Magneesiumsulfaat EPSO Combitop®

Vees lahustuv magneesiumi, väävlit, mangaani ja tsinki sisaldav tahke EPSO Combitop väetis teraviljade ja teiste suure mangaanivajadusega lehtkultuuride mikrotoitainete vajaduse rahuldamiseks.

Tähelepanu! EPSO Combitop kui toorsool on heaks kiidetud kasutamiseks mahepõllumajanduses.

EPSO Combitop imendub kiiresti ja täielikult läbi lehe ja toimib seetõttu koheselt. EPSO Combitop sobib eriti hästi ennetavaks kasutamiseks puuduse tekke vältimiseks; sügisene väetamine võrsumise alguses parandab taliodra talvekindlust. Tänu lehtede kaudu omastamisele ei sõltu väetise efektiivsus mulla pH-st.

EPSO Combitop:

  • väga hea Mg, Mn ja S kombinatsioon koos Zn-ga
  • kiire imendumine läbi lehepinna
  • vastab ideaalselt teraviljade ja maisi toitainete vajadusele


Kasutamisjuhend

Väetades üks või kaks korda, rahuldab EPSO Combitop kultuuri magneesiumi ja väävli maksimaalse nõudluse ning tagab piisava varustatuse mangaani ja tsingiga. 25 kg EPSO Combitop'i/ha varustab taimi läbi lehtede 3,25 kg MgO, 3,25 kg väävli, 1 kg mangaani ja 250 g tsingiga.

Teravili

Teraviljade puhul kasutatakse tavaliselt EPSO Combitop'i kevadel paagisegus koos taimekaitsevahenditega. Soovituslik kulunorm on 2 x 10 kg/ha kohta alates kevadise kasvu algusest. Seal, kus puuduse sümptomid on nähtavad, on soovitatav koheselt pritsida. Teadaolevalt kõrge riskiga kohtades on soovitatav täiendav sügisene väetamine 10 kg/ha alates kasvufaasist 15 (EC).

EPSO Combitop'i kasutatakse üldjuhul 5% lahusena (umbes 5 kg toodet 100 l vee kohta). Seda kontsentratsiooni võib tavaliselt kasutada koos taimekaitsetoodetega.

Enne pritsimist on soovitatav valmistada proovilahus. Kui minimaalselt kahe tunni jooksul on proovis näha setet, sadestust või tekivad triibud, siis soovitame kasutada alternatiivina EPSO Top'i või EPSO Microtop'i. Alati tuleb järgida taimekaitsevahendi tootja soovitusi.

Paagisegu valmistamine
Pärast taimekaitsevahenditega segunevuse kontrollimist võib EPSO Combitop'i kombineerida järgmises järjekorras:

  1. täida pritsimisseadme paak 1/3 mahus veega
  2. lisa EPSO Combitop ja lahusta
  3. lisa taimekaitsevahend(id) ja lahusta.

Koostis

Toitainete sisaldus massiprotsentides

Toitaine Massi%
Vees lahustuv magneesiumoksiid (MgO) 13
Vees lahustuv vääveltrioksiid (SO3) 34
Vees lahustuv mangaan (Mn) 4
Vees lahustuv tsink (Zn) 1
Pakend 25 kg
Tootja K+S Minerals and Agriculture GmbH