Fumigeerimine

Laokahjurite poolt kahjustatud teravili on madalama hinnaga ja seab ohtu Sinu vilja kvaliteedi. Kindlusta oma saak läbi kvaliteetse kahjuritõrje ja telli fumigeerimine Baltic Agrost!

Putukate kolded võivad hävitada ning tekitada kahju hoiustatavale viljale ja ka muudele toorainetele (näiteks kakao- või kohviubadele). Tegemist on vilja saastumisega, mille tagajärjel hakkab tõusma ka vilja temperatuur. See aga tekitab putukatele veelgi soodsama elukeskkonna ning kiirendab oluliselt vilja saastumist.

Kahjurid tekitavad põllumehele lisaks vilja kvaliteedi kahjustamisele veel mitmeid teisi lisakulusid, näiteks:

 • Veokulu - juhul kui saadetakse kahjuritega vili vastuvõttu, siis tuleb see sealt tagasi vedada.
 • Ajakulu - see on põhjustatud vilja edasi-tagasi transportimisest. Kui kahjurid avastatakse viljast ootamatult, peab lisaks veel arvestama, et ka fumigeerimine võib võtta kuni 14 päeva aega.

Mida paremini oma vilja monitoorid ja probleemile jälile jõuad, seda kiiremini on võimalik kahjurid kõrvaldada. Tänu sellele on väiksemad ka igasugused kõrvalkulud.

Fumigeerimise abil väldid üleliigset muret vilja kvaliteedi pärast

Õnneks on laokahjuritest võimalik vabaneda fumigantide abiga. Fumigeerimist võib lisaks viljaladudele teostada ka põrandaladudes, silodes, kuivatites ja teistes hoidlates.

Fumigandid sisaldavad endas fosfiini ehk PH3. Fosfiin on värvitu gaas, mis võib eraldada õrna küüslaugutaolist lõhna. Antud gaas on ülimalt ohtlik inimestele, koduloomadele ja kõigile elusolenditele. See on ka põhjus, miks antud toodet saavad kasutada ainult koolitatud inimesed. 


Võtmed-kätte lahendus: nii ettevalmistus, töö teostus kui järelhooldus Baltic Agrost

Ettevalmistus

Enne töö teostamist tutvume objektiga ning hindame olukorda, riske ja objekti keerukust. Objektiga tutvumine annab ka indikatsiooni töö läbiviimise ajalise pikkuse kohta. Selle põhjal koostame fumigeerimise plaani, mille edastame ka Päästeametile, et neil oleks õnnetusjuhtumi korral olemas võimalikult palju infot.

Ettevalmistuse käigus teeme ära kõik võimalikud eeltööd, et fumigandi paigaldus läheks võimalikult kiirelt. Fumigeerimise õnnestumiseks on vaja fumigeeritavad objektid muuta hermeetiliseks, mis tähendab, et me:​

 • märgistame objekti;
 • valmistame ette kiled, et paigaldus oleks kiire;
 • toimetame objektile fumigandi;
 • sulgeme avad;
 • ja lukustame uksed.

Töö teostus

Kui vajalik ettevalmistus on tehtud, on aeg paigaldada vilja sisse fumigant, kus see hakkab õhuniiskuse ja temperatuuri toimel reageerima ning fosfiini eraldama. Kohe pärast fumigandi paigaldamist muudame fumigeeritava toote võimalikult hermeetiliseks, et vältida gaasi lekkeid.

Selle juures jälgime õiget doseerimist, sest vähese doseerimise või gaasi lekkimise puhul ei õnnestu viljas olevaid putukaid ja nende vastseid hävitada, mille tagajärjel võib putukatel tekkida fumigantide vastu resistentsus. Selle tagajärjel on järgnevaid põlvkondi raskem hävitada. 

Fumigeerimise toimeaeg sõltub:

 • kasutatavast fumigandist;
 • temperatuurist;
 • õhuniiskusest;
 • ning fumigeeritava toote olemusest.

Üldiselt jääb fumigeerimise aeg vahemikku 3-14 päeva. Fumigeerimise ajal mõõdame ka gaasi kontsentratsiooni, et olla kindlad fumigeerimise kvaliteedis. 

Järelhooldus

Pärast fumigeerimise lõppu tuulutame objekti gaasist. Kui gaasi kontsentratsioon on langenud ohutu normini, anname objekti üle ja teavitame ka Päästeametit tööde lõppemisest.


Garanteeritud turvalisus ja kvaliteet vastavalt Sinu vajadustele

Fumigantide näol on tegemist väga ohtlike taimekaitsevahenditega, mis tähendab, et nendega töötamiseks peab olema läbitud spetsiaalne koolitus. Baltic Agro fumigeerimise spetsialistidel on läbitud koolitus Sakamaal ettevõtte BM Seminar & Consulting GmbH juures.

Fumigeerimise plaan koostatakse vastavalt konkreetse objekti vajadustele.

Nii fumigeerimise töödega alustamisest kui lõpetamisest teavitab Baltic Agro alati ka Päästeametit. Objektide fumigeerimisel jälgitakse kõiki ohutusreegleid tagamaks kõrvaliste inimeste ja loomade turvalisus.


Teenuse maksumus

Fumigeerimise hind kujuneb vilja koguse, lao suuruse ja teiste näitajate pealt.

 • Hind alates 1,2 €/t.

Hinnale lisandub käibemaks 22%. 


Sooviksid rohkem teada?

Kirjelda oma soovi ning leiame kindlasti sobiva lahenduse.


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Martin Jaaniste

kahjuritõrje ja täppisviljeluse teenuste tootejuht

+372 5308 7484
E-post