Põllukultuuride väetised

Põllukultuuridele on valikus erinevad kompleksväetised: NPK-väetised ja NS-väetised. Kompleksväetisi soovitatakse kasutada kultuuride väetamisel, kui eesmärgiks on saavutada keskmine või kõrge saagitase.

Kompleksväetised sisaldavad mitut taimetoiteelementi. Väetise igas graanulis on kõik makro- ja mikroelemendid sama sisaldusega. Väetiste tähistus tuleneb põhiliste toiteelementide sisaldusest. Esimesel kohal on lämmastiku sisaldus elemendina, teisel kohal fosfori ja kolmandal kaaliumi sisaldus oksiidina. Kui toiteelement puudub, märgitakse see nulliga.

Mikroelementide jm toiteelementidega rikastatud kompleksväetiste nimetuses tuuakse välja ka kasutatud elementide sisaldus. Näiteks 9-12-25 +2,6S tähistab väetist, milles on 9% lämmastikku, 12% difosforpentaoksiidi ja 25% kaaliumdioksiidi ning lisaks 2,6% väävlit.

Kompleksväetised sisaldavad vähem ballastainet ja on koostiselt ühtlased. Ideaalne ühtlikkus saavutatakse tooraine vedelate komponentide segamisel ning hilisemal kuivatamisel ja granuleerimisel. Ka mõõtmetelt on graanulid ühtlased.

Väetised on pakendatud suur- (500, 600 või 800 kg) või väikepakendisse (40 või 50 kg).


Väetiste tellimiseks võta ühendust oma piirkonna müügiesindajaga.

Küsimuste korral helista või kirjuta:

Generic placeholder image

Mihkel Salum

põlluväetiste tootejuht

+372 527 5001
E-post

Generic placeholder image

Kevadise väetamise katsed

Kevadise kompleksväetise võiks panna võimalikult vara, kui muld on veel niiske ja külm. Mulla soojenedes saavad taimed kohe juurte ümbrusesse jõudnud värsket fosforit omastama hakata.

Tutvu katsetulemustega

Majanduslik lähenemine väetiste valikule

Erinevad väetised sisaldavad elemente erinevalt. Kuidas siis valida väetist nii, et kulutused oleksid optimaalsed?

Loe väetiste majanduslikust võrdlemisest

Generic placeholder image

Uudised

 

Generic placeholder image

Baltic Agro on Maamessil kohal

reede, 19. aprill 2024

Head kevadet ja jõudu uueks hooajaks, põllumees!

Vaata

Generic placeholder image

Põllupäevik 48 | 2024. Kevadine täiendväetamine

reede, 12. aprill 2024

Eriväetiste tootejuht Ene Kiudsoo, arendusdirektor Margus Ameerikas ning põllumees Aare Viira arutlevad varakevadiste põllutööde üle. Põhilisteks teemadeks taliviljade turgutamine ja kasvutingimuste parandamine.

Vaata

Generic placeholder image

Põllupäevik 47 | 2024. Teenustööd ja maisikasvatus

neljapäev, 11. aprill 2024

Põldudel on juba märgata tööhoos Baltic Agro põllumajandusteenuste meeskonda. Kes, miks ja millal tellib teenustöid? Kuidas need aitavad maisikasvatajat? Kuula Põllupäevikust

Vaata

Generic placeholder image

Tule tööle või praktikale!

esmaspäev, 11. märts 2024

Mehhanisaatori tööpõld Baltic Agros on lai ja mitmekülgne: saad nii külvata kui väetada, nii laotada kui tallata, nii vedada kui koristada.

Vaata

Generic placeholder image

Teavitus lepingute sõlmimiseks

neljapäev, 7. märts 2024

Baltic Agro eesmärk on muuta alanud 2024. hooajal lepingu sõlmimine oma klientidele võimalikult lihtsaks ja mugavaks. Mine iseteenindusse, sõlmi mugavalt ja kiiresti nõutavad viljamüügilepingud.

Vaata

Generic placeholder image

Põllupäevik 45 | 2024. Taimede toitumine ja väetamine

kolmapäev, 21. veebruar 2024

EMÜ mullateaduste professor Alar Astover ning Baltic Agro väetiste tootejuht Mihkel Salum ja arendusdirektor Margus Ameerikas vestlevad taimede toitumise teemal üle aastate.

Vaata

Generic placeholder image

Võimalus kasutada MES laenupakkumist

kolmapäev, 14. veebruar 2024

Põllumajandustootjatel on võimalus kasutada MES laenupakkumist keerulise 2023. hooaja negatiivsete rahavoogude lahendamiseks.

Vaata

Generic placeholder image

Baltic Agro selleaastane jõulutoetus läks laste 3D tabletiprinteri soetamiseks

kolmapäev, 31. jaanuar 2024

Juba kuuendat aastat järjest on Baltic Agro ja Scanola Baltic jõulukingituste asemel teinud annetuse Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile toetamaks laste raviprotsessi. Sel korral aitas toetussumma soetada innovaatilise 3D ravimiprinteri.

Vaata

prev next