Pictor Active

Pictor Active on fungitsiid valgemädaniku ja ristõieliste kuivlaiksuse tõrjeks tali- ja suvirapsil. Laiendatud kasutusala väikese kasvupinnaga kultuuridele: tali- ja suvirüps, valge ja must sinep, lehtsinep, harilik lina, unimagun, õlirõigas, põlduba ja hernes.

Toime

Boskaliid takistab energia tootmist ja tõkestab seene kasvu, piirates oluliste rakuosade sünteesiks vajalike keemiliste ühendite kättesaadavust. Boskaliid kandub translaminaarselt läbi lehe ühelt küljelt teisele. Samuti levib boskaliid süsteemselt lehe tipu suunas. Püraklostrobiin tõkestab mitokondrilist hingamist. Seene eoste idanemine, mütseeli kasv ja nakatunud kudede areng on tõkestatud. Püraklostrobiin on süsteemse ja translaminaarse toimega. Ühend on võimeline tungima läbi lehe pinna, toimides ka taime kudedesse arenenud seene struktuuri vastu.

Teadaolevalt on toimeainetel püraklostrobiin ja boskaliid lisaks haiguse tõrjumisele ka rohendav mõju kultuurile.

Kasutamisjuhend

Tali- ja suviraps

Tõrjutavad haigused tali- ja suvirapsil: valgemädanik (Sclerotinia sclerotiorum) ja ristõieliste kuivlaiksus (Alternaria spp.).

Pritsida tuleb kasvufaasides BBCH 60 kuni BBCH 69 (õitsemine).

Kui tõrjutakse peamiselt valgemädanikku (Sclerotinia sclerotiorum), tuleb eelistada pritsimist täisõitsemise kasvufaasi (BBCH 65) ümber. Kui tõrjutakse peamiselt ristõieliste kuivlaiksust (Alternaria spp.), on pritsimise eesmärk kaitsta kõtrasid nakatumise ja võimaliku avanemise eest enne koristust. Optimaalne aeg on täisõitsemisest kuni õitsemise lõpuni, kuid enne esimeste kõtrade moodustumist.

Kulunorm: maksimaalselt 1 l/ha. Väiksema haiguse surve korral kasutada pritsimissegusid või võib kasutada madalamat kulunormi näiteks vahemikus 0,6–1 l/ha.

Pictor Active’it võib pritsida ühe korra kulunormiga 0,6-1 l/ha või kaks korda kulunormiga 0,5 l/ha. Intervall kahe pritsimise vahel on 7–21 päeva.

Ooteaeg: 42 päeva.

Tali- ja suvirüps, valge, must ja lehtsinep, harilik lina, unimagun ja õlirõigas

Tõrjutavad haigused: valgemädanik, ristõieliste kuivlaiksus.

Kulunorm: maksimaalselt 1 l/ha.

Pritsida kasvufaasides BBCH 60 kuni BBCH 69 (õitsemine).

Pictor Active’it võib pritsida ühe korra kulunormiga 0,6-1 l/ha või kaks korda kulunormiga 0,5 l/ha. Intervall kahe pritsimise vahel on 7–21 päeva.

Ooteaeg: 42 päeva.

Põlduba ja hernes

Põldoal tõrjutavad haigused: laikpõletik lehtedel ja kaunadel, šokolaadilaiksus, oa rooste, ebajahukaste. Hernel tõrjutavad haigused: laikpõletik lehtedel ja kaunadel, ebajahukaste.

Kulunorm: maksimaalselt 1 l/ha.

Pritsida kasvufaasides BBCH 51 (õiepungade moodustumisest) kuni BBCH 75 (viljumise keskpaigani).

Pictor Active’it võib pritsida ühe korra kulunormiga 1 l/ha või jaotatult 2 x 0,5 l/ha. Intervall kahe pritsimise vahel on 14 päeva.

Ooteaeg: 35 päeva.

NB! Kui töödeldaval alal on õitsvaid taimi, võib taimekaitsetöid teha ainult õhtul, öösel või varahommikul, kui mesilased ja teised tolmeldajad putukad ei lendle enam või pole alustanud aktiivset lendlust.

Vee kogus peab olema 100 - 400 l/ha, soovitavalt kasutada üle 200 l/ha, isegi kui katvus ja läbivus on piisav. Näiteks kasutada pihustusotsikuid ISO 025, 03 ja 04. Tihedas kultuuris peab liikumiskiirus olema alla 8 km/h.

Vee kogus 100–400 l/ha
Toimeaine boskaliid 150 g/l, püraklostrobiin 250 g/l
Pakend 5 l, suspensiooni kontsentraat (SC)
Tootja BASF