Talirapsiseemned

Talirapsiseemnete valik on mitmekesine. Lisaks hübriidrapsi sortidele on valikus ka nuutrikindlad sordid ning Clearfield tehnoloogial põhinevad sordid.


 • + Hübriidraps

  Talirapsi kasvatajale pakume suure õlisisaldusega hübriidsorte Euroopa tunnustatud aretajatelt Rapool, Monsanto ja Bayer. Sobiva sordi leiab nii varane kui hiline külvaja. Sortide saagipotentsiaalist annavad aimu viljelusvõistluste tulemused.

  • SY Annabella
   Syngenta uus hübriid taliraps. Väga hea talvitumiskindluse ning kõrge saagipotentsiaaliga. Sügisel ja kevadel aeglase arenguga. Sobilik külvata augusti esimesel poolel.
   Aretaja: Syngenta

   Lähemalt rapsist SY Annabella »
  • DK Exalte
   Monsanto kõrgekasvuline hübriid. Kiire areng nii sügisel kui kevadel nõuab tähelepanu kasvuregulaatori kasutamisel. Sordile iseloomulik kõtrade purunemiskindlus lubab  ebasoodsate ilmastikuolude korral lükata koristusaega edasi, kartmata seejuures saagikadusid või kvaliteedi langust õlis.
   Aretaja Monsanto

   Lähemalt rapsist DK Exalte »
 • + Nuutrikindel taliraps

  Nuutrikindlad rapsisordid SY Alister ja Mentor on resistentsed ristõieliste nuutri enamlevinud patogeenide suhtes ning keskmisest vastupidavamad fomoosi suhtes.

  • Mentor
   Uus stressitolerantne nuutrikindel hübriidraps, mis annab saagi ka kapsanuutri korral. Mentor on hea lamandumiskindluse ja kõrge õlisisaldusega. 
   Aretaja Rapool (Saksamaa)

   Lähemalt rapsist Mentor »
 • + Clearfield taliraps

  Clearfield sordid on aretatud BASFi poolt uudse kasvatustehnoloogia raames. Sortidel võib kasutada spetsiaalset herbitsiidi ristõieliste tõrjeks. Loe Clearfield tehnoloogiast lähemalt.

  • DK Impression CL
   Monsanto kõrgekasvuline, keskvalmiv saagikas hübriidsort. Sordil on hea talvekindlus ning hea haiguskindlus fomoosi suhtes. Õlisisaldus on kõrge.
   Aretaja: Monsanto

   Lähemalt rapsist DK Impression CL »


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Tanel Käbin

viljaseemnete tootejuht

+372 525 6354
E-post