ZM-Grow

ZM-Grow on kaaliumit, mangaani, tsinki ning väävlit sisaldav vedelväetis, mis sobib leheväetiseks ja seemnete külvieelseks töötlemiseks.

ZM-Grow kasutamine mahepõllumajanduses on koooskõlas EL määrusega (EÜ) 889/2008.

Toode sobib teraviljadele, maisile ja heintaimedele. Seemnete külvieelne töötlemine varustab taime algarenguks vajalike tsingi ja mangaaniga, mis omakorda aitab kaasa tervete võrsete moodustumisele ja rohelise lehestiku säilimisele kogu kasvuperioodi jooksul. Suureneb vastupanuvõime mulla kaudu levivatele haigustele, näiteks juuremädanikule.

ZM-Grow on:

  • ökoloogiline
  • taimele oluliste elementide (K, Mn, Zn, S) allikaks
  • kultuurtaimedele ohutu
  • hea segunevusega partner paagisegudes.

Kaalium (K) reguleerib vee tasakaalu taime rakkudes, omab olulist rolli suhkrute moodustumisel ning tagab saagi valmimise ühtlikkuse.
Mangaan (Mn) aktiveerib suhkrute kogunemist säilitusorganitesse (n: juurtesse) ja valkude talletumist teradesse. Lisaks võimaldab saavutada optimaalse ligniini sisalduse, mis muudab taime mulla kaudu levivatele haigustele vähem vastuvõtlikumaks.
Tsink (Zn) on vajalik valkude ja süsivesikute tootmiseks ning on oluline kasvuhormoon auksiini sünteesil. Optimaalne auksiini tase aitab kaasa lehestiku arengule.
Väävel (S) parandab lämmastiku omastamist ning mõjutab otseselt saagi kvaliteeti.


Kasutamine

Kasutusnorm on üldjuhul 2-3 l/ha kohta. Täpse vajaduse saab välja selgitada peale mulla- ja taimeanalüüside läbi viimist.

Teraviljad

Pritsida alates kolme lehe faasist kuni lipulehe faasini. Mõõduka kuni tõsise toitainete puuduse korral teostada teistkordne väetamine 7-14 päeva pärast.

Põlduba

2 l/ha 4-6 lehe faasis. Vee kogus miinimaalselt 200 l/ha.

Hernes

2 l/ha 4-6 lehe faasis. Vee kogus miinimaalselt 200 l/ha.

Silomais

Õige aeg väetamiseks on kasvuperioodi algus, sest siis vajab silomais kõige enam tsinki.

Heintaimed

Karjamaid pritsida 10-14 päeva enne karjatamist ning vajadusel tegevust 10-14 päeva tagant korrata. Oluline on silmas pidada, et väetamise ja karjatamise vahele jääks minimaalselt 10 päeva.

Siloks või heinaks kasvatades väetada kevadel kohe kasvu alguses. Vajadusel korrata 10-14 päeva tagant või peale igat niidet uue saagi kasvu alguses. Iga uue niite leheväetamine on kõige kulutõhusam viis suurendamaks mikrotoitainete sisaldust taimedes.

Paagisegud

Järgige üldiseid paagisegude valmistamise tavasid ja nõudeid. Paagisegus lisatakse 5 liitri ZM-Grow kohta 200-300 liitrit vett.

Toodet hoiustada suletud pakendis, jahedas ja hästi ventileeritud ruumis. Temperatuur üle 35 °C ei ole hoiustamiseks sobiv.


Teraviljaseemnete töötlemine mikroelementidega

Seemneid töödeldakse erinevatel põhjustel. Tavaliselt soovitakse kaitsta seemneid haiguste eest, töödeldes neid fungitsiidide ja herbitsiididega. Toodet on lubatud kasutada mahepõllumajanduslikus tootmises.

Loe teraviljaseemnete töötlemisest mikroelementidega lähemalt >>>


Koostis

Toitainete sisaldus massiprotsentides ja mahukaaluna

Toitained Massi% Mahukaal, g/l
Kaalium (K)   12-15
Mangaan (Mn) 4,7-6,2 65-85
Tsink (Zn) 4,7-6,5 65-90
Väävel (S) 5,8-8,7 80-120

Kondensaadi pH 3,8-4,1
Valmislahuse pH 4,5-6,5

 

Pakend 10 l
Tootja Tracegrow Oy