Viljajutud

Viljajutud on podcast maailma viljaturust ja -kaubandusest, kus valdkonna uudiseid jagavad Baltic Agro viljakaubanduse juht Timo Sildvee koos viljamaaklerfirma Copenhagen Merchantsi äriarenduse juhi Indrek Aigroga.

Kuula viljaturu uudiseid ja ole kursis sellega, mis viljaäris toimub! 

Viljajutud

Kuula endale sobivast kanalist!

 

      

            

            


Viljajutud 52. osa

Ukraina üllatab positiivselt

Seekordses Viljajuttude osas jätkavad Indrek ja Timo sealt, kus eelmises osas pooleli jäid – taaskord on teemaks Ukrainas toimuv ja selle mõju.

  • Positiivne üllatus on, et Ukraina suudab järjest rohkem eksportida – kui märtsis eksporditi 300 00 t, siis aprillis juba natuke alla 600 000 t.
  • Surve vana saagi hindadele on olnud päris tugev, sest seda on palju kätte jäänud.
  • Rapsi hinna kukkumine – peamiseks põhjuseks see, et Ukrainast on rohkem välja tulnud, kui loodeti.

Head kuulamist!


Viljajutud 51. osa

Arengutest Ukrainas

Järjekordne viljapodcast on eetris. Oleme pigem positiivsel noodil - MATIF on korralikult plussis, võib-olla mitte endistes kõrgustes, aga siiski plussis. Jätkame Ukraina teemadel:

  • Ukrainast tuleb välja 300-400 000 tonni kuus. Tarnijad näevad, et aprilli jooksul võib 600 000 peale saada, mis tundub optimistlik, aga ideaalsetes käitlemistingimustes saavutatav.
  • Uue saagi prognoos on pessimistlikumaks muutunud, kuigi sõjategevus on natuke tagasi tõmmanud. Kui oleks vahendeid, saaks ehk põllutöid ka natuke teha?
  • Venemaa pool on olukord uue saagi kontekstis huvitav. Laevad saavad minna ja isegi laevajuhid on olemas, aga protsessis on takistuseks saanud panganduskanalid.

Head kuulamist!


Viljajutud 50. osa

Viljahinnad kerkivad

Juubelinumbriga Viljajutu saates on teemaks jätkuvalt kerkivad viljahinnad.
Head kuulamist!


Viljajutud 49. osa

Meeletud hinnakõikumised ja teraviljaauk Euroopas

Seekordne saade tähistab peaaegu täpselt Viljajuttude kaheaastast sünnipäeva! Kaks aastat tagasi hakkas Eestis koroonaaegne karantiiniperiood ja alguse sai Viljajuttude podcast.

Küll aga on praeguseks ilmselt kõik näinud, mismoodi hiljutiste maailma sündmuste taustal hinnad kõiguvad. Vana ütlus on, et ärevad ajad viivad nisu hinna üles, kuid täna võib öelda, et hind tuleb samamoodi vahepeal ka alla tagasi. Sarnane lugu on ka rapsiga, mille päevane hinnakõikumine on olnud viimastel päevadel 50 eurot.

Ukraina kaupleb küll üle Poola, Rumeenia ja Ungari piiri, kuid see ei leevenda teraviljaauku Euroopas. Vene sadamates aga laadimine käib ja äri võimalik tegelikult edukalt ajada. Kuhu viljakaubandus edasi liikumas on, kuula uuest podcastist. Head kuulamist!


Viljajutud 48. osa

Keerulised ajad maailmas

Viljajuttudes on jäänud pikem paus sisse – uuel aastal aga uue hooga! Kahjuks on teemad tõsised ning ka viljamaailm elab kaasa Musta mere äärsetele sündmustele. Võtmekohaks saab kindlasti konflikti kestus.

  • Mitmed suured viljalaadimised jäävad ära, sest sadamad pandi seisma. Ees on ootamas väga raske periood, kus tuleb välja selgitada, kas ja millist kaupa üldse saab laadida.
  • Peagi tekib küsimus – kas lõppostjal tuleb kvaliteedis hakata järeleandmisi tegema? Oodatakse, kuidas hakkavad käituma tarbijad ehk suured importijamaad.
  • Ukraina ja Vene nisule on vaja asendust – kas oodata on nisu hinnatõusu?

Head kuulamist!


Kuula ka vanemaid osasid!

 

Eelmised Viljajuttude osad leiad siit.

„Viljajuttudes“ vestlevad Timo Sildvee ja Indrek Aigro maailma viljaturust ja -kaubandusest. Peamised teemad, mida käsitletakse, on viljahinnad, MATIF, turg, viljapakkumine, saak, laevatamine ja USDA raport. Kuula kohe!

Kuula samuti meie teisi podcaste!

 

Generic placeholder image

Põllupäevik

Põllupäevik jagab Eesti taimekasvatuse kogemusi põllumeeste põldudelt. Kuula ja ole kursis, mis põllul toimub ning õpi teiste kogemustest!

Generic placeholder image

Mahe: puhta saagi allikas

Mahesaates arutleme koos erinevate külalistega mahetootja jaoks olulistel ja aktuaalsetel teemadel.

Prev Next