Lalstim Osmo

LALSTIM OSMO on bioloogiline kasvustimulaator, mis leevendab kartulitaimede stressi, tõstab tärklise sisaldust ja kindlustab saagi. Samuti aitab ära hoida külmakahjustusi viljapuudel ja marjakultuuridel õitsemise ajal ning parandab puuviljade säilimisvõimet.

Sobib kasutamiseks mahepõllumajanduses.

Toime

Preparaadi LALSTIM OSMO toimeaineks on suhkrupeedi melassist eraldatud glütsiinbetaiin. See mõjub taimes osmolüütiliselt: aitab taimedel paremini taluda külmast, kuivusest, kuumusest ja kasvusubstraadi kõrgest sooladesisaldusest tingitud stressi. Ta intensiivistab fotosünteesi ja vähendab fotorespiratsiooni (valgushingamist), soodustab assimilatsiooni ja vähendab transpiratsiooni ning samuti suurendab tärklisesisaldust taimes.

Kasutamisjuhend

Katsetes paremad tulemused on saadud maavitsalistel, nagu kartulil ja tomatil. Parima tulemuse saamiseks on avamaal soovitatav kasutada pritsimislahuses märgajat (näiteks Kemiwett 0,05% = 0,1 l/200 l või 0,2 l/400 l).

Kartul 

Töötlemine LALSTIM OSMO-ga vähendab põua- ja kuumastressi, ühtlustab mugulate suurust ning suurendab tärklisesisaldust. Pritsida mugulate moodustumise algperioodil, kui taimede kõrgus on sordist sõltuvalt 15-25 cm. Kasutusnorm on 2 kg/ha segatuna 200-400 liitri veega, kasutuskordi 1. Soovitatav on toodet kasutada siis, kui kartulitaimed on kõige tundlikumad ebasoodsatele kasvutingimustele.

Pritsimine 24 tundi enne öökülma või madalaid temperatuure parandab kartulitaimede külmataluvust. Pritsida taimed ühtlaselt märjaks. Kulunorm 2 kg/ha, vee kulu 200 – 400 l/ha.

Lalstim Osmo kasvustimulaatorViljapuud ja marjakultuurid

Viljapuude ja marjakultuuride pritsimine LALSTIM OSMO-ga õitsemise ajal või vähemalt  24 tundi enne öökülma ohtu kulunormiga 5-7 kg LALSTIM OSMO-t hektari kohta viljapuudel ja 2-4 kg/ha kohta marjakultuuridel (vee kogus 400-1000 l/ha) aitab ära hoida külmakahjustusi.

Viljapuude pritsimine 4 nädalat enne saagi koristamist kulunormiga 4 kg LALSTIM OSMO-t hektari kohta (vee kogus 500-1000 l/ha) parandab puuviljade säilivust ja aitab vältida viljade lõhenemist.

LALSTIM OSMO kasutamise kohta marjakultuuridel loe lähemalt siit.

Luuviljalised

Kirsi- ja ploomipuude pritsimine LALSTIM OSMO-ga õitsemise ajal või vähemalt  24 tundi enne öökülma ohtu kulunormiga 5-7 kg LALSTIM OSMO-t hektari kohta aitab ära hoida külmakahjustusi.

Viljade lõhenemise ära hoidmiseks ja sälitusvõime parandamiseks tehakse kaks pritsimist. Esimene töötlemine tehakse kulunormiga 4 kg/ha. Kirsipuid pritsitakse viljade värvumise varjases faasis, teisi luuviljalisi 4 nädalat enne saagi koristamist. Teine töötlemine tehakse kulunormiga 2 – 4 kg/ha kaks nädalat enne saagi koristamist.

Taimed pritsida ühtlaselt märjaks. Vee kulu 400 – 1000 l/ha.

Viinamarjad

Viinamarjade pritsimine LALSTIM OSMO-ga enne saagi koristamist aitab ära hoida viljade lõhenemist ja parandab säilivust. Esimene töötlemine tehakse kulunormiga 4 kg/ha umbes 4 nädalat  enne saagi koristamist, kui kobarad on peaaegu täielikult välja arenenud ning teine töötelmine kulunormiga 2-4 kg/ha umbes 2 nädalat enne saagi koristamist, kui viinamarjad hakkavad värvuma. Vee kogus on 400-1000 l/ha. Taimed pritsida ühtlaselt märjaks. Pritsides üksikuid taimi, kasutada lahust kontsentratsiooniga 6 g/l.

Lalstim Osmo kasvustimulaatorKatmikala tomat, kurk, paprika

Lehestiku pritsimine või kivivillasubstraadi töötlemine tilkkastmissüsteemi kaudu kulunormiga 2-3 kg/ha hiljemalt 24 tundi enne stressitingimusi soodustab kasvu, suurendab saagikust ning parandab saagi kvaliteeti. Korrata töötelmist iga 3 nädala tagant. Lehestiku pritsimisel vee kulu 400-1000 l/ha.

Seemikute stressitaluvuse ja elujõu parandamiseks pritsida lehestikku, kasutades lahust kontsentratsiooniga 6 g/l hiljemalt 24 tundi enne stressitingimusi. Korrata töötelmist iga 3 nädala tagant.

Tomatitaimede pritsimine LALSTIM OSMO-ga iga kolme nädala tagant vähendas katseperioodil viljatipumädaniku esinemist.

LALSTIM OSMO kasutamise kohta katmikala köögiviljadel loe lähemalt siit.

Avamaa köögiviljad ja maitsetaimed

Seemikute pritsimine hiljemalt 24 tundi enne stressitingimusi parandab nende stressitaluvust. Vajadusel korrata töötlemist iga 3 nädala tagant. Lahuse kontsentratsioon 6 g/l.

Taimede pritsimine lehtede kaudu pärast istutamist kulunormiga 2-4 kg/ha hiljemalt 24 tundi enne stressitingimusi parandab nende stressitaluvust. Vajadusel korrata töötlemist iga 3 nädala tagant. Vee kulu 400-1000 l/ha.

Avamaa lehtköögiviljad

Taimede pritsimine lehtede kaudu 3-4 lehe faasis kulunormiga 2 kg/ha vähendab lehetipu pruunistumise sümptomeid. Töötlemist korrata 3 nädala pärast. Vee kulu 400-1000 l/ha.

Ilu- ja spordimurud

Varajase kasvu soodustamiseks, kasvu kindlustamiseks ebasoodsates kasvutingimustes ja talvitumise parandamiseks murutaimiku pritsimine kulunormiga 2 – 4 kg/ha 1 – 2 korda varakevadel,  iga 2 -  4 nädala tagant suvel ja üks kord sügisel pärast viimast niitmist.  Pritsida taimed ühtlaselt märjaks. Vee kulu 200 – 400 l/ha.

 

Toimeaine glütsiinbetaiin
Pakend 2 kg
Tootja Verdera OY