Desinsektsioon

Ennetavalt teostatud desinsektsioon väldib olukorda, kus laokahjurid kahjustavad Sinu vilja ja seavad ohtu selle kvaliteedi. Telli desinsektsiooni teenus Baltic Agrost!

Putukad võivad kahjustada suurt osa teraviljasaagist ning avaldada seega mõju vilja müügile. Laokahjurite poolt kahjustatud teravili on madalama toiteväärtusega ja seetõttu ka madalama hinnaga. 

Kahjurid tekitavad põllumehele lisaks vilja kvaliteedi kahjustamisele veel mitmeid teisi lisakulusid, näiteks:

  • Veokulu - juhul kui saadetakse kahjuritega vili vastuvõttu, siis tuleb see sealt tagasi vedada.
  • Ajakulu - see on põhjustatud vilja edasi-tagasi transportimisest. 

Mida paremini oma vilja monitoorid ja probleemile jälile jõuad, seda kiiremini on võimalik kahjurid kõrvaldada. Tänu sellele on väiksemad ka igasugused kõrvalkulud.

Tark viljakasvataja tellib desinsektsiooni ennetavalt

Vältimaks vilja kahjustumist ja ohtu vilja müügile, tuleks igal aastal enne uue vilja lattu või punkrisse paigutamist läbi viia desinsektsioon. Tegemist on ennetava tööga, et tagada kindlus ja turvalisus terveks järgmiseks hooajaks.


Märglahuse ja mürksuitsu kombinatsioon hävitab kõik kahjurid

Ettevalmistus

Laod peavad eelnevalt olema puhastatud tolmust ja muust mustusest. Enne töödega alustamist teeme objekti ülevaatuse ja paneme paika desinsektsiooni plaani.

Töö protsess

Esimese osana tehakse märgtöötlus seljas kantava pritsiga, mille abil pritsitakse märglahusega seina ääred ja kohad, kus kahjurid kõige enam võivad liikuda. 

Seejärel täidetakse ruum kuumaerosoolgeneraatori abil mürksuitsuga, mis levib üle terve ruumi ja täidab ka praod, kuhu kahjurid võivad olla peitu pugenud. Desinsektsiooni on võimalik teostada nii ladudes kui ka teistel objektidel vastavalt vajadusele: näiteks kuivatites, punkrites jm. Baltic Agro kasutab desinsektsiooniks vahendit Actellic 50 EC.

Järelhooldus

Pärast desinsektsiooni teostamist peaks objekt seisma 24-48 tundi. Seejärel tuleks avada uksed ning lasta laol umbes päev tuulduda. Pärast päeva möödumist on lubatud lattu siseneda. Teravilja võib lattu paigutada 15 päeva peale tööde lõppu.


Teenuse maksumus

Desinsektsiooni hind kujuneb lao suuruse ja pritsitavate pindade koguse pealt.

  • Hind alates 0,03 €/m3.

Hinnale lisandub käibemaks 22%. 


Sooviksid rohkem teada?

Kirjelda oma soovi ning leiame kindlasti sobiva lahenduse.


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Martin Jaaniste

kahjuritõrje ja täppisviljeluse teenuste tootejuht

+372 5308 7484
E-post