Talirapsiseemned

Talirapsiseemnete valik on mitmekesine. Lisaks hübriidrapsi sortidele on valikus ka nuutrikindlad sordid ning Clearfield tehnoloogial põhinevad sordid.


 • + Hübriidraps

  Talirapsi kasvatajale pakume suure õlisisaldusega hübriidsorte Euroopa tunnustatud aretajatelt Rapool, Monsanto ja Bayer. Sobiva sordi leiab nii varane kui hiline külvaja. Sortide saagipotentsiaalist annavad aimu viljelusvõistluste tulemused.

  • SY Annabella
   Syngenta uus hübriid taliraps. Väga hea talvitumiskindluse ning kõrge saagipotentsiaaliga. Sügisel ja kevadel aeglase arenguga. Sobilik külvata augusti esimesel poolel.
   Aretaja: Syngenta

   Lähemalt rapsist SY Annabella »
  • DK Exalte
   Monsanto kõrgekasvuline hübriid. Kiire areng nii sügisel kui kevadel nõuab tähelepanu kasvuregulaatori kasutamisel. Sordile iseloomulik kõtrade purunemiskindlus lubab  ebasoodsate ilmastikuolude korral lükata koristusaega edasi, kartmata seejuures saagikadusid või kvaliteedi langust õlis.
   Aretaja Monsanto

   Lähemalt rapsist DK Exalte »
  • Fencer
   Hübriidsort Bayerilt, mis paistab silma väga kõrge õlisaagi poolest. Haigustele vähe vastuvõtlik, eriti silmapaistev on vastupidavus fomoosile.
   Aretaja BayerCropScience

   Lähemalt rapsist Fencer »
  • Minerva
   Keskvarajane hübriidsort, mis on kasvukoha osas vähenõudlik ning sobib nii kergematele kui raskematele muldadele. Lisaks Rapooli sortidele omasele heale talvekindlusele ja suurele saagikusele on Minervale omane ka kõrge õlisisaldus.
   Aretaja Rapool (Saksamaa)

   Lähemalt rapsist Minerva »
  • DK Sequoia
   Hea lamandumiskindluse ja väga hea talvekindlusega varavalmiv hübriidsort. DK Sequoia sobib varajaseks külviks.
   Aretaja: Monsanto

   Lähemalt rapsist DK Sequoia »
  • Sherpa
   Sherpa on hea lamandumiskindlusega keskvalmiv hübriidrapsi sort. Ta sobib nii hiliseks külviks kui maheviljana kasvatamiseks.
   Aretaja: Rapool (Saksamaa)

   Lähemalt rapsist Sherpa »
  • Visby
   Väga hea saagipotentsiaaliga talvekindel hübriidsort. Visby on varajase kiire arenguga ning väga hea talvekahjustustest taastumise kiirusega. Ta talub hilist külvi ning sobib maheviljana kasvatamiseks.
   Aretaja: Rapool (Saksamaa)

   Lähemalt rapsist Visby »
 • + Nuutrikindel taliraps

  Nuutrikindlad rapsisordid SY Alister ja Mentor on resistentsed ristõieliste nuutri enamlevinud patogeenide suhtes ning keskmisest vastupidavamad fomoosi suhtes.

  • SY Alister
   Taliraps SY Alister on hea talvekindlusega hübriidraps, mille suurimaks eeliseks on resistentsus enamlevinud nuutri patogeenide suhtes, tegemata seejuures järeleandmisi saagikuses.
   Aretaja: Syngenta

   Lähemalt rapsist SY Alister »
  • Mentor
   Uus stressitolerantne nuutrikindel hübriidraps, mis annab saagi ka kapsanuutri korral. Mentor on hea lamandumiskindluse ja kõrge õlisisaldusega. 
   Aretaja Rapool (Saksamaa)

   Lähemalt rapsist Mentor »
 • + Clearfield taliraps

  Clearfield sordid on aretatud BASFi poolt uudse kasvatustehnoloogia raames. Sortidel võib kasutada spetsiaalset herbitsiidi ristõieliste tõrjeks. Loe Clearfield tehnoloogiast lähemalt.

  • Edimax CL
   Rapooli universaalne sort, mis kasvab hästi väga erinevatel muldadel. Keskpärase kasvukiirusega nii sügisel kui kevadel. Väga hea talvituja ning suurepärase kevadise taastumisvõimega. Parima saagipotentsaali realiseerimiseks oleks soovitav külvata viiendast kahekümnenda augustini.
   Aretaja Rapool (saksamaa)

   Lähemalt rapsist Edimax CL »
  • DK Imistar CL
   Monsanto poolkääbushübriidist clearfield sort, millele on omane väga hea talvekindlus. Kompaktne kasv sügisel tähendab head talvitumisvõimet ka lumevaestel ja külmadel talvedel. Hilise arenguga kevadel, kuid keskvarajase valmimisajaga. Sobilik varajaseks külviks.  

   Lähemalt rapsist DK Imistar CL »


Küsimuste korral võta ühendust:

Generic placeholder image

Tanel Käbin

viljaseemnete tootejuht

+372 525 6354
E-post