Redigo Pro

Laia toimespektriga süsteemne puhtimisvahend seemnete ja mulla kaudu levivate seenhaiguste tõrjeks suvi- ja talinisul, suvi- ja taliodral, suvi- ja talitritikalel, rukkil ja kaeral.

Toime

Redigo Pro logoTeraviljade puhtimiseks mõeldud Redigo Pro on laia toimespektriga süsteemse toimega fungitsiid, mis tõrjub edukalt nii seemnete pinnal kui seemne sees arenevaid haigustekitajaid. Preparaat sisaldab kahte toimeainet: protiokonasooli ja tebukonasooli. Mõlemad toimeained on süsteemse mõjuga, mis tagab suviteraviljadel kindla kaitse kõikide oluliste seenhaiguste vastu. Taliviljade puhtimisel peab arvestama, et Redigo Pro hävitab ainult seemnega levivaid lumiseene eoseid. Mullas paiknevad lumiseene haigustekitajad Redigo Pro toimel ei hävi ning lumiseene leviku ja nakatamise jaoks soodsate talvede korral võib lumiseene tõrje jääda puudulikuks.

Kasutamisjuhend

Redigo Pro sobib kasutamiseks kõikidel teraviljasortidel. Seemned puhtida enne külvamist. Redigo Pro’ga puhitud seemned külvata maha samal hooajal. Lubatud 1 töötlemiskord.

Töölahuse kulu sõltub haigustekitajast ning on vähemalt 2 l kuni 10 l ühe tonni seemnete kohta, st 1,5 – 9,3 l vett + 0,5-0,67 l Redigo Pro/ 1 t seemnetele.

Kulunorm 0,5 l/t: nisu-kõvanõgi, nisu-lendnõgi, odra-lendnõgi, kaera-lendnõgi

Kulunorm 0.667 l/t: kõrreliste juuremädanik, tõusmepõletikud, odra-triiptõbi, võrsehaiguste kompleks, kaera võrklaiksus

Ebasoodsad külvitingimused nagu väga kuivad, kohevad, paakunud või kinnivarisenud seemnevaod, üleujutused, madal või liiga sügav külv, vähese elujõu ja idanemisvõimega seemnematerjal, herbitsiidide järelmõju, võivad alandada seemnete tärkamist põllul ning Redigo Pro võib ebasoodsat mõju võimendada.

Tuule, õhuniiskuse ja vihmaga levivate haiguste tõrjeks taimede kasvu ajal pritsida vastava toimespektriga haigustõrjevahendit.

Mitte kasutada puhitud seemneid söögiks ega loomasöödaks.

 

Toimeaine protiokonasool 150 g/l, tebukonasool 20 g/l
Pakend 5 L, suspensioonikontsentraat
Tootja Bayer CropScience AG