Põllupäevik

Baltic Agro Põllupäevik jagab Eesti taimekasvatuse kogemusi põllumeeste põldudelt. Kuula ja ole kursis, mis põllul toimub ning õpi teiste kogemustest!

Põllupäevik

Kuula endale sobivast kanalist!

 

        

        

        


Põllupäevik 48. osa

Põllupäevik 48 | 2024. Kevadine täiendväetamine

Eriväetiste tootejuht Ene Kiudsoo, arendusdirektor Margus Ameerikas ja külalisena Aare Viira Patermaa talust räägivad esmastest töödest varakevadistel põldudel. Juttu tuleb sellest:

  • kuidas ja millega turgutada talivilju: pealtväetamised, pritsimised mikroelementide ja biostimulaatoritega jms;
  • kuidas parandada oma muldade tervist ja kultuuride kasvutingimusi erinevate tehnoloogiate, toodete ja täiendava orgaanilise väetisega;
  • kuidas aidata taimedel siduda õhust lämmastikku.

Lisaks antakse ülevaade suviteraviljade seemnete ette valmistamisest ja kasvuaegsetest hooldustöödest.


Põllupäevik 47. osa

Põllupäevik 47 | 2024. Teenustööd ja maisikasvatus

Varakevadistest põllumajanduslikest teenustöödest, vedelsõnniku efektiivsuse suurendamisest ja maisist räägivad stuudios tootejuhid Jaak Reemann ja Kusti Aavik ning arendusdirektor Margus Ameerikas. Distantsilt osaleb Avo Samarüütel firmast Männiku Piim, Tartumaalt.

Tehakse ülevaade kevadistelt põldudelt, taliviljade olukorrast, ümberkülvide võimalustest ja vajadusest. Arutletakse, miks ja millal eelistada teenustöid. Millised tööd on populaarsemad ja kuidas põllumehed teenustööde pakkumisega rahule on jäänud? Kuidas preparaat Instinct suurendab vedelsõnniku efektiivsust ja vähendab lämmastiku kadusid? Lahatakse põhjalikumalt maisiviljelust: alatest seemnetest, sordi valikust, külvist, vaheltharimisest kuni koristamise ja silo tallamiseni välja.

Loe artiklit vedelsõnnikuga väetamisest

Põllupäevik 46. osa

Põllupäevik 46 | 2023. Taimekaitse mõjutused Euroopast

Milline on taimekaitsevahendite säästva kasutamise määruse staatus Euroopa Komisjonis? Kas 50% vähendamise eesmärk on jätkuvalt jõus? Millised on hetkel olulisemad diskussiooni teemad seoses taimekaitsevahenditega Euroopas? Kas ja millised muutused ootavad ees seoses glüfosaadi kasutamisega? Kui oluline on illegaalsete taimekaitsevahendite turg Euroopas ja Baltikumis ning millised ohud sellega seoses meid varitsevad?

Neile küsimustele otsivad vastuseid Eesti Taimekaitse Assotsiatsooni tegevjuht Evelin Hillep, Baltic Agro taimekaitse tootejuht Kiti Krebes ning arendusdirektor Margus Ameerikas.


Põllupäevik 45. osa

Põllupäevik 45 | 2024. Taimede toitumine ja väetamine

EMÜ mullateaduste professor Alar Astover ning Baltic Agro väetiste tootejuht Mihkel Salum ja arendusdirektor Margus Ameerikas vestlevad taimede toitumise teemal üle aastate. Milles seisnesid nõuka-aegne üleväetamine ning suured muutused iseseisvumise järgselt? Täpsemalt käsitletakse kriisiaastate 2009 ja 2023 arenguid, taimetoitainete tasakaalu, süsiniku bilanssi ja jalajälge ning prognoose tulevikuks. Antakse ka soovitusi väetiste efektiivsuse tõstmiseks, mullas süsiniku varu suurendamiseks ja esimesteks kevadtöödeks põldudel.


Põllupäevik 44. osa

Põllupäevik 44 | 2024. Yara & Baltic Agro reisikampaania ja väetiste turg

Seekordses podcastis on meil väga hea meel tervitada kõiki kuulajaid Põllupäeviku eriosaga! Teeme kokkuvõtte Yara & Baltic Agro väetiste emotsioonipanga kampaaniast ja kuulutame välja need õnnelikud, kes võitsid omale kohad kampaaniareisidele. Aitäh kõigile osalejatele ja õnnitleme võitjaid!

Lisaks räägivad Baltic Agro põlluväetiste tootejuht Mihkel Salum ja Yara Eesti tegevjuht Marek Linnutaja lähemalt, mis toimub väetiste turul. Miks hinnad langevad ja tõusevad, kuidas on siiani läinud väetiste müük? Mis või kes mõjutavad väetiste hindasid? Kas kevadel ähvardab Eesti põllumeest väetiste puudus?

Head kuulamist!


Põllupäevik 43. osa

Põllupäevik 43 | 2024. Kõik algab seemnetest

Tänases osas on jututeemaks seemned. Sellest algab kõik ja tavaliselt on seemned esimene asi, mis talvel kevadkülviks paika pannakse. Täpsemalt räägime, kuidas on seis põldudel taliviljadega, kui palju peaks vaja olema teha ümberkülve? Kas seemet jätkub? Samuti vaatame üle, millised sordid olid parimad eelmise aasta viljelusvõistlusel ja millised uued taimekasvatustehnoloogiad toovad välja uute sortide parimad omadused.

Saates on vestlusringis Eesti Seemneliidu tegevjuht Christel Mölder, Eesti Maaülikooli säästva taimekasvatuse professor Evelin Loit-Harro ja Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas.


Põllupäevik 42. osa

Põllupäevik 42 | 2023. Mulla häälest ja sõpradest

Kliima muutused ja süsinikusisalduse tõus atmosfääris on mulla hoidmise ja kaitsmise teema muutnud põllumajanduses järjest aktuaalsemaks. Mida saab teha taimekasvataja, et siduda mullas enam süsinikku, milline on Eesti muldade seisund, kes on parimad mullasõbrad – seda arutavad Mullasõber 2023 Ants-Endel Sõrra, EMÜ mullateaduse professor Endla Reintam ja Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas.
Muide, 5. detsembril oli rahvusvaheline mullapäev, mida tähistati temaatilise konverentsiga Eesti Maaülikoolis. Mullapäeva ettekandeid on võimalik järelvaadata EMÜ kodulehel.


Põllupäevik 41. osa

Põllupäevik 41 | 2023. Taimekasvatushooaeg 2023 ja selle õppetunnid II

Kas tulukas taimekasvatus kliimamuutuste ja poliitika tõmbetuules on võimalik?

Kuidas saadi rekordiline talinisu saak 12,8 t/ha räägivad Erki Plamus Vigalast, Aivar Treiberg Harjumaalt ning Margus Ameerikas, Baltic Agro arendusdirektor.

Lisaks räägime päevakajalistest teemadest põllul, toome välja 2023. a taimekasvatushooaja eripärad Lääne- ja Põhja-Eestis, eelkõige tähelepanekud kevadsuvistest põudadest ja õppetunnid tulevikuks.


Kuula ka vanemaid osasid!

Eelmised saatesarja "Põllupäevik" osad leiad YouTube'ist.

„Põllupäevik“ jagab taimekasvatuse kogemusi otse põllumeeste põldudelt. Saatesarja peamisteks teemadeks on taimekaitsetööd, väetised, taliviljad ja suviviljad, külvamine, väetamine, koristamine, kasvu reguleerimine ja muud ajakohased tööd. Kuula kohe!

Kuula samuti meie teisi podcaste!

Generic placeholder image

Farmijutud

Aktuaalsed teemad loomakasvatusspetsialistidele.

Generic placeholder image

Põlluteade

Põlluteade on uudiskiri taimekasvatajatele, millest leiad ajakohased soovitused põllutöödeks.

Prev Next