Söödamaterjal Progres

Progres on innovatsioon, mis võimaldab vähendada kulusid ja suurendada kasumlikkust.

Söödamaterjal ProgresJuba sajandeid on metsade läheduses elavad inimesed teadnud ja osanud oma tervise heaks ära kasutada okkaid ja puudest erituvat vaiku, mille ravivad omadused peituvad fütontsiidis ja vaikhapetes. Vaikhapped on puuvaigu ühed põhilised koostisosad. Puuvaiku eritavad okaspuud vigastuste korral. Viga saanud kohale immitseb vaiku, mis kaitseb puud patogeenide eest. Okastest vaiku ei eritu, seda saab ainult puidu osast.

Söödamaterjal Progres® on toodetud puidutööstuse jääkprodukti, tallõli (vedel vaik) spetsiifilisel rafineerimisel. Saadud toode sisaldab endas tallõli rasvhappeid ja määratletud koguse vaikhappeid. Soome teadlased ja söödatootjad on spetsiaalselt loomadele söötmiseks välja töötanud vaikhapete töötlemise viisi, tagades sellega kindla soovitud tulemuse. Vaikhapete antimikrobiaalne ja seentevastane toime on tõestatud mitmete teaduslike katsetega (San Feliciano et al 1993, Smith et al 2005, Ali et al 2012). Ka Progres®-i antimikrobiaalne toime patogeensete Gram+ bakterite vastu on hästi teada ning tõestatud ja dokumenteeritud erinevate rahvusvaheliste katsetega Euroopas.

Söödamaterjali töötlemisel ja säilitamisel püsib toode stabiilne. Progres® on lisatud Eurooas lubatud söödamaterjalide loetellu ning seda on turvaline kasutada.

Baltic Agro meeskond usub, et kõrge kvaliteediga sööda tootmine Baltimaades, kasutades selleks innovatiivset looduslikku söödalisandit Soome metsadest, annab võimaluse parandada loomade tervist ning seeläbi vähendada kulusid antibiootikumidele ja veterinaarteenustele.

Progres® on lisatud 1 - 6 kuu vanustele vasikatele mõeldud startersööda koostisse.

Generic placeholder image

Starter kuni 1 kuu

Starter vasikate esimeseks elukuuks

Generic placeholder image

1 - 6 kuud

Starter pisut vanematele vasikatele

Prev Next