Prestop Mix

Biofungitsiid märgmädaniku ja juurehaiguste tõrjeks köögiviljadel ning maasika ja vaarika hahkhallituse tõrjeks mesilaste või kimalaste kaudu.

Toime

Prestop Mix'i toimeaineks on seene Gliocladium catenulatum J 1446 (uue nimega Clonostachys rosea) kuivatatud elusad eosed ja niidistik, 107 –109 KMÜ*/g.

*KMÜ - kolooniaid moodustav üksus

Preparaati kasutatakse:

  • märgmädanikku ja juurehaigusi tekitavate patogeensete seente (nagu Pythium ja Rhizoctonia) tõrjeks neil köögiviljadel, maitse- ja ilutaimedel, mis kasvavad turba- või muul orgaanilisel kasvupinnasel kasvuhoones, tunnelviljeluses ja avamaal;
  • meemesilaste kaudu leviva Botrytis-nakkuse tõrjeks maasikal ja vaarikal avamaal, kasvuhoones ja tunnelviljeluses.

Kasutamisjuhend

Juurehaiguste profülaktika eesmärgil kasutatakse vahendit veega segatult. Vahendit saab kasutada ka integreeritud haigustõrjeks: sõltuvalt valmistamis- ja kasutamisviisist pidage vahendiga Prestop Mix ja muu (sealhulgas mikrobioloogilise) pestitsiidiga töötlemise vahel kuni 7 päeva vahet.

Maasika ja vaarika hahkhallituse tõrjeks levitatakse Prestop Mix'i õitsemisperioodil mesilaste või kimalaste kaudu kuiva pulbri kujul. Kasutuskordade arv on 1-12 korda hooaja jooksul.

Tähelepanu! Fungitsiid ei sobi pritsimiseks ega vihmutussüsteemi kaudu levitamiseks. Mitte kasutada juurdumata pistikutel. Kivivilla kasutamine kasvupinnasena ei ole soovitatav.

Köögiviljade seenhaiguste tõrje

Seenhaiguste tõrjet tehakse ennetavalt kasvusubstraadi töötlemisega külvi, ümberistutamise või istutamise ajal. Sega Prestop Mix’i lahust kasvusubstraadi sisse või leota lahusega kasvusubstraati.

Näiteid vesisuspensiooni valmistamise kohta

Lahuse kontsentratsioon Prestop Mix Vesi
0,5% 100 g  20 liitrit 
2% 100 g  5 liitrit

Soovituslikud kasutusnormid

Kasvusubstraadile lisamisel kasutage 2% vesisuspensiooni. Kasutage 10–25 liitrit suspensiooni 1 m3 kuiva kasvusubstraadi kohta (vajalik pulbri kogus 200–500 g/m3).

Väikeste seemikute leotamiseks kasutage 0,5% suspensiooni 1–2 liitrise suspensioonidoosina 1 m2 kohta (pulbri kogus 5–10 g/m2).

Üksikute juurepallide ja potitaimede töötlemisel leotage kasvusubstraati näiteks 0,5% suspensiooniga, kasutades juurepalli või poti suurusele vastavat doosi.

Poti/ juurepalli maht Lahust 1000 taime kohta Pulbrit 1000 taime kohta
100 ml 4-10 l 20-50 g
250 ml 10-25 l 50-125 g
500 ml 20-50 l 100-250 g
1 liiter 40-100 l 200-500 g

Maasika ja vaarika hahkhallituse tõrje

Hahkhallituse tõrje teostatakse Prestop Mix pulbri levitamisega mesilaste või kimalaste kaudu.  Paiguta maasika- või vaarikapõllu kõrvale õitsemise algusajaks kaks eraldiseisva dosaatoriga mesilastaru või kimalaste „Lendavate doktorite“ taru hektari kohta. Kogu õitsemisperioodi vältel lisa igal hommikul dosaatoritesse 5–10 g Prestop Mix'i pulbrit. Pulbri kogukulu on 300–500 g/ha.

Tähelepanu! Prestopi kasutamisel tuleb vältida pulbri levitamist taru sisemusse. Selleks jälgi, et mesilased ja kimalased väljuvad tarust läbi dosaatori, kuid sisenevad eraldi sissepääsust.

Paagisegud
Ära sega toodet ühegi teise pestitsiidi või väetisekontsentraadiga. 

Toimeaine Gliocladium catenulatum (uue nimega Clonostachys rosea)
Pakend 400 g, 1 kg
Tootja Verdera OY