Liimpüünised

Liimpüüniseid kasutatakse kasvuhoonetes kahjurite jälgimiseks ja väljapüügiks. Kasutamine sõltub püünise vormist ja värvist. Püünistega püütavate kahjurite hulka kuuluvad muu hulgas leinasääsklased, soo- ja kaevandikärblased, karilased, ripslased ja tiivulised lehetäid.

Toime

Kollane värv meelitab kõiki eespool mainitud kahjureid, sinine ripslasi (lendavad ka kollasele liimpüünisele) ja lutikaid. Liimpüüniste kasutamine põhineb putukate jaoks atraktiivsel värvil. Püünise pinnale laskuvad putukad jäävad mittekuivava liimi sisse kinni.

Püünistesse võivad lennata mingil määral ka kasulikud putukad (ärge levitage tiivulisi kasulikke organisme püüniste vahetus läheduses).

Kasutamine

Papist püünised (Catch-it) on saadaval lehtedena, mille pinnale on kantud mittekuivav putukaliimikiht. Liim on kaetud paberist kaitsekihiga. Eemaldage paber ja püünis ongi kasutamiseks valmis.

Liimpüünise lehe saab üles seada, näiteks torgates pulga läbi liimpüünises olevate aukude. Paigutage püünised ühtlaselt kogu kasvuhoone ulatuses. Kui eesmärgiks on kahjurite välja püüdmine, siis kasutage rohkem püüniseid (nt 1 püünis/2-20 m2). Kahjurite seireks võib püünised asetada näiteks 0,5-1 tk/100 m2. Väga oluline on kontrollida regulaarselt püüniseid ja kirjutada üles kahjurite arv. Püünisesse jäänud kahjurite hulga põhjal saab teavet kahjurite ilmumise, aktiivsuse ja arvukuse suurenemise kohta ning teha õigeaegseid tõrjeotsuseid.

Saadaval on kollased ja sinised papist püünised (Catch-it). Püünised on saadaval erinevates suurustes ning neid võib põletada või kõrvaldada koos olmejäätmetega.

Tooted

Liimpüünis, sinine (25 x 40 cm) 20 tk
Liimpüünis, kollane (25 x 40 cm) 20 tk
Liimpüünis, kollane (20 x 25 cm) 700 tk


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Indrek Teder

aiandustoodete müügiesindaja

+372 505 4406
E-post

Generic placeholder image

Ingrid Loddes

assistent, taimekasvatus

+372 5683 3005
E-post

Generic placeholder image

Marge Olo

köögiviljaseemnete tootejuht

+372 5303 3664
E-post