Ruter AA

NPK väetislahus vabade aminohapete ja mikroelementidega. N-P2O5-K2O 5,5-5-3,5

Toime

Kasvustimulaator vabade aminohapetega, mis sisaldab taimede kasvuks vajalikke makro- ja mikroelemente. Kasutatakse koos kasvuregulaatorite, herbitsiidide (sh tärkamiseelsete) ja muude pestitsiididega. Vabad aminohapped soodustavad narmasjuurte arengut. Taimed on võimelised toitaineid ja vett paremini kätte saama. Aminohapete arginiini ja metioniini ning orgaaniliste ainete toimel imenduvad toitained kiiresti läbi rakuseinte. Varakevadine taliviljade pritsimine ravib temperatuurikõikumistest põhjustatud juurekahjustusi .Tänu aminohapete võimele liita metalliioone paraneb toiteelementide imendumine ja edasikandumine taimes.  

Taimed muutuvad vastupidavamaks põuale, liigniiskusele, taimehaigustele ning pestitsiidide võimalikele kõrvalmõjudele. Nad ei pea ebasoodsates kasvutingimustes kulutama täiendavat energiat valkude sünteesiks. Fosfor ja kaalium ergutavad juurestiku kasvu, suureneb narmasjuurte arvukus ja mõõtmed.

Väga häid tulemusi teraviljadel ja rapsil on andnud Ruter'i segud karbamiid-kastmisväetise ja lämmastik-vedelväetisega ning herbitsiididega. Molübdeen Mo jt mikroelemendid (Fe, Mn, Zn) EDDHA ja EDTA kelaatidena ei lase mikroelementidel reageerida pestitsiidide toimeainetega. Nii on tagatud pestitsiidide ja väetises olevate toitainete efektiivsus. Väetise mõjul kiireneb taimede kasvustressi järgne taastumine, kasvuhormoonide aktiivsus suureneb ning taimed kasvavad ja arenevad kiiremini.

Toimeained on NPK-vabad aminohapped, raud, mangaan, tsink ja molübdeen.

Kasutamisjuhend

Ruter AA sobib kasutamiseks seemnete puhtimisel, pritsimiseks koos tärkamiseelsete herbitsiididega ning kasvuaegseks lehtede kaudseks pritsimiseks. Väetis on sobiv nii põllu- kui aiakultuuridele. Võib kasutada segus veeslahustuvate NPK väetistega (Nutricomplex, Ferticare jt) ja lämmastikväetistega. Kasvuregulaatoritega (Medax ja Moddus) mitte kasutada, eriti kui temperatuur märgatavalt langeb.

Turvas- või muldsubstraadi kastmisel (ka tilkkastmissüsteemi kasutades) soovitatakse kasutada kulunormi 6-8 l/ha alates kasvu algusest, ning korrata pritsimist 4-5 korda 10-15-päevaste vaheaegade järel. Lehtede kaudu pritsimise kulunormid sõltuvad kutluurist.

Teraviljad, raps

Taliviljade varakevadiseks pritsimiseks 2-3 l/ha
Pestitsiididega paagisegudes 1-2 l/ha
Seemnete puhtimisel segus Humistariga: Ruter AA 2 l/t + Humistar 2 l/t
Segus tärkamiseelse umbrohutõrjega: Ruter AA 2 l/ha + Humistar 2 l/ha + Final K 1 l/ha

Loe lähemalt programmist "2+2+1": Ruter AA + Humistar + Final K.

Kartul, suhkrupeet, mais

1,5-2 l/ha pritsida 2-3 korda paagisegus herbitsiidide ja fungitsiididega.

Köögiviljad

1-2 l/ha pritsida 2-4 korda alates 8-10 lehe faasist 10-15-päevaste vaheaegadega.

Maasikas

1-2 l/ha enne õitsemist.

Viljapuud

1-2 l/ha pungade ilmumisel, enne õitsemist ja viljade moodustumise algul.

Taimed kasvuhoones

Pritsida taimi 0,1-0,2 % lahusega, kui on olemas piisavalt lehestikku.

Paagisegud

Ruter AA sobib paagisegusse enamiku vees lahustuvate väetiste ja pestitsiididega. Mitte segada toodetega, mis sisaldavad mineraalõlisid, väävlit või vaske. Kahtluste korral on soovitatav teha eelnevalt väikesemahuline segamise proov.


Koostis

Toimeaineteks on NPK vabade aminohapetega, raua, mangaani, tsingi ja molübdeeniga.

Koostis massi- ja mahuprotsentides (%)

Toitaine Massi % Mahu %
Kogulämmastik (N) 5,5 6,6
Orgaaniline lämmastik 1,5 1,8
Karbamiidlämmastik 4 4,8
Difosforpentaoksiid (P2O5) 5 6
Dikaaliumoksiid (K2O) 3,5 4,2
Raud (Fe) EDDHA 0,036 0,043
Mangaan (Mn) EDTA 0,05 0,06
Tsink (Zn) EDTA 0,07 0,084
Molübdeen(Mo) 0,1 0,12
Vabad aminohapped 7 8,4
Orgaaniline aine 15 18
Orgaaniline süsinik 8,7 10,4
Vee kogus minimaalselt 150-200 l/ha
Pakend 20, 210, 1000 l
Tootja Tradecorp S.A.