Põllupäevik

Baltic Agro Põllupäevik jagab Eesti taimekasvatuse kogemusi põllumeeste põldudelt. Kuula ja ole kursis, mis põllul toimub ning õpi teiste kogemustest!

Põllupäevik

Kuula endale sobivast kanalist!

 

        

        

        


Põllupäevik 50. osa

Põllupäevik 50 | 2024. Vahekultuurid – miks ja kuidas?

Räägime vahekultuuride kasvatamisest praktikute pilgu läbi. Stuudios on oma kogemusi jagamas Indrek Soots Trimerol OÜ'st ja Martin Maante Sadala Agrost.

Arutleme, kuidas jõuda vahekultuuri kasvatamise mõttest teostuseni. Uurime, kuidas on mõistlik vahekultuur põllult likvideerida, kuidas peaks toimuma vahekultuuri külv ning millised kultuurid on end Eesti tingimustes heast küljest näidanud.

Vaata vahekultuuride valikut


Põllupäevik 49. osa

Põllupäevik 49 | 2024. Viljakaubanduse eri: muljed Sadala Agrost

Viljaäri tootejuht Timo Sildvee vestleb Põllupäeviku eriosas vana tuttava, Sadala Agro tegevjuhi Martin Maantega ei millestki muust kui viljakaubandusest. Teemadeks:

Põllupilt Sadalas ja Eestis – mida külvati rohkem, mida vähem, mis otsust mõjutas? Mis näeb parem, mis halvem välja? Kuidas on sisendi-väljundi suhe sel hooajal ajas muutunud? 2024. aasta hooaja hinna fikseerimine – mis strateegia on Sadalal ja kuidas Eestis tervikuna hinda on fikseeritud. Kommentaarid kultuuride hindadele ja olukorrale maailmas. Timo ja Martin proovivad teha ka 2024. aasta saagi esimesi ennustusi.

Põllupäevik 48. osa

Põllupäevik 48 | 2024. Kevadine täiendväetamine

Eriväetiste tootejuht Ene Kiudsoo, arendusdirektor Margus Ameerikas ja külalisena Aare Viira Patermaa talust räägivad esmastest töödest varakevadistel põldudel. Juttu tuleb sellest:

  • kuidas ja millega turgutada talivilju: pealtväetamised, pritsimised mikroelementide ja biostimulaatoritega jms;
  • kuidas parandada oma muldade tervist ja kultuuride kasvutingimusi erinevate tehnoloogiate, toodete ja täiendava orgaanilise väetisega;
  • kuidas aidata taimedel siduda õhust lämmastikku.

Lisaks antakse ülevaade suviteraviljade seemnete ette valmistamisest ja kasvuaegsetest hooldustöödest.


Põllupäevik 47. osa

Põllupäevik 47 | 2024. Teenustööd ja maisikasvatus

Varakevadistest põllumajanduslikest teenustöödest, vedelsõnniku efektiivsuse suurendamisest ja maisist räägivad stuudios tootejuhid Jaak Reemann ja Kusti Aavik ning arendusdirektor Margus Ameerikas. Distantsilt osaleb Avo Samarüütel firmast Männiku Piim, Tartumaalt.

Tehakse ülevaade kevadistelt põldudelt, taliviljade olukorrast, ümberkülvide võimalustest ja vajadusest. Arutletakse, miks ja millal eelistada teenustöid. Millised tööd on populaarsemad ja kuidas põllumehed teenustööde pakkumisega rahule on jäänud? Kuidas preparaat Instinct suurendab vedelsõnniku efektiivsust ja vähendab lämmastiku kadusid? Lahatakse põhjalikumalt maisiviljelust: alatest seemnetest, sordi valikust, külvist, vaheltharimisest kuni koristamise ja silo tallamiseni välja.

Loe artiklit vedelsõnnikuga väetamisest

Põllupäevik 46. osa

Põllupäevik 46 | 2023. Taimekaitse mõjutused Euroopast

Milline on taimekaitsevahendite säästva kasutamise määruse staatus Euroopa Komisjonis? Kas 50% vähendamise eesmärk on jätkuvalt jõus? Millised on hetkel olulisemad diskussiooni teemad seoses taimekaitsevahenditega Euroopas? Kas ja millised muutused ootavad ees seoses glüfosaadi kasutamisega? Kui oluline on illegaalsete taimekaitsevahendite turg Euroopas ja Baltikumis ning millised ohud sellega seoses meid varitsevad?

Neile küsimustele otsivad vastuseid Eesti Taimekaitse Assotsiatsooni tegevjuht Evelin Hillep, Baltic Agro taimekaitse tootejuht Kiti Krebes ning arendusdirektor Margus Ameerikas.


Põllupäevik 45. osa

Põllupäevik 45 | 2024. Taimede toitumine ja väetamine

EMÜ mullateaduste professor Alar Astover ning Baltic Agro väetiste tootejuht Mihkel Salum ja arendusdirektor Margus Ameerikas vestlevad taimede toitumise teemal üle aastate. Milles seisnesid nõuka-aegne üleväetamine ning suured muutused iseseisvumise järgselt? Täpsemalt käsitletakse kriisiaastate 2009 ja 2023 arenguid, taimetoitainete tasakaalu, süsiniku bilanssi ja jalajälge ning prognoose tulevikuks. Antakse ka soovitusi väetiste efektiivsuse tõstmiseks, mullas süsiniku varu suurendamiseks ja esimesteks kevadtöödeks põldudel.


Kuula ka vanemaid osasid!

Eelmised saatesarja "Põllupäevik" osad leiad YouTube'ist.

„Põllupäevik“ jagab taimekasvatuse kogemusi otse põllumeeste põldudelt. Saatesarja peamisteks teemadeks on taimekaitsetööd, väetised, taliviljad ja suviviljad, külvamine, väetamine, koristamine, kasvu reguleerimine ja muud ajakohased tööd. Kuula kohe!

Kuula samuti meie teisi podcaste!

Generic placeholder image

Farmijutud

Aktuaalsed teemad loomakasvatusspetsialistidele.

Generic placeholder image

Põlluteade

Põlluteade on uudiskiri taimekasvatajatele, millest leiad ajakohased soovitused põllutöödeks.

Prev Next