Humistar

Parandab mulla huumusseisundit, aktiveerib põhu ja taimejäänuste lagunemist mullas, ergutab taimede juurdumist, parandab juuresüsteemi arengut, soodustab toiteelementide efektiivsemat omastamist

Toime

Humistar on humiin- ja fulvohapete vedel kontsentraat, mida antakse mullapinnale pritsimise või kastmisega või kasutatakse puhisena seemnete külvi eelsel töötlemisel. Toodet saab segada vees lahustuvate väetistega ja pestitsiididega.

Humistar tagab mulla struktuursete ühendite parema siduvuse ja püsivuse, mis parandab mulla õhustatavust ja vee kinnipidamise võimet. Paremini imenduvad lämmastik (N), fosfor (P) ja kaalium (K). Humistar lagundab fosfori lahustumatuid vorme ja kõige retrograatsemaid katioone ning muudab need taimedele kättesaadavaks. Tänu toote füüsikalis-keemilistele omadustele paraneb mulla mikrofloora  ning ühtlustub ja kiireneb seemnete idanemine, taimede tärkamine ja algareng.   

Vaata ka neid videosid:

"Humiinained. Tagasi huumuse juurde." vene keeles 1. osa ja 2. osa või inglise keeles 1. osa ja 2. osa 
"Baltic Agro Põllukool. Talirapsi sügisene umbrohutõrje."

Kasutamisjuhend

Kartul

Pritsida kogu pind üle enne mahapanekut 50 l/ha segatuna 500 l veega või pritsida paiklikult mahapaneku ajal 25-30 l/ha.

Aia- ja dekoratiivtaimede tilkkastmine

Üldnormi 40-50 l/ha kasutada osade kaupa igal nädalal kogu kasvuperioodi vältel. Alustada kasutamist 7-10 päeva pärast ümberistutamist normiga 3 l/ha. Vähendada norme järk-järgult kuni 1,5 l/ha kasvuperioodi hilisemates faasides.
Kastmine vastavalt vajadusele 0,2-0,5 l/100 m2 päev pärast seemnete idanemist või  7-10 päeva pärast taimede ümberistutamist. Järgnevad kasutuskorrad taime kriitilisemates kasvufaasides: intensiivne kasv, õitsemine, viljade moodustumine  ja viljade valmimine.

Viljapuud

Tilkkastmine: üldnorm 50-70 l/ha jagatuna mitmele kasutuskorrale iga 2-3 nädala tagant alates pungade puhkemisest.

Muru

1-3% lahusega pritsida kevadel kasvuperioodi algul ja pärast esimest niitmist.

Muud ilutaimed

1-3% lahusega pritsida kasvuperioodi algul.

Puud, põõsad, püsikud konteineris

0,2-0,3% lahusega mullapalli kasta kasvukohale istutamisel (kiirendab juurdumist ja soodustab narmasjuurte arengut). 

Tomat, kurk, lilled kasvuhoones

20 ml/10 l veele enne või pärast  külvi või istutamist. 10 päeva möödudes korrata. Hiljem võiks kasvuperioodi jooksul  teha veel kuni 3 töötlemist 10 päevaste vaheaegade järel.

Külviturvas

0,1-0,2 l/m3 turba kohta. Optimaalne vee kogus sõltub turba veeimamisvõimest.

Põllukultuurid

Teravilja või rapsi seemnete puhtimisel lisada puhisele 4 l Humistari 1 tonni seemnete kohta. Kui kasutatakse segus Ruter AA-ga, siis on sobivad annused: Humistar 2 l/t ja Ruter AA 2 l/t.
Põhu ja taimejäänuste lagundamist mullas soodustab koristusjärgne pritsimine annusega 5 l/ha. Mõju on veelgi tõhusam, kui kasutatakse koos lämmastikväetistega. 
Programmis "2+2+1" (Ruter AA 2 l/ha + Humistar 2 l/ha + Final K 1 l/ha)  on Humistar oluline komponent. Seda on soovitatav kasutada paagisegudes rapsi ja kaunviljade tärkamiseelsete herbitsiididega.

Paagisegud

Humistar sobib kasutamiseks koos enamuse väetistega ja  kasutatavate taimekaitsevahenditega, välja arvatud mineraalõlid, väävel, vask, vaskorgaanilised ühendid ja madala  pH tasemega (pH < 4,0) tooted.

Toitained Massi % Mahu % Mahukaal g/l
Humiinekstraktid 15 16,65 166,5
Humiinhapped 12 13,32 133,2
Fulvohapped 3 3,33 33,3
Pakend 20, 210 l
Tootja Tradecorp S.A.

 

Vaata veel

Generic placeholder image

Biostimulation 360: põuastress ja selle mõju

Põuastressiga kaasneb intensiivsem aurustumine, mis häirib taime elutegevust. Vee kadumise vältimiseks taimede õhulõhed sulguvad, nende elutegevus seiskub ja taimekudedel tekib oksüdatiivne kahjustus.

Generic placeholder image

Biostimulaatorid tõstavad taimede vastupanuvõimet kuumastressile

Suvel, kui keskpäevane temperatuur tõuseb, taimede fotosüntees aeglustub ja tekib oksüdatiivne stress.

Generic placeholder image

Talirapsi täiendväetamine

Rapsipaketi Ruter AA + Humistar + Final K mõju

Generic placeholder image

Final K suurendab saaki ja parandab nende kvaliteeti.

Final K formulatsioon võimaldab taimedel toitaineid paremini omastada. Vaata eestikeelset toodet tuvustavat videot

Generic placeholder image

Humistar

Vaata eestikeelset tutvustavat videot

Prev Next