Köögiviljade profiseemned

Köögiviljaseemnete soovitused Baltic Agrolt!

Tahad kasvatada midagi uut või vastupidi, läbiproovitut ja hinnatut?

Siit leiad valiku

 

Küsi soodushinda!

Brokoli ehk spargelkapsas

Chronos (Sakata) - saak 65-70 päeva pärast istutamist, tavaliselt nädal varem kui ’Parthenon F1’. Kompaktne taim, millel on kõrge sile kuplikujuline õisik, mis kaalub 400-600 g. Kasvukuju püstine, väheste kõrvalharudega. Sinakasrohelise värvuse ja hea õisiku kujuga.

Parthenon (Sakata) - 80-85 päeva. Väga sobiv kvaliteet nii värskelt tarbimiseks kui tööstuse jaoks. Õisikud rasked, kompaktsed. Õievarred väikesed, sügavrohelised, ühtlase kujuga. Taimed tugeva kasvu ja juurestikuga ning võrdlemisi vastupidavad stressile.

Naxos (Sakata) - 75-80 päeva. Pea kaal 400-600 g. Tumeroheline kuppeljas õisik. Hästi kuuma taluv sort. Ei soovitata varajaseks külviks.

Hiina kapsas

Yuki (Sakata) - nuutrikindel. Kasvuperiood 65-70 päeva. Sakata enimmüüdud hiina kapsa sort. Pead suured ja silinderjad (tünnikujulised). Pea kaal 1,5-2,5 kg. Välisvärvus tumeroheline, seest valge/helekollane. Suurepärase säilivusega.

Suteki (Sakata) – nuutrikindel. Kasvuperiood 70-80 päeva. Seda sorti kasutatakse nii värskelt turustamiseks kui tööstuses, kuna peas on rohkelt lehti ja peenikesi leheroode. Tünnikuju­lised pead, mille kaal kõigub sõltuvalt istutus­tihedusest 1,2-2,5 kg. Väljast värvus keskmine roheline, seest intensiivne kollane. Eriti hästi kuuma taluv, ei teki musti täppe ega lehtede pruunistumist.

Saada päring I Küsi lisainfot

Valge peakapsas

Nozomi (Sakata) - 55-65 päevase kasvuperioodiga kuulub Sakata varajaste kapsaste hulka. Pea kaalub 1-1,5 kg. See mitmekülgne sort on populaarne tänu oma suurepärasele põllul säilivusele ja lõhenemisele vastupidavusele. Tööstuse jaoks teevad sordi atraktiivseks ühtlase suurusega pead ja kõrge turustatava saagi osakaal. Vilja  säravroheline värvus ja hea maitse teevad kapsa sobilikuks värskelt tarbimiseks toorsalatites. 

Constable (HM Clause) – 55-60 päeva. Väga kompaktne kapsas, pea kaal 1-1,5 kg. Hea põllul säilivus.

Bravo (HM Clause) – 90-100 päeva. Ilus ümar pea, kaal 2-3 kg. Sobib hästi varajaseks hapendamiseks. Hea põllul säilivus.

Descurion (HM Clause) – 135-145 päeva. Pea kaal 2,5-3,5 kg. Sobib väga hästi pikaajaliseks säilituseks.

Peakapsas Nozomi I Telli maheseemned

Brigadier (HM Clause) – 125-135 päeva. Pea kaal 5-7 kg. Väga hea põllul säilivus.

Monalisa (Sakata) - 70-75 päeva. Pea kaal 1-1,5 kg. Ilusa ümara peaga ja hea põllul säilivusega.

Monroo (Sakata) - 80-95 päeva. Atraktiivse tumerohelise ümara peaga. Pea kaalub 1,5-2,5 kg. Sobib hästi hapendamiseks.

Fighter (Sakata) - 120-140 päeva. Hiline säilitussort. Püstise kasvukujuga, suurte välimiste lehtedega, heleroheline, kõrge peaasetusega taim. Pea kaal 3-4,5 kg. Hea hapukapsas.

Lillkapsas

Karneval (Sakata) - 75-80 päeva. Kevadine lillkapsa sort. Pea kaal 1 kg. Väga ilusa õisikuga, mis on pealt lehtedega kaetud. Sobib väga hästi värskelt turustamiseks.

Concept (Sakata) - 85-90 päeva. Ainulaadne kevad-, suvi- ja varasügisene sort. Pea kaetud lehtedega. Kõrgelt hinnatud välimuse, pea tiheduse, saagi ja maitse osas. On end tõestanud ebastabiilsetes kasvutingimustes.

Saada päring I Küsi lisainfot

Pikk kurk

Lühike kurk Dirigent maheseemned

Carambole (Rijk Zwaan) - Väga varajane, sobib istutamiseks alates jaanuarist. Hea saagikusega sort.

Proloog (Rijk Zwaan) -  Isutatakse kuni jaanuari keskpaigani. Viljad väga hea kvaliteediga. Sort on vastupidav jahukastele.

Lühike kurk

Dirigent (Rijk Zwaan) - Varajane. Sobib väga hästi töötlemiseks. Kasvatamiseks nii avamaal kui kiletunnelis.

Majestosa (Rijk Zwaan) - Horisontaalseks kasvatamiseks, tugev ja kompaktne taim. Veidi pikem vilja kuju, suhtega 3,2 : 1. Soovitame ’Melody’ asemel.

Lehar (Rijk Zwaan) - Siledakooreline kurk, suhtega 3,1-3,2 : 1. Suur saak. Kõrge resistentsus jahukastele, kurgirõugetele.

Poolpikk kurk

Laheeb (Sakata) - Viljad 15-17 cm pikad, vilja paksus 2-3 cm. Viljad väga siledad, tumerohelised.

Saada päring I Küsi lisainfot

Hernes

Avola (SW Horto) – Väga vara valmiv krobeline hernesort. Taime kõrgus 50-60 cm. Sort moodustab iga sõlme kohta 1-2 kauna. Kauna pikkus 7 cm, seemnete läbimõõt 9-11 mm. Sobib ka konserveerimiseks ja külmutamiseks ning on eriti armastatud varajase valmimise tõttu.

Utrillo (SWHorto) Põhisaagisort, 75 päeva. Taime kõrgus on 75 cm, kaunad väga suured ja tumerohelised. Viljad magusad. 

 Redised

Gloriette (Sakata) - Kõrgkvaliteediline suur kerajas redis säravpunaste juurtega. Muutub aeglaselt säsimaks ja on peaaegu lõhenemisvaba. Keskmise vastupidavusega fusarioosile. Pealsed tugevad.

 Juurseller

Torpedo (HM Clause) - 130 päeva. Sobib nii värskele turule kui säilituseks. Taimede istutustiheduse soovitus: 80 000 taime/ha.

 Nuikapsas

Quickstar (Sakata) - Eriti varajane, aeglaselt putkuv väga populaarne hübriid. Värvus tumeroheline. Tihedad lame-ümarad viljad, mis kaaluvad ligikaudu 150 g. Sobib ka varajaseks kasvatamiseks. Peaaegu kiududeta ja säsita.

Saada päring I Küsi lisainfot

Tomat

Rediana (HM Clause) – Suur lihatomat. Vilja kaal 250-300 g.

Sweet Million (Sakata) - Indeterminantne kirsstomat. Saagikas ja suurepärase viljakandvusega. Viljad kaaluvad 15-20 g, on ümarad, ahvatleva punase tooniga ja väga magusad. Vastupidav tomati-mosaiikviirusele ja fusarioosile.

Tomat

 

Logistica (Rijk Zwaan) - Hea lõhenemiskindlusega tomat. Talub hästi madalaid temperatuure. Vilja kaal 180-200 g.

Cheramy (Rijk Zwaan) - Kirsstomat, mille viljade kaal on 15-20 g.

Golden Cherry (Tozer Seeds) - Oranživiljaline sort. Suhteliselt vastupidav lõhenemise suhtes. Viljad suurepärase maitsega ja Brixi arv üle 9%. Resistentne tomati-mosaiikviiruse ja tomati fusarioosse närbumise suhtes.

Saada päring I Küsi lisainfot

 Kõrvitsad

Kampe Melon (SW Horto) - Kasvuaeg 105 päeva. Vili 4-8 kg. Helekollane koor. Ümar/ lapikümar vili.

Atlantic Gigant (SW Horto) - Kasvuaeg 120 päeva. Suureviljaline kõrvits Vili 10 - 120 kg, paksu helekollase viljalihaga. Ideaalne töötlemiseks. Keskmise säilivusega.

Magic Lantern (HM Clause) – Taime kohta 3-4 vilja. Vilja suurus 35 x 30 cm ja kaal 7-11 kg. 

 Roheline sibul

Roheline sibul Totem (Sakata)
Kasvuperiood 70-80 päeva. Tumerohelised lehed ja hea varrepikkusega. Säilitab püstise kuju ja ei kasvata sibulat. Väga ühtlase kasvuga ja vastupidav lehetipu pruunistumisele. Lihtne lehti eemaldada ja lihtne koristada.

 Porgandid

Monanta (Rijk Zwaan)
Nantes-tüüpi porgand värskelt turustamiseks. Kasvuaeg 100 päeva.

Primam (HM Clause)
130 päeva. Väga hea säilitusporgand. Lehed tugevad, head masinkoristuseks, püsivad rohelisena kogu kasvuperioodi jooksul.  

Match F1 (HM Clause)
135 päeva. Tugevad lehed püsivad rohelisena. Hea sort masinkoristuseks.

Jerada (Rijk Zwaan)
90 päeva, ülivarajane. Sobib värskelt turustamiseks, võimalus pärast porgandi valmimist põllule jätta ilma, et viljad kaotaks oma kuju või lõheneks.

Morelia (Rijk Zwaan)
110 päeva. Värskelt turustamiseks ja säilitamiseks. Tugevad pealsed taluvad hästi mehhaanilist koristamist.

Joshi (Rijk Zwaan)
120 päeva. Sobib värskelt turustamiseks ja tööstuse tarbeks.

Saada päring I Küsi lisainfot

Peet

Kestrel (Sakata) - 114 päeva. Ümara kujuga söögipeet. Kesk-hilise valmimisega sort, millel on ühtlane kerajas juurvili, rafineeritud pealsed ja peenike peajuur. Varajase ja ühtlase kasvuga taimed tagavad suurepärase saagi ja kvaliteedi. Sobib nii beebipeediks kui ka tootmiseks. Seda sorti hinnatakse tema kõrge suhkrusisalduse ja hea säilivuse tõttu.

Red Hawk (Sakata) - 75-80 päeva. Ümar söögipeet. Varajane sort, millel on ühtlased kerajad juurviljad ja meeldiv tumepunane värvus. Sort on suure suhkrusisaldusega ja sobib beebipeediks, aga ka värskelt tarbimiseks ja tootmisesse. Taimed püstiste ja tugevate lehtedega. Hoolimata varajasest valmimisest on sort hea säilivusega.

Cardeal (Sakata) - 100-115 päeva. Vara-keskmise valmimisega sort. Taim on jõulise kasvuga ja püstiste lehtedega. Sellel sordil on eriti kõrge suhkrusisaldus ja ta on väga sobilik beebipeediks. Sobib nii värskelt tarbimiseks kui töötlemiseks ja on väga hea säilivusvõimega.

Rodina (Sakata) - Silindrikujuline söögipeet. Keskvalmiv. Taim on tugeva kasvuga. Sellele sordile on iseloomulikud kõrge saagikus ja sügavpunane juurika värvus. Sobib viilutamiseks ja on hea säilivusega.

Kaalikas

Globus (SW Horto) - Kollase koore ja sisuga, mahlase ja ümara viljaga hea säilivusega sort.

Magres (Tozer Seeds) - Tumelilla koorega, seest kreemikas-valge. Jahukaste-kindel.

Sooviksid rohkem teada?

Kirjelda oma soovi ning leiame kindlasti sobiva lahenduse.

Küsimuste korral võta ühendust:

 

Generic placeholder image

Marge Olo

köögiviljaseemnete tootejuht

+372 5303 3664
E-post

Aianduse nõuandetelefon

Baltic Agro aianduse nõuandetelefonil aitame leida sobiva lahenduse väetamise, taimekaitse, taimekatete, köögivilja- ja muruseemnete teemadel.

Helistage tööpäeviti kell 10-16 telefonil 5683 3005.

Helista!

Generic placeholder image

Perliit ja vermikuliit külvamiseks ja istutamiseks

Perliit ja vermikuliit, loovad külvidele mullasegudes hea niiskus- ja õhurežiimi. Sobivad külvimulla koostisesse, seemnekülvide katmiseks, pistikute juurdumiseks, samuti köögiviljade ja lillesibulate talviseks säilitamiseks. Baltic Agrost 100 l pakend on sobilik taimede ettekasvatajatele, aianditele ja puukoolidele.

 

Telli

Generic placeholder image

Lai valik profiseemneid mahetootjale

Baltic Agro müüb köögiviljaseemneid firmadelt Sakata, Rijk Zwaan, Tozer Seeds, HM Clause, SW Horto, CN Seeds ja Hazera.

Peakapsa, lillkapsa, spargelkapsa, juurselleri, hiina kapsa, nuikapsa, kurgi, tomati, porgandi, peedi, kaalika ja kõrvitsa sordid leiad kodulehelt.

Vali ise või küsi nõu!

Uudised

 

Generic placeholder image

Viljakaubandus 43: miks MATIF ei ole 300?

teisipäev, 7. september 2021

Uues osas on teemaks viljahinda mõjutavad sündmused täna ja mida võivad tuua lähinädalad, prognoosid erinevate kultuuride lõikes ning arutelu, kas ja mida osta uue hooaja sisenditest ette. Kuula kohe!

Vaata

Generic placeholder image

Põllupäevik 10: maisipõllud ja maisisilo

teisipäev, 7. september 2021

Põllupäeviku 10. osas räägime käesoleva hooaja tähelepanekutest maisi põldudelt, maisilo tootmisest ja söötmisest. Seekord on vestlusringis Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas, loomakasvatusmeeskonna juht Tiina Meikar, loomakasvatuse nõustaja Kadri Luhter ja taimekasvatuse nõustaja Kertrud Jaeski. Head kuulamist!

Vaata

Generic placeholder image

Hoiame ja hoolime!

reede, 27. august 2021

Kõikide külaliste ja töötajate tervise huvides palume alates tänasest kanda Baltic Agro kontoreid ja ladusid külastdes näomaski!

Vaata

Generic placeholder image

Viljakaubandus 42: Põnevad ajad viljakaubanduses

teisipäev, 17. august 2021

Viljakaubandussaate 42. osas räägivad Indrek ja Timo vilja kvaliteedist ja puhtusest, USDA raporti mõjust viljahinnale, viljakoristuse infost maailmast ning teevad ka viljaostude ja -müükide ülevaate. Kuula kohe!

Vaata

Generic placeholder image

Õige aeg rohumaa rajamiseks

kolmapäev, 4. august 2021

Külvates heinaseemned suve lõpupoole, peale viljakoristust augustis, jõuavad taimed veel piisavalt areneda ning talveks valmistuda. Kindlasti aitab edukale talvitumisele kaasa sügisene väetamine.

Vaata

Generic placeholder image

Taliviljade sordid

esmaspäev, 2. august 2021

Kui Sul on külvid veel tegemata, siis loe või kuula spetsialistide soovitusi talivilja sortide valimiseks ja sügistööde tegemiseks.

Vaata

Generic placeholder image

Uus iseteenindusrakendus

neljapäev, 22. juuli 2021

Oleme valmis saanud uue viljatranspordi rakenduse, mis võimaldab tellida kiiresti ja iseseisvalt viljavedu, vaaadata viljahindasid ning jälgida töös olevaid ja tehtud viljavedusid.

Vaata

Generic placeholder image

Põllupäevik 9: talinisu ja talirapsi sordid ning sügisesed tegevused

teisipäev, 22. juuni 2021

Uues Põllupäevikus teemadeks talinisu ja talirapsi sordid ning sügisene taimekaitse ja täiendväetamine! Põllupäeviku 9. osas vaatame juba sügisesse ja räägime, milliseid taliteraviljade ja talirapside sorte meil veel valikus on. Lisaks tuleb juttu külviseemne ettevalmistusest ja töödest, mida oma sügisestesse skeemidesse kindlasti planeerida. Vestlusringis on Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas, seemnete tootejuht Tanel Käbin ning agronoom-nõustajad Annika Jõemaa ja Kertrud Jaeski.

Vaata

prev next