Immu vitamiinid ja antioksüdandid

Immu sarja tooted sobivad ideaalselt nii liha- kui piimaveistele E-vitamiini ja seleeni vajaduse katmiseks.

Vilomix ImmuTootevalikus on:

  • Immu E 6500
  • Immu E 6500 Natur
  • Immu E 11000
  • Immu E 11000 Natur
  • Immu E Tunnutus
  • Immu Lypsy E
  • Immu Lypsy ADE
  • Immu Lypsy ADE Natur

Tugevam immuunsus

E-vitamiin ja orgaaniline seleen tõstavad valgete vereliblede aktiivsust veres ja vastupanevõimet erinevate haigustekitajate suhtes. Eriti oluline on turgutada immuunsust enne poegimist, kuna sel perioodil on E-vitamiini tase organismis madalaim ja stressitase kõrgel. Immuunsust toetab ka D-vitamiin.

Parem udara tervis

E-vitamiin kinnisperioodil avaldab udara tervisele positiivset mõju ja vähendab SOM rakkude arvu piimas. Lisaks on E-vitamiinil antioksüdatiivne mõju, mis kaitseb valgeid vereliblesid, püüdes kinni vabad radikaalid. Tsink on vajalik keratiini moodustumiseks. Kui nisad ja nisakanalid on heas seisundis, hoiab see ära ka muud udara terviseprobleemid.

Vasika heaolu kasv

Orgaaniline seleen jõuab läbi platsenta ka looteni. Nii on juba sündides vasikal suurem varu seleeni organismis. Samuti imendub orgaaniline seleen kergesti piima. Lehmadel, kes saavad tiinuse ajal orgaanilist seleeni, on ternespiim kõrgema valgu- ja seleenisisaldusega.

Vähenenud päramiste peetuse risk

Kõige sagedasemad päramiste peetuse põhjused on E-vitamiini ja seleeni puudus.

Ketoosi ennetamine

Immu Lypsy E ja Immu Lypsy ADE sisaldavad vatsas kaitstud koliini, mis aitab maksal võidelda sinna ladestunud rasvhapetega. Rasvade maksas akumuleerumine väheneb ja ketokehade moodustumise risk on väiksem.

Kõrge toodang

Edukas poegimine ja hea isu tagavad kõrged toodangunäitajad. Kui poegimisjärgseid probleeme ja ainevahetushaigusi suudetakse vältida, saab uus laktatsiooniperiood hea alguse. Farmis peetavate lüpsilehmade jaoks on sõrgade korrashoid väga oluline. Biotiin ja tsink tagavad sõrgade normaalse kasvu ja sarvja kvaliteedi.

Immu vitamiinide sari

Saadaval ka Immu Natur vitamiinid mahetootmisesse. Küsi lisa Baltic Agro loomakasvatuse müügiesindajatelt!

Pakend 20 kg, 800 kg
Tootja Vilomix Finland Oy (Soome)