« Tagasi


Lilledega kaunistatud silopallid

15.10.2020

Lillemotiivide on maalitud helesinisesse kilesse pakendatud silopallidele, - eesmärk on juhtida tähelepanu eesnäärmevähi ennetamisele ja meeste tervise tähtsusele.

Tartu kunstniku Stina Leegiga koostöös valmisid pilkupüüdvate lillemotiividega kaunistatud silopallid, mida näeb Tartu Ringtee ääres ning mille eesmärk on tõmmata tähelepanu meestehaiguste ennetamisele.

Lillemotiivide poolest tuntud kunstnik Stina Leek kasutas lõuendina helesinisesse kilesse pakendatud silopalle, mille eesmärk on juhtida tähelepanu eesnäärmevähi ennetamise võimalikkusele. Helesiniste pallide kampaaniat on Baltic Agro läbi viinud juba kaks aastat ning kui eelmisel aastal kleebiti osadele pallidele meestehaiguste ennetamise sümboolikana vuntsid, siis seekord kaunistati pallid veelgi silmatorkavamalt.

„Siniste silopallide toel käivitatud mobiilse kabineti vastuvõtud jätkuvad praegugi ning järgmine vastuvõtt toimub Paides  9.-10. novembrini. Haiguse riskirühma kuuluvad mehed, kelle suguvõsas on haigus varem esinenud, samuti soodustab eesnäärmevähi teket loomse rasva ja liharikas toit,“ rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi meestekliiniku meestearst Margus Punab.“ Soovitan riskirühma kuuluvatel meestel kindlasti kabinetti külastada ja lasta endale uuring teha.“

Koostöös silopallikile tootja Trioplasti, Eesti põllumeeste ja Tartu Ülikooli Kliinikumiga viis Baltic Agro Eestis meestehaiguste kampaaniat läbi juba teist aastat järjest. Iga silopallikile rulli müügist annetavad kõik osapooled ehk põllumees, Baltic Agro ja Trioplast kampaaniasse ühe euro, et mobiilne meestekabinet ja uuringuvõimalus jõuaks riskirühma kuuluvate meesteni võimalikult lähedale.

www.balticagro.ee/helesinine