootmise eesmärkide saavutamiseks: olgu eesmärgiks siis kvaliteetne liha, piim või ka aretusloomade tootmine. Vaid kõhutunde põhjal söötmise ja pidamise korral on edu juhuslik, kuid teadlik tegevus toob alati paremaid tulemusi.

> Vaata

FloorCal kuivdeso eripakkumine!

17.11.2022

Niiskete ilmade saabumise puhul on novembris FloorCal pH erihinnaga. Küsi lisainfot loomakasvatusmeeskonna käest!

> Vaata

Õigeaegsed noortaimede tarned = varajane tellimus!

15.11.2022

Telli kvaliteetsed MULARSKI noortaimed varakult ja kindlusta õigeaegsed tarned soovitud sortimendis! Kassettides toodetud katmikköögivilja noortaimed on igal aastal saadaval alates novembrist ja avamaaköögivilja noortaimed alates märtsist.

> Vaata

Põllupäevik 27 | 2022. Põhja-Eesti põllumeeste aastakokkuvõte ja uue hooaja plaanid

09.11.2022

Taimekasvatushooaja 2022 õppetundidest ja uue aasta plaanidest räägivad Põhja-Eesti põllumehed Urmas Uustalu ja Urmet Kalden, firmadest Pae Farmer ja Akkerlac.

> Vaata

Kvaliteetne piim läbi lüpsihügieeni

02.11.2022

Loomade ja loomapidamishoonete puhastamine on oluline loomade tervise ja heaolu tagamiseks. Hügieenitooted ja desovahendite kasutamine muudab keskkonna bakteritele ebasoodsaks ning vähendab nakkuste levikut ja haiguste ohtu laudas.

> Vaata

Baltic Agroga uue toetuslepingu sõlminud Kati Ojaloo läheb Eesti rekordit püüdma

28.10.2022

Baltic Agro ja naiste vasaraheite Eesti rekordit hoidev Kati Ojaloo sõlmisid uueks aastaks koostööleppe, millega Baltic Agro toetab Ojalood 5000-eurose sponsorlusega, et aidata sportlasel pürgida maailmameistrivõistlustele ja eesmärgini uuendada Eesti rekordit.

> Vaata

Viljajutud 57 I 2022. Viljamaailm käib üles-alla

24.10.2022

Käes on Viljajuttude viimane episood! Aitäh kõigile kuulajatele. Oleme jõudnud perioodi, kus hinnad püsivad surve all. Kogu maailm on saanud väga suurt saaki, sest peaaegu kõik kohad sel aastal õnnestusid. Mäng käib endiselt Ukraina viljakoridori jätkumise ümber ning räägitakse ka mõnest uuest sadamast ja väetistest. Kuula kohe!

> Vaata

Ootame Sinu herne- ja põldoasortide tellimust!

17.10.2022

Valminud on 2023. aasta hooaja hinnakiri, millest leiad nii äraproovitud ja tuttavate köögiviljaseemnete kui ka uute sortide kirjeldused ja hinnainfo.

> Vaata

Põllupäevik 26 | 2022. Lõuna-Eesti põllumeeste aastakokkuvõte ja uue hooaja plaanid

14.10.2022

Põllutööde hooaeg on saanud ühele poole. Kuidas aasta läinud on? Seekordses vestlusringis teevad Tartumaa põllumehed Avo Samarüütel ja Rainer Leidik ettevõtetest Männiku Piim ja Luunja Mõis kokkuvõtte möödunud taimekasvatushooajast ja annavad ülevaate uutest plaanidest.

> Vaata

Crystalyx Mentholyx - abiks vasikate hingamisteede haiguste ravis

14.10.2022

Niiskel ja külmal perioodil kimbutavad vasikaid ka erinevad hingamisteede haigused, mis samuti pärsivad söömust ja juurdekasvu. Köha ja nohu leevendamiseks ning üldise söömuse parandamiseks sobib väga hästi vasikatele pangemineraal Crystalyx Mentholyx.

> Vaata

Põllupäevik 25 | 2022. Väetiste turu hetkeseis ning tuleviku väljavaated

30.09.2022

Selles saates keskendume peamiselt väetiste turu olukorrale. Millised on väetiste hindade viimased liikumised? Kas tehased Euroopas on töötamas? Mis väetiseid on saada 2023 hooajaks? Mis võimalused on toitainete paremaks mullast kättesaamiseks, et efektiivsus oleks kõrge? Natuke piilume ka kevadesse ja räägime kevadise NPK olulisusest. Sellel korral on vestlusringis Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas, väetiste tootejuht Mihkel Salum ning agronoom-nõustaja Kertrud Jaeski.

> Vaata

Startersööt: kõik saab alguse vasikast

28.09.2022

Hea juurdekasvuga ja terve vasikas on eelduseks kõrge toodanguga ning karjas püsiva lehma kasvatamiseks. Terviseprobleemid ja aeglane kasv nihutavad kaugemale aega, mil noorloomast saab produktiivloom ning suurendavad vasika üleskasvatamise kulusid.

> Vaata

Oleme kohal 2022. aasta Eesti Põllumajanduse Aastanäitusel!

28.09.2022

Leiad meid 12. ja 13. oktoobril Eesti Rahva Muuseumist. Tule kuulama ka meie seminare "Põllukultuuride efektiivne väetamine ja mulla tervis" ning "Vasikate söötmine piimaperioodil".

> Vaata

Otsime uut loomasöötade ostu- ja müügijuhti!

16.09.2022

Baltic Agro loomakasvatuse tiimi eesmärk on olla eelistatud partner loomakasvatajate seas. Väikest, kuid tubli ning kindlat tiimi motiveerib oma valdkonna pidev areng. Kui oled iseseisev ja hea suhtleja ning Sulle pakub rõõmu analüüsida, arvutada ja läbi rääkida ning seeläbi tulemusi saavutada, siis vaata lähemalt ja kandideeri Fontese Talendipangas.

> Vaata

Vasikate hingamisteede haiguseid aitab leevendada Kalvostart CAIR!

16.09.2022

Sügise saabumisega kimbutavad vasikaid taas mitmed tervisehädad. Kuidas tulla toime erinevate respiratoorsete haigustega, mis röövivad tihti palju aega, raha ja vähendavad karja juurdekasvu?

> Vaata

Kuidas parandada maisisilo seeduvust?

09.09.2022

Piimafarmi efektiivsuse üks oluline punkt on sööda toiteväärtus ja kvaliteet. Oluline erinevus väärtusliku ja vähemväärtusliku sööda vahel võib olla vaid erinevate töövõtete kasutamise vahe sööda valmistamisel. Kui rohusilo kvaliteet sõltub suuresti niiteajast ja tallamisest, siis maisisilo puhul peaksime tähelepanu pöörama ka maisitera töötlusele.

> Vaata

Põllupäevik 24 | 2022. Nõuanded taliviljade sügis-talvisteks töödeks

05.09.2022

Taliteraviljade külvid on täies hoos. Talirapsid olenevalt piirkonnast on kuivuse tõttu väga ebaühtlaselt tärganud. Suhteliselt keerukas on planeerida kasvureguleerimist. Kuidas seda siiski teha? Milliseid herbitsiidilahendusi taliteraviljadel kasutada? Kuidas talivilju läbi täiendväetamise turgutada ja algavaks külmaperioodiks ette valmistada? Millised on talvitumiseks olulised elemendid? Kuidas taimi talvitumishaiguste eest kaitsta? Nendel teemadel arutlevad vestlusringis Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas ning agronoom-nõustajad Annika Täkker ja Kertrud Jaeski.

> Vaata

Maisikoristuseks valmis?

05.09.2022

Maisi silokindlustuslisandiks soovitame valida Magniva Platinum 1. See on veega segunev valkjashall pulber (200 g pakend), mis sisaldab kahte heterofermentatiivset bakterit: L. Hilgardii CNCM I-4785 ja L. Buchneri NCIMB 40788.

> Vaata

Viljajutud 56 I 2022. Ajalooliselt kõrged hinnad

31.08.2022

Mis on MATIF vahepeal teinud? Euro muutus järsku nõrgemaks kui dollar, mis mõjutas ka MATIFit tagasi üles tõusma. Täna jätkame ajaloolises mõttes väga kõrgete hindadega. Välja on kujunenud ka huvitav olukord: sadamad on täis ja teedel liigub hunnik vilja, kuid on tekkinud vastupanu müügile. Räägitakse ka toidunisust, selle nõudluse ja pakkumise kujunemisest. Euroopa väetisetootmine on suures osas halvatud ja 3 kuu projektsioon on väga halb. See aga kergitab viljahinda. Mõju ei pruugi olla ühe aasta lõikes nii drastiline, kuid kannatavad need piirkonnad, kes väetavad kõige rohkem. Head kuulamist!

> Vaata

Viimane põlluseminar

30.08.2022

Baltic Agro maisiseminar toimub seekord 15. septembril Lääne-Virumaal ettevõttes Muuga PM OÜ.

> Vaata

Rattasõit on äge!

29.08.2022

Baltic Agros on sportlik liikumine au sees. Tublid rattasõidufännid osalevad erinevatel rattamaratonidel.

> Vaata

Põllupäevik 23 | 2022. Tagasivaade viljakoristusele ja ettevalmistused uueks hooajaks

26.08.2022

Õige aeg on arutleda juba koristatud põllukultuuride saagikuse ja kvaliteedi teemadel. Märkamatult on hoos ka sügistööd ja ettevalmistused algavaks 2023. aasta hooajaks käivad aktiivselt. Talirapsi külv on lõppenud ja varased külvid juba kasvureguleerimisenigi jõudnud. Milliseid valikuid teha? Kuidas valmistada talikultuurid ette algavaks sügistalviseks perioodiks? Juttu tuleb ka taliteraviljade puhtimisest ja puhtimisel kasutatavate lisaainete olulisusest. Ikka selleks, et luua tugev vundament algavaks taimekasvatuse hooajaks. Sellel korral on vestlusringis Baltic Agro müügidirektor Martin Maante, arendusdirektor Margus Ameerikas ning agronoom-nõustaja Kertrud Jaeski.

> Vaata

Hea põllumajandustootja – veel jõuad selle hooaja sees meeste tervisele toetust avaldada!

23.08.2022

Osta Trioworldi sinist silopallikilet ja toeta rahaliselt Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliinikut ning nende mobiilse meestearsti kabineti tegevust maapiirkondades.

> Vaata