Põllupäevik

Baltic Agro Põllupäevik jagab Eesti taimekasvatuse kogemusi põllumeeste põldudelt. Kuula ja ole kursis, mis põllul toimub ning õpi teiste kogemustest!

Kuula endale sobivast kanalist!

 

     

    

     


Põllupäevik 10. osa

Maisipõllud ja maisisilo

Maisisilo põhilisteks eelisteks rohusilo ees on kõrge stabiilne saagikus ka põuaste suvedega, kuivaine suur energiasisaldus ja koresöödaks sobiv tärklisesisaldus, ent seda ainult õige tehnoloogia korral. Põllupäeviku 10. osas räägimegi käesoleva hooaja tähelepanekutest maisi põldudelt, maisilo tootmisest ja söötmisest. Seekord on vestlusringis Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas, loomakasvatusmeeskonna juht Tiina Meikar, loomakasvatuse nõustaja Kadri Luhter ja taimekasvatuse nõustaja Kertrud Jaeski. Head kuulamist!


Põllupäevik 9. osa

Talinisu ja talirapsi sordid ning sügisesed tegevused

Uues Põllupäevikus teemadeks talinisu ja talirapsi sordid ning sügisene taimekaitse ja täiendväetamine!

Põllupäeviku 9. osas vaatame juba sügisesse ja räägime, milliseid taliteraviljade ja talirapside sorte meil veel valikus on. Lisaks tuleb juttu külviseemne ettevalmistusest ja töödest, mida oma sügisestesse skeemidesse kindlasti planeerida. Vestlusringis on Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas, seemnete tootejuht Tanel Käbin ning agronoom-nõustajad Annika Jõemaa ja Kertrud Jaeski.


Põllupäevik 8. osa

Millal on õige aeg osta väetist?

Põllupäeviku 8. osas keskendume peamiselt väetiste turu ülevaatele ning arutame, miks on väetiste hinnad oluliselt tõusnud. Räägime trendidest ning arutame, milliseid indikaatoreid jälgida, et põllumees ostaks vajamineva väetise õigetel hetkedel.

Lisaks vaatame üle, milliseid üllatusi pakkus meile külvipindade statistika, mis tuli avalikuks mõni päev tagasi. Kuula, mis suunas on Eesti põllumees oma külvatavate kultuuride valikus liikumas.

Samuti räägime, millist mõju on kuum ilm avaldanud taimedele ning mis oleksid võimalikud lahendused, kuidas taime stressi leevendada.


Põllupäevik 7. osa

Talirapsi ja taliteraviljade sordid

Põllupäeviku 7. osas on teemaks talirapsi ja taliteraviljade sordid. Sordiaretajate talirapsi aretustegevuse tulemusena lisandub rapsikasvatajate jaoks valikusse järjest uusi ja paremaid sorte.

Baltic Agro talirapsi sordivalik hõlmab väga laia külviakent - külvi planeerimisel saab arvestada iga sordi arengu ja kasvu kiirusega sügisel. Tähelepanu tasub pöörata ka valmimisajale, mis aitab planeerida järgmise hooaja koristuskonveierit. Soovitame valida talirapsi sort, mis Eesti klimaatilistes tingimustes on tootmiskatsetes kontrollitud.

Kõrge saagi saamine sõltub esimese tegurina tervest ja elujõulisest seemnest. Kvaliteetse seemne puhul on oluliseks näitajaks idanemisvõime.

Halva idanevusega seemned annavad ka suurendatud külvisenormi korral ebaühtlase orase ning madala saagi. Madalast idanevusest tingitud suurem külvisenorm tõstab ka seemne transpordile ja puhtimisele tehtavaid kulutusi.

Baltic Agro sordivalikud leiad:

 


Põllupäevik 6. osa

Talinisu ja -rapsi taimekaitse ning väetamine, suviviljade kasvu reguleerimine

Viimase kuu sademete hulk ning temperatuurid on olnud väga soosivad viljade ja rapsi väga heaks arenguks. Sajune ilm on paraku kuhjanud pritsimistöid. Kuidas planeerida edasisi töid?

Põllupäeviku 6. saates keskendume võimalustele, kuidas oma talinisu saaki maksimeerida kasutades lipulehe faasis fungitsiidi ning kas oleks mõistlik ette mõelda juba viljapea kaitsmiseks haiguste tõrjet. Räägime võimalustest, kuidas parandada tera kvaliteeti leheväetiste abil. Samuti on hetkel aktuaalne talinisul ja -odral kasvuregulaatori kasutamine enne viljapea loomist.

Talirapsidel on hetkel aktuaalne õitsemisaegse fungitsiidi pritsimine. Jagame soovitusi, mis tooteid ja norme kasutada ning mida leheväetistest sellesse ringi oleks mõistlik lisada.

Käime üle suviviljadel hetkel aktuaalsed tööd ning arutleme, kas korralik niiskusevaru võib tekitada olukorra, kus ka suviviljadel tuleb väga suurt tähelepanu pöörata varajasele kasvu reguleerimisele.

Lisainfo:


Kuula ka vanemaid osasid!

 

Eelmised saatesarja "Põllupäevik" osad leiad siit

„Põllupäevik“ jagab taimekasvatuse kogemusi otse põllumeeste põldudelt. Saatesarja peamisteks teemadeks on taimekaitsetööd, väetised, taliviljad ja suviviljad, külvamine, väetamine, koristamine, kasvu reguleerimine ja muud ajakohased tööd. Kuula kohe!

Kuula samuti meie teisi podcaste!

 

Generic placeholder image

Viljajutud

Viljajutud on podcast maailma viljaturust ja -kaubandusest. Kuula viljaturu uudiseid!

Generic placeholder image

Mahe: puhta saagi allikas

Mahesaates arutleme koos erinevate külalistega mahetootja jaoks olulistel ja aktuaalsetel teemadel.

Prev Next