Talirapsiseemned

Talirapsiseemnete valik on mitmekesine. Lisaks hübriidrapsi sortidele on valikus ka nuutrikindlad sordid ning Clearfield tehnoloogial põhinevad sordid.

Kuusiku katsekeskuses oleme erinevaid sorte võrrelnud mitmel aastal. Loe põhjalikku ülevaadet 2020. a katses osalenud sortidest ning vaata katsetulemusi aastatest 2017-2020.


 • + Hübriidraps

  Talirapsi kasvatajale pakume suure õlisisaldusega hübriidsorte Euroopa tunnustatud aretajatelt Rapool, Monsanto ja Bayer. Sobiva sordi leiab nii varane kui hiline külvaja. Sortide saagipotentsiaalist annavad aimu viljelusvõistluste tulemused.

  • SY Annabella
   Syngenta uus hübriid taliraps. Väga hea talvitumiskindluse ning kõrge saagipotentsiaaliga. Sügisel ja kevadel aeglase arenguga. Sobilik külvata augusti esimesel poolel.
   Aretaja: Syngenta

   Lähemalt rapsist SY Annabella »
  • Artemis

   Kõrge saagikusega kesk-varajane hübriidsort. Artemis on hea lamandumiskindluse ja kõrge õlisisaldusega. Sügisel ja kevadel kiire arenguga. Sobilik külvata augusti teises pooles.
   Aretaja: Limagrain

   Lähemalt rapsist Artemis »
  • Atora

   Kõrgekasvuline hübriid, millel on hea lamandumiskindlus. Stabiilselt kõrge saagikus ja väga hea talvekindlus. Kiire areng nii sügisel kui kevadel. Sobib ka hiliskülviks.
   Aretaja: Rapool

   Lähemalt rapsis Atora »
  • DK Expansion

   Kõrgekasvuline saagikas hübriidraps,  millel on väga hea talvekindlus ja hea lamandumiskindlus. Sügisel on areng kiire, kuid kevadel aeglasem. Sobib ka hiliskülviks. Kõrge õlisus.
   Aretaja: Bayer

   Lähemalt rapsis DK Expansion »
  • INV 1120

   Paindlik hübriidsort, mis sobib erinevatele pinnastele. Väga hea talvekindluse ja hea lamandumiskindlusega. Talub hästi stressi. Sügisene ja kevadine areng kiire. Sobib ka hiliskülviks.
   Aretaja: BASF

   Lähemalt rapsist INV 1120 »
  • DK Seax

   Suurepärase talvekindlusega saagikas ja varavalmiv poolkääbushübriid. Tänu aeglasele sügisesele arengule on ülekasvamise oht madal ning sobib varajaseks külviks. Kompaktne ja madal taimik.
   Aretaja: Bayer

   Lähemalt rapsist DK Seax »
 • + Nuutrikindel taliraps

  Nuutrikindlad rapsisordid Crome ja Mentor on resistentsed ristõieliste nuutri enamlevinud patogeenide suhtes ning keskmisest vastupidavamad fomoosi suhtes.

  • Mentor
   Uus stressitolerantne nuutrikindel hübriidraps, mis annab saagi ka kapsanuutri korral. Mentor on hea lamandumiskindluse ja kõrge õlisisaldusega. 
   Aretaja Rapool (Saksamaa)

   Lähemalt rapsist Mentor »
  • Crome

   Uus nuutrikindel taliraps. Valmimise poolest keskvarajane Crome on saagikas ja hea stressitaluvusega. Vastupidavus lamandumisele on hea, talvekindlus väga hea. Kõrge õlisisaldus. Sügisene ja kevadine areng kiire. Sobib ka hiliskülviks.
   Aretaja: Rapool

   Lähemalt rapsist Crome »
 • + Clearfield taliraps

  Clearfield sordid on aretatud BASFi poolt uudse kasvatustehnoloogia raames. Sortidel võib kasutada spetsiaalset herbitsiidi ristõieliste tõrjeks. Loe Clearfield tehnoloogiast lähemalt.

  • DK Impression CL
   Monsanto kõrgekasvuline, keskvalmiv saagikas hübriidsort. Sordil on hea talvekindlus ning hea haiguskindlus fomoosi suhtes. Õlisisaldus on kõrge.
   Aretaja: Bayer

   Lähemalt rapsist DK Impression CL »


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Tanel Käbin

viljaseemnete tootejuht

+372 525 6354
E-post