Rodeo FL

Rodeo FL on mitteselektiivne herbitsiid, mida kasutatakse enamiku ühe- ja mitmeaastaste seemne- ja juurumbrohtude tõrjeks.

Toime

Rodeo FL imendub läbi lehestiku ja levib sealt taimes edasi. Parim tulemus saavutatakse, kui taim on aktiivses kasvustaadiumis.

Kasutamisjuhend

Herbitsiidi Rodeo FL kasutatakse ühe- ja mitmeaastaste kõrreliste ning kaheiduleheliste umbrohtude tõrjeks enne kultuuri istutamist või külvijärgselt enne tärkamist; tärkamis- ja koristuseelselt umbrohutõrjeks teraviljal, rapsil, sinepil, hernel, oal, linal; kõrrepõldudel; viljapuuaedade ja viinamarjaistanduste reavahedes; rohumaade hävitamiseks ja uuendamiseks; metsanduses; metsanduse puukoolides; mittepõllumajanduslikel aladel (elektriliinid, raudteed, teeservad, kõnniteed, parkimisalad); rohi enne niitmist, mitteharitav maa; jõulupuud; umbrohtude pintseldamine; heinaseemne kõrrepõllud.

Tõrjet tuleb teha kuivadel taimedel. Maad võib harida 1 päev pärast üheaastase juurumbrohu tõrjet, 2 päeva pärast hariliku orasheina tõrjet ja 4 päeva pärast muu mitmeaastase umbrohu tõrjet. Umbrohtu tuleks pritsida, kui piisavalt niiske õhu temperatuur jääb vahemikku 0–30 °C, kui umbrohi on kiires kasvufaasis ning seda pole kahjustanud põud ega külm.

Umbrohtu tuleb pritsida vähemalt tund enne vihmasadu.

Toode inaktiveeritakse mullas kiiresti ja see ei takista seemnest umbrohu tärkamist.

VÄGA HOOLIKALT TULEB VÄLTIDA PRITSMETE EDASIKANDUMIST, KUNA SEE VÕIB KAHJUSTADA TÕSISELT LÄHEDUSES KASVAVAT TERAVILJA VÕI MUID TAIMI.

Kulunorm ja lubatud pritsimiste arv sõltuvad põllukultuurist ja/või olukorrast. Kulunorm jääb vahemikku 1,0 – 6,0 l/ha kohta ning maksimaalselt on lubatud pritsida 1-3 korda.

Ooteaeg: teravili, raps, sinep, hernes, uba, kõrrepõld, rohumaad ja rohi enne niitmist – 10 päeva; viljapuuaiad ja viinamarjaistandused – 30 päeva.

Vee kogus on traktorpritsiga 50-200 l/ha, hüdrodüüsidega pritsidega 250–500 l/ha ning trummelpihustitega 10–50 l/ha.
 

Kasutuspiirang: toote kasutamine on keelatud koolialadel, laste mänguväljakutel ja tervishoiuasutuste vahetus läheduses. Toote kasutamine on keelatud saagi koristuseelseks närvutamiseks või kuivatamiseks.

Taimekaitsevahendit on keelatud kasutada põllumajanduskultuuride õitsemise ajal ja ka siis, kui töödeldaval alal esineb õitsvat umbrohtu.

 

Toimeaine glüfosaat 360 g/l
Pakend 20 l, vesilahus
Tootja  Bayer