Viljajutud

Viljajutud on podcast maailma viljaturust ja -kaubandusest, kus valdkonna uudiseid jagavad Baltic Agro viljakaubanduse juht Timo Sildvee koos viljamaaklerfirma Copenhagen Merchantsi äriarenduse juhi Indrek Aigroga.

Kuula viljaturu uudiseid ja ole kursis sellega, mis viljaäris toimub! 

Viljajutud

Kuula endale sobivast kanalist!

 

      

            

            


Viljajutud 57. osa

Viljamaailm käib üles-alla

Käes on Viljajuttude viimane episood! Aitäh kõigile kuulajatele.

Oleme jõudnud perioodi, kus hinnad püsivad surve all. Kogu maailm on saanud väga suurt saaki, sest peaaegu kõik kohad sel aastal õnnestusid. Mäng käib endiselt Ukraina viljakoridori jätkumise ümber ning räägitakse ka mõnest uuest sadamast ja väetistest. Kuula kohe!


Viljajutud 56. osa

Ajalooliselt kõrged hinnad

Mis on MATIF vahepeal teinud? Euro muutus järsku nõrgemaks kui dollar, mis mõjutas ka MATIFit tagasi üles tõusma. Täna jätkame ajaloolises mõttes väga kõrgete hindadega.

Välja on kujunenud ka huvitav olukord: sadamad on täis ja teedel liigub hunnik vilja, kuid on tekkinud vastupanu müügile. Räägitakse ka toidunisust, selle nõudluse ja pakkumise kujunemisest.

Euroopa väetisetootmine on suures osas halvatud ja 3 kuu projektsioon on väga halb. See aga kergitab viljahinda. Mõju ei pruugi olla ühe aasta lõikes nii drastiline, kuid kannatavad need piirkonnad, kes väetavad kõige rohkem.

Head kuulamist!


Viljajutud 55. osa

Uudiseid Musta mere äärest

Seekordses osas vaatavad Indrek ja Timo üle MATIFi taseme ning räägivad Musta mere äärsetest uudistest. Juttu tuleb nii nisu, kaera, rukki kui rapsi kvaliteedist ning ka riskide juhtimisest.

Lisaks: Indreku eelmise osa sõnavõtt sai palju tagasisidet. Mida vastavad nüüd omakorda Viljajutustajad – kuula kohe!


Viljajutud 54. osa

Segadus viljahindadega

Viljapodcast soovib kõigile kuulajatele ilusat suve! Viljahindu vaadates kõigi tuju aga nii hea olla ei pruugi.

Eelmise saatega võrreldes on hinnavahe pea 100 eurot. Kuidas on hind nii palju alla tulnud, kuigi sõda ju läbi ei ole?

Arutelu tekitab ka Eesti põllumeeste käitumine hindade fikseerimise osas. Kuula kohe!


Viljajutud 53. osa

Põllumehe matemaatika

Seekordses osas on Viljajutud külas Sadala Agros Ahtil ja Üllel. Juttu tuleb Eesti põldudest ja sellest, kuidas põllumees peaks toimetama olukorras, kus nii sisendi kui väljundi hinnad on pidevas suures muutumises. Saate teises pooles tuleb juttu suurte turgude seisundist. Head kuulamist!


Kuula ka vanemaid osasid!

 

Eelmised Viljajuttude osad leiad siit.

„Viljajuttudes“ vestlevad Timo Sildvee ja Indrek Aigro maailma viljaturust ja -kaubandusest. Peamised teemad, mida käsitletakse, on viljahinnad, MATIF, turg, viljapakkumine, saak, laevatamine ja USDA raport. Kuula kohe!

Kuula samuti meie teisi podcaste!

 

Generic placeholder image

Põllupäevik

Põllupäevik jagab Eesti taimekasvatuse kogemusi põllumeeste põldudelt. Kuula ja ole kursis, mis põllul toimub ning õpi teiste kogemustest!

Generic placeholder image

Mahe: puhta saagi allikas

Mahesaates arutleme koos erinevate külalistega mahetootja jaoks olulistel ja aktuaalsetel teemadel.

Prev Next