Põllupäevik

Baltic Agro Põllupäevik jagab Eesti taimekasvatuse kogemusi põllumeeste põldudelt. Kuula ja ole kursis, mis põllul toimub ning õpi teiste kogemustest!

Põllupäevik

Kuula endale sobivast kanalist!

 

        

        

        


Põllupäevik 34. osa

Põllupäevik 34 | 2023. Viljakaubandus: kas hinnad langevad edasi?

Tänases saates räägime viljakaubandusest. Arutame lähemalt, mis on täna kõige suuremad hinnamõjurid, millele tähelepanu pöörata. Anname ülevaate, millised on saagikuse väljavaated erinevates maailma piirkondades suurimate kultuuride lõikes. Kui suurt saaki oodatakse Ukrainas ning kuidas toimub nisu eksport Venemaal? Mida Eesti põllumees nendes segastes turuoludes tegema peaks? Kuula värskest podcastist – külas on Timo Sildvee, saadet juhib Martin Maante.


Põllupäevik 33. osa

Põllupäevik 33 | 2023. Seis põllul ja soovitused suviviljade töödeks

Seekordses Põllupäevikus jagavad oma mõtteid ja kogemusi Margus Ameerikas, Kervin Adamson, Ene Kiudsoo ja Urmas Uustalu. Milline on olnud külmade ilmade mõju kevadistele töödele, taimede toitumisele ning haiguste ja kahjurite levikule põllul? Mida silmas pidada suviviljade taimekaitse ja väetamise töödel ning kuidas toetada taimede kasvu ebasoodsates tingimustes? Juttu tuli ka olulistest tähelepanekutest paagisegude valmistamisel. Head kuulamist!


Põllupäevik 32. osa

Põllupäevik 32 | 2023. Taliviljad Koplimäe Agros

Kuidas talvitusid taliviljad Harjumaal Koplimäe Agros ning milliseid praktikaid seal talvitumise kindlustamiseks rakendatakse? Millised on olulisemad esimesed taimekaitsetööd- ning täiendväetamised taliviljadel ning kuidas neid töid tänasestes keerulistes ilmastikuoludes planeerida? Neil ning ka muudel olulistel teemadel vestlesid Silver Haugas, Margus Ameerikas ja Kiti Krebes.


Põllupäevik 31. osa

Põllupäevik 31 | 2023. Algav hooaeg põllumeeste pilgu läbi

Külas on põllumehed Margus Klais (Rämsi Agro OÜ) ja Aivar Treiberg (Naeris OÜ). Saates kuuleme tootjatelt endilt, kuidas on nende hinnangul kevad alanud Põhja- ja Lõuna-Eestis – kuidas on talvitumine võrreldes eelmise aastaga, mis tööd on hetkel käsil ja mis kohe-kohe algamas. Turud on jätkuvalt nii sisendite kui viljahinna osas väga volatiilsed. Kuidas on meie saatekülalised otsuseid langetanud ostudel/müükidel, et sügisene koristus lõppeks kasumlikult? Kuula värskest Põllupäevikust.


Põllupäevik 30. osa

Põllupäevik 30 | 2023. Esimeste taimekaitsetööde ja väetamiste ootuses

Saates anname ülevaate talvitumisest erinevates Eesti piirkondades, kas on erinevusi kultuuriti või sorditi. Esimesed taimekaitsetööd ei ole enam kaugel ning käime läbi esimeses järjekorras vajalikud tööd. Samuti anname hinnangu, kas sellel aastal äestamine on mõistlik või mitte. Paljudel põllumajandustootjatel on veel lahtine, kui palju väetist sellel hooajal põldudele anda. Vaatame, milline on olukord lämmastike ja kompleksväetiste saadavuse osas ning mis on lähima aja hinnaprognoos. Saates on külas Mihkel Salum ja Annika Täkker.


Kuula ka vanemaid osasid!

Eelmised saatesarja "Põllupäevik" osad leiad YouTube'ist.

„Põllupäevik“ jagab taimekasvatuse kogemusi otse põllumeeste põldudelt. Saatesarja peamisteks teemadeks on taimekaitsetööd, väetised, taliviljad ja suviviljad, külvamine, väetamine, koristamine, kasvu reguleerimine ja muud ajakohased tööd. Kuula kohe!

Kuula samuti meie teisi podcaste!

 

Generic placeholder image

Viljajutud

Viljajutud on podcast maailma viljaturust ja -kaubandusest. Kuula viljaturu uudiseid!

Generic placeholder image

Mahe: puhta saagi allikas

Mahesaates arutleme koos erinevate külalistega mahetootja jaoks olulistel ja aktuaalsetel teemadel.

Prev Next