Propulse

Propulse on ennetava ja raviva toimega süsteemne fungitsiid tali- ja suvirapsil, tali- ja suvirüpsi, maisil ja kartulil.

Kasutusala on laiendatud väikese kasvupinnaga kultuuridele: põlduba ja põldhernes.

Toime

Propulse sisaldab kahte toimeainet: fluopüraami ja protiokonasooli. Fluopüraam on täiesti uus toimeaine püridüületüülamiidide keemilisest klassist. Ta on lokaalsüsteemsete ja translaminaarsete omadustega, mistõttu imendub kiiresti taimesse ja levib kõikidesse rohelistesse kudedesse, kaitsetes taime tõhusalt seenkahjustajate rünnaku eest. Fluopüraam pidurdab kiiresti juba lööbinud haiguse arengut, peatades seeneeoste idanemist, eostoru kasvu ja seeneniidistiku arengut. Protiokonasool kuulub triasoliintioonide keemilisse gruppi. Protiokonasool on süsteemne toimeaine, mis mõjub haigustekitajale nii ennetavat kui ravivalt.

Fungitsiid toimib nii profülaktiliselt kui ravivalt ning tõrjub järgmisi seenhaigusi:

  • ristõieliste kuivlaiksus,
  • ristõieliste valgemädanik,
  • hahkhallitus,
  • jahukaste.

Kasutamisjuhend

Propulse’i võib pritsida perioodist, mil õieraod on pikenenud, kuid tupplehed veel suletud (BBCH 57) kuni õitsemise lõpuni (BBCH 69). Pritsimise aeg valitakse vastavalt peamisele tõrjutavale haigusele. Toodet on lubatud kasutada taimede õitsemise ajal, kuid pritsida tuleks hommiku- ja õhtutundidel, kui mesilaste ja teiste kasulike putukate lendlus on lõppenud.

Toote kulunorm on 0,8-1,0 l/ha. Fungitsiidi on lubatud kasutada 1 kord hooaja jooksul. Ooteaeg on nii rapsi kui rüpsi puhul 56 päeva.

Raps, rüps

Haigus Pritsimise aeg
Valgemädanik Ennetavalt õitsemise algusest kuni täisõitsemiseni; enamasti ajal, mil esimesed kroonlehed hakkavad pudenema (BBCH 63-65)
Kuivlaiksus Ravivalt esimeste haigustunnuste ilmnemisel; enamasti õitsemise teisel poolel või lõpus
Hahkhallitus Ennetavalt, kui ilmastikutingimused on haiguste levikuks soodsad
Jahukaste Esimeste haigustunnuste ilmnemisel

Paagisegud

Propulse'i võib kasutada paagisegudes nii herbitsiidide, fungitsiidide, insektitsiidide, kasvuregulaatorite kui vedelväetistega.

Vee kogus 200-400 l/ha, sõltuvalt taimiku suurusest ja kasvufaasist
Toimeaine protiokonasool 125 g/l, fluopüraam 125 g/l
Pakend 5 l, suspo-emulsioon
Tootja Bayer CropScience