Mycostop

Biofungitsiid Mycostop® on kasutatav köögivilja, maitse- ja ilutaimede seemnete puhtimiseks, dekoratiivtaimede fusarioosse närbumistõve tõrjeks ning kurgi juurehaiguste ja tõusmepõletiku tõrjeks kasvuhoones. Preparaadil on kasvu hoogustav omadus.

Toime

Toimeaineks on kiirikseene Streptomyces K61 niidistik ja eosed 5*108 KMÜ*/g (330-430 g/kg). Tänu kiirikseene kasvu soodustavale toimele annab Mycostop 5-10% saagilisa ka tervetes istandustes.

*KMÜ - kolooniaid moodustav üksus

Kasutamisjuhend

Mycostop'i kasutatakse ennetavalt eelkõige kasvusubstraadi pritsimiseks või kastmiseks. Kasutades piiratud substraati, näiteks mineraalvatti või turbakotte, töödeldakse katmata pind taimede ümber. Peenras kasvatades töödeldakse kogu pind. Mycostop'i võib mulda viia ka tilkkastmisega.

Lahuse valmistamisel segatakse preparaat kõigepealt 0,5-1 l veega. Vee-pulbrisegul lastakse umbes tund aega seista, seejärel see segatakse korralikult ja lahjendatakse vajaliku kontsentratsioonini. Segu tuleb ära kasutada samal päeval.

Näiteid vesilahuse valmistamise kohta

Lahuse kontsentratsioon Kulunorm Vee kogus
0,01% 1 g pulbrit 10 l vett
0,05% 1 g pulbrit 2 l vett

Lõike- ja potililled

Taimede kasvusubstraat kastetakse kohe pärast istutamist või potistamist Mycostop'i vesilahusega. Piiratud substraadil kasvatatavate lõike- ja potilillede puhul on kulunorm 2-5 g/1000 taime kohta (ehk 0,01% segu 20-50 ml/taime kohta). Peenras kasvatades on kulunorm 0,01-0,1 g/m2 kohta (ehk 0,01% segu 0,1-1 l/m2 kohta). Tehissubstraati töödeldakse igal kuul ja turvast igal teisel kuul.

Noortaimede juured võib enne istutamist kasta 0,01% aine vesilahusesse.

Kasvuhoonekurk

Kasvusubstraati pritsitakse või kastetakse vesilahusega kohe pärast taimede istutamist. Preparaadi kulunorm turbal on 0,01-0,1 g/m2 (ehk 0,01% lahust 0,1-1 l/m2 kohta) ja piiratud substraadil 5-8 g/1000 taime kohta (ehk 0,05% vesilahust 10-16 ml taime kohta). Tehissubstraati töödeldakse kasvuperioodil igal kuul ja turvast igal teisel kuul.

Aedviljade, maitse- ja ilutaimede seemnete puhtimine

Kuivseemneid puhitakse vahetult enne külvi. Mycostop'i pulber segatakse ühtlaselt seemnetega, järgides kultuuride kulunormi soovitusi.

Kultuurid Kulunorm 1 kg seemne kohta
Kapsad, sibul, porrulauk, maitsetaimed 8 g pulbrit
Juurvili, lehtaedvili, tomat, kurk, liblikõielised 5 g pulbrit
Salat 2 g pulbrit

Puhitud seemned tuleb külvata hiljemalt nädala jooksul pärast puhtimist.

Paagisegud

Toode on kasutav koos enamiku keemiliste pestitsiididega ning samuti integreeritud kahjuritõrjes. Toodet ei tohi segada segamispaagis koos pestitsiidide või kontsentreeritud väetistega.

Toimeaine Streptomyces K61
Pakend 2 g, 5 g, 10 g, 25 g, 50 g
Tootja DANSTAR FERMENT A.G