Põllupäevik

Baltic Agro Põllupäevik jagab Eesti taimekasvatuse kogemusi põllumeeste põldudelt. Kuula ja ole kursis, mis põllul toimub ning õpi teiste kogemustest!

Põllupäevik

Kuula endale sobivast kanalist!

 

        

        

        


Põllupäevik 24. osa

Põllupäevik 24 I 2022. Nõuanded taliviljade sügis-talvisteks töödeks

Taliteraviljade külvid on täies hoos. Talirapsid olenevalt piirkonnast on kuivuse tõttu väga ebaühtlaselt tärganud. Suhteliselt keerukas on planeerida kasvureguleerimist. Kuidas seda siiski teha? Milliseid herbitsiidilahendusi taliteraviljadel kasutada? Kuidas talivilju läbi täiendväetamise turgutada ja algavaks külmaperioodiks ette valmistada? Millised on talvitumiseks olulised elemendid? Kuidas taimi talvitumishaiguste eest kaitsta? Nendel teemadel arutlevad vestlusringis Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas ning agronoom-nõustajad Annika Täkker ja Kertrud Jaeski.


Põllupäevik 23. osa

Põllupäevik 23 I 2022. Tagasivaade viljakoristusele ja ettevalmistused uueks hooajaks

Õige aeg on arutleda juba koristatud põllukultuuride saagikuse ja kvaliteedi teemadel. Märkamatult on hoos ka sügistööd ja ettevalmistused algavaks 2023. aasta hooajaks käivad aktiivselt. Talirapsi külv on lõppenud ja varased külvid juba kasvureguleerimisenigi jõudnud. Milliseid valikuid teha? Kuidas valmistada talikultuurid ette algavaks sügistalviseks perioodiks? Juttu tuleb ka taliteraviljade puhtimisest ja puhtimisel kasutatavate lisaainete olulisusest. Ikka selleks, et luua tugev vundament algavaks taimekasvatuse hooajaks.

Sellel korral on vestlusringis Baltic Agro müügidirektor Martin Maante, arendusdirektor Margus Ameerikas ning agronoom-nõustaja Kertrud Jaeski.


Põllupäevik 22. osa

Põllupäevik 22 I 2022. Muld ja teenused

Koristuseelse Põllupäeviku teemaks on teenustööd, täpsemalt põllumuldade kaardistamise süsteem SoilOptix, põldude lupjamine ja vilja kuivatamine.
Mis on SoilOptixi tööpõhimõte ja teenuse olemus? Kui kiiresti saabuvad mullaproovide tulemused ja mida määratakse? Millal on parim aeg skaneerimiseks ja mullaproovide võtmiseks?
Milliseid materjali kasutatakse lupjamisel? Kui pikad on teenuste järjekorrad? Kas kuivatusteenuse lepingut saab selleks hooajaks veel sõlmida? Kuula, ja saad teada!


Põllupäevik 21. osa

Põllupäevik 21 I 2022. Hinnaliikumised maailmaturul

Põllupäeviku jaanipäevaeelses saates anname ülevaate lämmastiku, fosfori ja kaaliumi hindade liikumistest maailmaturul. Kuidas on üksikelementide hinnad mõjutanud NPK väetise lõpphinda ning milline on kauba saadavus? Kuidas lagundada talivilja põhku olukorras, kus lämmastik on kõrgel hinnatasemel? Millistest riikidest on võimalik saada asendusi Venemaa ja Valgevene päritolu väetiste asendamiseks? Kuula uut Põllupäevikut, kus kõik need küsimused saavad vastuse.


Põllupäevik 20. osa

Põllupäevik 20 I 2022. Taliviljade seemned

Taliviljasortide valiku aeg on käes! Kuna talirapsi külvini on jäänud vaid loetud nädalad, siis on praegu viimane aeg valida endale talirapsi sort. Valikuga viivitades võib juhtuda, et soovitud seemned on kohe varsti läbi müüdud. Natuke rohkem mõtlemisaega on taliodra, -nisu ja -rukki valimisel.

Taliviljade osatähtsus külvipinnast on 60-70%, mis on optimaalne. Sellist suhet võikski rihtida: see võimaldab näiteks töömahtu ühtlasemalt jaotada, loobuda vahekultuuridest, ning mis kõige tähtsam, ära kasutada taliviljade vastupidavust karmidele ilmastikutingimustele.


Kuula ka vanemaid osasid!

Eelmised saatesarja "Põllupäevik" osad leiad YouTube'ist.

„Põllupäevik“ jagab taimekasvatuse kogemusi otse põllumeeste põldudelt. Saatesarja peamisteks teemadeks on taimekaitsetööd, väetised, taliviljad ja suviviljad, külvamine, väetamine, koristamine, kasvu reguleerimine ja muud ajakohased tööd. Kuula kohe!

Kuula samuti meie teisi podcaste!

 

Generic placeholder image

Viljajutud

Viljajutud on podcast maailma viljaturust ja -kaubandusest. Kuula viljaturu uudiseid!

Generic placeholder image

Mahe: puhta saagi allikas

Mahesaates arutleme koos erinevate külalistega mahetootja jaoks olulistel ja aktuaalsetel teemadel.

Prev Next